Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 19d. 07:10

Pirmasis toks renginys Lietuvoje: istoriniai sunkvežimiai rinksis į savo šventę

Istoriniai suknvežimiai
Asociacijos „Retromobile“ nuotr. / Istoriniai suknvežimiai

Reguliariai vykstantys Istorinės technikos sąskrydžiai bei sueigos nestebina aplinkinių ir tokios technikos savininkų. Nuo Lietuvos istorinės technikos judėjimo pradžios 1974 metais nevyko tik vieno tipo sąskrydžiai – sunkiosios technikos. Šią savotišką spragą 2019 metų rugpjūčio 10 dieną pabandys užpildyti asociacijos „Retromobile“ organizuojamas istorinių sunkvežimių sąskrydis – OLD TRUCK SHOW, rašoma pranešime.

Organizatoriai teigia, kad yra nedovanotina, jog sunkiosios technikos gerbėjai yra užmiršti ir su savo istoriniais sunkvežimiais yra priversti dalyvauti bendro pobūdžio renginiuose, kurie sunkvežimiams didžia dalimi nėra pritaikyti.

Asociacijos „Retromobile“ vadovas Ramūnas Kardelis pažymi, jog jau eilę metų stebi tendencijas, kuomet istorinės technikos entuziastai restauruoja ne tik motociklus ir lengvuosius automobilius, tačiau ir jau gatvėse nebevažinėjančius sunkvežimius bei autobusus. Tokiems restauraciniams darbams reikia ne tik didesnių patalpų ir žinių. Tokių transporto priemonių dalyvavimas eisme kiek sudėtingesnis tiek vairavimo, tiek kuro sąnaudų prasme.

Nors sunkvežimiai yra kurti darbui, o ne pramogoms, Lietuvoje yra ne vienas entuziastas, kuris sunkvežimius prikelia istorijai ir ateities kartoms. Prieš 20 metų istorinės technikos gerbėjas iš Radviliškio Laimutis Brunius bene pirmasis Lietuvoje į renginius pradėjo važinėti senutėliu naujai restauruotu GAZ 51 automobiliu. Šeduvis Juozas Jučas į sunkvežimių renginį žada pristatyti net 3 istorinius restauruotus sunkvežimius.

Organizatoriai atskleidžia, jog pirmasis tokio pobūdžio renginys jau spėjo susilaukti gausaus entuziastų dėmesio. Pagalbos ranką ištiesė Kėdainių miesto savivaldybė, sutikusi į miesto gatves leisti išjudėti istorinių sunkvežimių kolonai. Planuojama pristatyti arti 30 įvairių šalių gamintojų istorinius sunkvežimius.

Asociacija „Retromobile“ nežada apsiriboti sunkvežimių renginiu ir jau kitais metais planuoja organizuoti istorinių autobusų sąskrydį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas