Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 11d. 18:49

Planuojama gatvės rekonstrukcija Akademijoje kelia abejonių: bus apsemti rūsiai?

Akademijos gyvenvietė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Akademijos gyvenvietė

Kauno pašonėje prisiglaudusio Akademijos miestelio seniūnaitis nuogąstauja, kad planai kitąmet rekonstruoti Pilėnų gatvę į bendruomenės gyvenimą įneš rūpesčių. Pasak jo, projekte numatyta netinkama lietaus nuotekų sistema, todėl ateityje gali užsemti ne tik gatves, bet ir namų rūsius. Išsklaidyti abejones pabandė seniūnas, atskleidęs, kad net nėra žinoma, kada bus pradėta ta rekonstrukcija.

Akademijos miestelio seniūnaitis Dainius Šeronas su 15min pasidalijo gyventojų nuogąstavimais dėl kitąmet pradedamo vykdyti gatvės rekonstravimo projekto. Pasak jo, pasenusi lietaus nuotekų sistema rūpesčių kėlė ir anksčiau. Į rajono valdininkus, dėstė jis, buvo kreiptasi dar 2014 metais, tačiau problema liko neišspręsta.

Sukėlė abejonių

2019 metais planuojama vykdyti Pilėnų gatvės atkarpos nuo Pilėnų g.14 iki Šakių plento Kauno rajono savivaldybės Akademijos miestelio rekonstravimo projektą. Su jo detalėmis susipažinusiems gyventojams kilo įtarimų, kad atliekant darbus bus netinkamai įrengta lietaus kanalizacijos nuotekų sistema. Be to, pastebėjo seniūnaitis, nebuvo suprojektuotas ir gatvės apšvietimas.

15min kalbintas D.Šeronas atkreipė dėmesį, kad pateikti lietaus kanalizacijos sprendiniai neatitinka keliamų reikalavimų. Taip pat pašnekovas teigė, kad sistema turėtų būti projektuojama atsižvelgiant į ateities perspektyvas: gyvenvietė sparčiai plečiasi, todėl tikėtina, kad daugės ne tik gyventojų, bet ir gamybinių patalpų skaičius. Nerimą jam kelia ir tai, kad nebuvo numatytas naftos atskirtuvas, dėl to kyla klausimas, ar nebus teršiamas čia pat esantis Kamšos botaninis-zoologinis draustinis.

„Šis tinklas šiuo metu aptarnauja visą Akademijos rajoną. Tai yra į perpildytą vamzdyną pajungiamas didesnio diametro vamzdis. Spėjamas rezultatas: Prie Pilėnų gatvės 14-ojo namo liūties metu bus nukeliami šulinių dangčiai, ši sistema neveiks, bus maitinamas kelio konstrukcinis drenažas ir panašiai“, – ateities scenarijų dėliojo seniūnaitis.

D.Šerono žiniomis, iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos ir Kauno marių regioninio parko nebuvo gauti rekonstrukcijai reikalingi leidimai, todėl kyla klausimas: jeigu nebus gauti institucijų sutikimai, ar neteks keisti projekto sąlygų?

Užsems rūsius

„Konstatuojame faktą, kad užsakovas bei projektuotojas gali ženkliai sugadinti gyventojų nuosavybę, nes dėl netinkamai suprojektuotos ir įrengtos lietaus nuotekų kanalizacijos bus apsemiami daugiabučių bendrijų namų rūsiai. Pilėnų g. 13 pažymėtas daugiabutis pastatytas ant šlaito ir lietaus vanduo, esant netvarkingai gyvenvietės lietaus kanalizacijai, jau ir taip plauna šlaitą bei gali kelti pavojų pastato stabilumui ir gyventojų gyvybei“, – susirūpinimo neslėpė pašnekovas.

D.Šeronas negailėjo kritikos ir netoliese esančios Sodų gatvės rekonstrukcijai. Pasak jo, tiesiant kelią ir naują šaligatvį lietaus nuotekų sistema išvis nebuvo įrengta, todėl tikėtina, kad netrukus atsiras duobių. Be to, pasidžiaugti kelio danga galima tik šviesiuoju paros metu, nes nebuvo pasirūpinta gatvės apšvietimu.

Užsakovas bei projektuotojas gali ženkliai sugadinti gyventojų nuosavybę, nes dėl netinkamai suprojektuotos ir įrengtos lietaus nuotekų kanalizacijos bus apsemiami daugiabučių bendrijų namų rūsiai.

Kitąmet rekonstrukcija nebus baigta

Kauno rajono savivaldybės Akademijos seniūnas Skirmantas Nominaitis 15min paaiškino, kad Pilėnų gatvės rekonstrukcijos pradžia nėra tiksliai nustatyta, nes gatvių priežiūra ir plėtra seniūnijoje vykdoma pagal patvirtintą gatvių remonto ir plėtros eiliškumą. Kitąmet, atskleidė jis, bus tvarkoma Varžupio gatvė. Joje numatyta įrengti apšvietimą, šaligatvį, paviršinių nuotekų šalinimo sistemą.

„Įvertinus tai, kad seniūnijos metiniai asignavimai gatvių priežiūrai ir plėtrai vidutiniškai sudaro apie 25 tūkst. eurų, Pilėnų gatvės rekonstrukcija galėtų prasidėti 2019 metais, priklausomai nuo papildomo finansavimo“, – sakė S.Nominaitis.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Akademijos seniūnijos seniūnaitis Dainius Šeronas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Akademijos seniūnijos seniūnaitis Dainius Šeronas

Atsižvelgė į gyventojų siūlymus

Pasak Akademijos miestelio seniūno, apie projektą bendruomenė buvo informuota. Savo pasiūlymus bei klausimus buvo galima pateikti iš anksto, o taip pat ir organizuotame viešame susirinkime, kuriame, kaip 15min teigė pašnekovas, projektuotojai į klausimus atsakė. Be to, atsižvelgus į kai kuriuos gyventojų pasiūlymus buvo koreguojamas techninis darbo projektas.

S.Nominaitis pabrėžė, kad ir gatvės apšvietimas, ir kanalizacijos sistema yra suprojektuoti. Jo teigimu, seniūnija pasirašė sutartį dėl statinio techninio projekto ekspertizės, taigi įvertinę projektą ekspertai pateiks pastabas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Akademijos gyvenvietė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Akademijos gyvenvietė

„Kauno marių regioninio parko direkcija pateikė planuojamos ūkinės veiklos įgyvendinimo poveikio įsteigtoms ar potencialioms „Natura 2000“ teritorijoms reikšmingumo išvadą. Joje nurodyta, kad įvykdžius sprendinius poveikis nebus reikšmingas buveinių apsaugai svarbiai teritorijai – Kamšos miškui“, – dvejones dėl taršos draustinyje išsklaidė seniūnas.

Taip pat jis patikino, kad šių metų pavasarį buvo gautas leidimas iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos.

Paklaustas, kodėl Sodų gatvėje nebuvo įrengtas apšvietimas, jis paaiškino, kad taip buvo numatyta 2013 metais ruoštame rekonstrukcijos projekte. Pasak jo, yra palikta erdvė, kurioje planuojama įrengti apšvietimą, tam bus prašoma atskiro finansavimo. Pašnekovo teigimu, rekonstruojant gatvę buvo suformuoti nuolydžiai, kurių pagalba lietaus vanduo nesikaupia važiuojamoje dalyje.

„Esami lietaus nuotekų tinklai gretimose gatvės statinio teritorijose neįeina į gatvės projektavimo apimtį. Projektuotojui užsakovas yra nurodęs tik galimą prisijungimo prie esamo nuotekyno tašką. Lietaus (paviršinio) vandens nuotekų sistema Akademijos seniūnijoje buvo bešeimininkis turtas ir tik šiais metais baigtas inventorizuoti. Įvertinus esamų tinklų būklę, debitus ir kitą informaciją bus priimtas sprendimas ar reikia rekonstruoti esamus tinklus ir kokia apimtimi“, – paklaustas ar šiuo metu esanti kanalizacijos sistema pajėgi atlaikyti didesnį lietaus vandens kiekį, dėstė S.Nominaitis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie Gazas