Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 26d. 07:35

Po Seimo kontrolierės tyrimo Bukiškio kaime įrengta nauja asfaltbetonio danga, šaligatviai ir kelio ženklai

Milda Vainiūtė
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Milda Vainiūtė

Seimo kontrolierei Mildai Vainiutei atlikus tyrimą Vilniaus rajono savivaldybė Bukiškio kaime praplatino bei įrengė naują asfaltbetonio dangą Sodų, Liepų, Bičiulių gatvėse, šaligatvius, tris greičio ribojimo kalnelius Bičiulių ir Liepų gatvėse bei kelio ženklus pagal eismo saugumo audito studiją.

Susirūpinusi eismo saugumu Bukiškio kaime, kadangi buvo atsisakoma padėti užtikrinti jame saugesnį vaikų, mokyklinukų bei kitų pėsčiųjų judėjimą, įrengiant kelio ženklus, greitį mažinančias priemones, Seimo kontrolierė pradėjo tyrimą.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad gyventojai ne kartą kreipėsi į Vilniaus rajono savivaldybę, tačiau nei savivaldybė, nei Avižienių seniūnas nepateikė aiškaus ir motyvuoto atsakymo, kodėl yra atsisakoma įrengti saugumo organizavimo priemones. Gavusi kitą gyventojų prašymą dėl greičio ribojimo Bukiškio kaimo gatvėse ir keliuose, savivaldybė netikrino automobilių srautų, neatliko kelių ir gatvių saugumo patikrinimo, nes tai, jos atstovų nuomone, „nėra privaloma“ bei nesiėmė jokių saugumo priemonių dėl dažno greičio viršijimo Bukiškyje, motyvuodama tuo, kad „pranešimas nėra perduotas policijai ir nėra aišku, kaip gyventojai užfiksavo greitį“.

Savivaldybė gyventojams nepaaiškino, kodėl jų įvardijami kompleksiniai eismo saugumo klausimai nėra nagrinėjami, taip pat nebuvo atsakyta, kodėl tamsiuoju paros metu gatvėse nėra apšvietimo arba jis nepakankamas.

„Įgyvendindama vietos savivaldos veiklos skaidrumo bei viešumo ir reagavimo į savivaldybės gyventojų nuomonę ir kitų principų reikalavimus, savivaldybė turėjo sudaryti galimybę Bukiškio gyventojams gauti viešus ir motyvuotus atsakymus į pareikštą nuomonę apie eismo saugumo situaciją Bukiškyje: organizuoti susitikimą su gyventojais šiems klausimams aptarti, suteikti išsamią informaciją apie savivaldybės priimtus sprendimus, ateities planus“, – pažymi Seimo kontrolierė.

Seimo kontrolierei atliekant tyrimą, savivaldybė informavo, kad atsižvelgiant į kelių eismo intensyvumą bei laikantis pradėtų darbų tęstinumo rengiamas vietinės reikšmės viešųjų kelių ir gatvių tiesimo bei remonto darbų planas, tačiau atitinkama šio plano ištrauka Seimo kontrolierei nebuvo pateikta. Administracijos paaiškinimai ir tai, kad savivaldybė, teikdama atsakymus gyventojams, savo veiksmų nemotyvavo konkrečiais teisės aktų reikalavimais, Seimo kontrolierei suteikė pagrindo abejoti, ar sudarant savivaldybės remonto darbų planą atsižvelgiama į teisės aktų reikalavimus.

Tyrimo išvadoje Seimo kontrolierė pažymėjo, kad savivaldybės veikla turėtų būti vykdoma vadovaujantis konstituciniu valdžios tarnavimo žmonėms ir kitais gero administravimo principais, ir savivaldybės direktoriui pateikė rekomendaciją organizuoti Bukiškio gyventojų ir savivaldybės atsakingų asmenų susitikimą, kurio metu būtų aptarta eismo saugumo situacija gyvenvietėje, pateikti vieši ir motyvuoti atsakymai į gyventojams rūpimus klausimus dėl saugaus eismo organizavimo Bukiškyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas