Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 20d. 11:54

Pokyčių Kauno viešajame transporte rezultatai: maršrutiniuose taksi atsiskaityta per 18,5 tūkst. kartų

Kaune pristatytos viešojo transporto naujovės
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kaune pristatytos viešojo transporto naujovės

Gruodį Kauno viešojo transporto sektoriuje startavo naujovė – galimybė su viena kortele keliauti trimis skirtingomis viešojo transporto rūšimis, per pusvalandį kartą persėsti nemokamai. Ar kauniečiams patiko šis sprendimas kelionę mieste padaryti pigesnę ir patogesnę? Mėnesio rezultatai rodo, kad sistema įsibėgėja pilnu pajėgumu, tačiau vis dar kyla klausimų, kaip ja naudotis.

Kaip informuoja UAB „Kauno autobusai“, daugiausiai dėmesio ši naujovė susilaukė tarp maršrutiniais taksi važinėjančių gyventojų. Pirmąją savaitę kauniečiai naujove naudojosi nedrąsiai, tačiau kuo toliau, tuo labiau ji susilaukė vis didesnio dėmesio – per pirmąjį mėnesį elektroniniais bilietais (toliau – e. bilietas) maršrutiniuose taksi buvo atsiskaityta per 18,5 tūkst. kartų.

Per pirmąjį mėnesį elektroniniais bilietais (toliau – e. bilietas) maršrutiniuose taksi buvo atsiskaityta per 18,5 tūkstančių kartų.

Mažiausiai miestiečiai naudojosi galimybe nemokamai persėsti iš vieno maršrutinio taksi į kitą– tik apie tūkstantį kartų.

Iš maršrutinio taksi į autobusą ar troleibusą kauniečiai persėdo 1,5 tūkst. kartų.

Populiariausias tarp keleivių persėdimas iš autobuso ar troleibuso į maršrutinį taksi. Šia paslauga iki sausio vidurio pasinaudota per 2 tūkst. kartų.

„Puiki naujovė. Jau seniai taip reikėjo, man į darbą važiuojant nuolat reikia persėsti iš autobuso į maršrutinį taksi, tad ir mokėti visada papildomai reikėdavo. Finansiškai tai man labai nepatogu būdavo, todėl šia naujove aš labai džiaugiuosi ir tikrai naudosiuosi,“ – sako miesto gyventoja Daiva.

Ne visi keleiviai vis dar iki galo supranta, kaip naudotis Kauno kortele ir kaip gali pasinaudoti galimybe persėsti į maršrutinį taksi. „Kauno autobusai“ pateikė atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus:

Ką turėčiau žinoti, norėdamas naudotis miesto viešojo transporto persėdimo paslauga?

Persėsti galima tik su vienkartiniu elektroniniu bilietu. Per 30 minučių nuo pirmo pažymėjimo. Vieną kartą.

Kaip veikia persėdimo sistema?

Bendra kelionė autobusu ar troleibusu ir maršrutiniu taksi kainuoja 1 Eur. Tai reiškia, kad jeigu važiuojate autobusu už 0,58 Eur, tai per 30 minučių po pirmojo pažymėjimo persėdę į maršrutinį taksi papildomai sumokėsite tik 0,42 Eur.

Ar reikia atskiros e. kortelės maršrutiniams taksi?

Atskiros kortelės nereikia, visose transporto priemonėse galioja Kauno kortelė. Norint persėsti per 30 minučių, kortelėje turi būti bent 1 euras.

Kodėl autobuso/troleibuso mėnesinis e. bilietas negalioja maršrutiniuose taksi?

Nes tai yra dvi atskiros bendrovės. Maršrutiniai taksi priklauso UAB „Kautra“, o autobusai ir troleibusai – UAB „Kauno autobusai“.

Ar reikia dar kartą žymėti kortelę persėdus?

Persėdus pažymėti kortelę yra būtina. Įsitikinkite, kad už kelionę buvo sumokėta, stebėdami užrašą komposterio ekrane.

Populiariausias tarp keleivių persėdimas iš autobuso ar troleibuso į maršrutinį taksi. Šia paslauga iki sausio vidurio pasinaudota per 2 tūkst. kartų.

Ar pasipildžius Kauno kortelę e. bilietais, galima važiuoti iš karto?

Rekomenduojama kortelę pasipildyti e. bilietais bent 30 minučių prieš kelionę.

Ar galioja lengvatos maršrutiniame taksi?

Negalioja.

Miesto gyventojai, turintys Kauno kortelę, gali ją pasipildyti vienkartiniais e. bilietais ir atsiskaityti už kelionę miesto viešuoju transportu: autobusais, troleibusais, maršrutiniais taksi. Naudojantis šia paslauga, nereikia turėti skirtingų kortelių. Užtenka vienos, kurioje turi būti bent 1 Eur.

Įsigaliojusi naujovė per 30 minučių nuo pirmojo kortelės pažymėjimo leidžia persėsti ne tik į bet kurį miesto autobusą ar troleibusą, bet ir į maršrutinį taksi. Persėdus į maršrutinį taksi visa kelionė kainuoja tik 1 eurą. Persėdant būtina sąlyga – pažymėti kortelę komposteryje.

„Man labai patinka, kad pagaliau nebereikia krapštyti smulkių pinigų, o tiesiog pasipildyti kortelę ir įlipus į transportą ją pažymėti. Piko metu tai ypač patogu, nesidaro eilės, viskas juda gerokai greičiau,“ – pokyčius komentavo maršrutinių taksi keleivė Monika.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kaune pristatytos viešojo transporto naujovės
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kaune pristatytos viešojo transporto naujovės

Spėk ir laimėk

UAB „Kauno autobusai“ paskelbė konkursą: atspėkite, kiek keleiviai įsigijo maršrutinio taksi mėnesinių e. bilietų už 35 eurus sausio mėnesiui?

Tiksliausiai atspėjęs laimės Kauno kortelę su 10 vienkartinių e. bilietų. Jeigu tiksliai atspėjusių bus daug, nugalėtojas bus traukiamas burtų keliu.

Atsakymus siųskite e. paštu jurgita.vaitonyte@kaunoautobusai.lt.

Jūsų spėjimų bendrovė lauks iki sausio 27 d. Laimėtojas bus informuotas e. paštu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas