Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 5d. 17:03

Praradęs teisę vairuoti skaitytojas teoriškai ją galėtų susigrąžinti, tačiau yra priverstas laukti

Vairuotojo pažymėjimas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vairuotojo pažymėjimas

Skaitytojas Tomas teigia, kad nors ir teisę vairuoti jau galima atgauti „Regitroje“ nuotoliniu būdu, tačiau reikalaujama išklausyti papildomą vairuotojų mokymą, kurio šiuo metu neįmanoma organizuoti. Tad iškyla klausimas, ką daryti vairuotojams tokiu atveju?

Temą siūlykite gazas@15min.lt

„Praradus teisę vairuoti dėl KET pažeidimų, nors ir mėnesiui, ją galima atgauti „Regitroje“ nuotoliniu būdu, tačiau „Regitra“ reikalauja, kad būtų išklausyti prasižengusių vairuotojų kursai vairavimo mokykloje. Viskas kaip ir normalu, tačiau apskambinus kelias vairavimo mokyklas gauta informacija, kad nė viena mokykla karantino metu kursų neveda. Tokiu atveju užkirsta galimybė vairuoti pasibaigus nuobaudai“, – teigia skaitytojas Tomas.

Teisę susigrąžinti galėtų, bet yra dvi sąlygos

Pasiteiravus „Regitros“, tvirtinama, kad teisę vairuoti atgauti galima, tačiau būtinos kelios sąlygos.

„Siekiant visų saugumo, o taip pat norint užtikrinti, kad viešajame eisme dalyvautų tinkamai pasirengę vairuotojai, asmenims, norintiems susigrąžinti teisę vairuoti, reikia įgyvendinti tam tikrus reikalavimus. Pavyzdžiui, išklausyti papildomus vairuotojų mokymus.

Atkreiptinas dėmesys, kad pareiga pabaigti papildomus mokymus vairuotojams už KET pažeidimus yra nustatyta Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme. Kadangi papildomų vairuotojų mokymo sritį kuruoja Susisiekimo ministerija, dėl šio klausimo rekomenduotume kreiptis į ją“, – teigia „Regitros“ komunikacijos specialistė Emilija Bardauskienė.

Asmenims, kurie teisę vairuoti prarado trumpiau nei metams ir nori ją susigrąžinti, dokumentų pateikimo tvarka priklauso nuo to, ar pažeidimas buvo padarytas esant apsvaigusiam, ar ne. Atkreipiamas dėmesys, kad net ir karantino metu galima susigrąžinti teisę vairuoti, tačiau būtinos dvi sąlygos. Vairuotojui turi būti praėjęs teisės vairuoti atėmimo terminas bei baigti papildomi mokymai vairavimo mokykloje.

Štai čia ir atsiranda problema, su kuria susidūrė Tomas.

Įstatymo nepakeisi, belieka laukti

Susisiekimo ministerijos Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Modesta Zdanauskaitė teigia, kad kito varianto, nei tik laukti, šiuo metu nėra.

„Atsižvelgiant į tai, kad karantino metu vairavimo mokymo įstaigos nevykdo papildomo vairuotojų mokymo, vairuotojams, kuriems teisė vairuoti transporto priemones buvo atimta dėl KET pažeidimų, atnaujinti mokymosi procesą bus galima pasibaigus karantinui“, – sako M.Zdanauskaitė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

00:20
01:04
01:42

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas