Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 23d. 12:32

Pokyčiai prie Lazdynų ligoninės suglumino: nėra kur statyti automobilių

Automobilių stovėjimo aikštelės prie Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės
Valdo Kopūsto / 15min nuotr. / Automobilių stovėjimo aikštelės prie Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės
Šią savaitę į Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę (RVUL), žinomą Lazdynų ligoninės vardu, skubėję pacientai ir jų artimieji nemaloniai nustebo pamatę, kad dalis automobilių stovėjimo aikštelių užsidarė užtvarais, ant kurių šviečia užrašai, kad jos tik darbuotojams. RVUL atstovai pripažįsta problemą, tačiau sako, kad jų prioritetas – pacientų gydymas. Todėl ligoninė džiaugtųsi savivaldos ar verslo pagalba.

Šios savaitės pradžioje ligoninėje Lazdynuose apsilankęs Ilja 15min pasakojo nustebęs, kai pamatė, kad užtvarai į dalį automobilių aikštelių jau įrengti.

„Jau turbūt nuo rytojaus Lazdynų ligoninės teritorijoje visos automobilių aikštelės bus uždarytos. Užtvarai jau stovi. Kur pacientams statyti savo automobilius? Reabilitacijos lankytojams, kai kurie vos paeina po operacijų... Bus chaosas“, – piktinosi vyras.

Išties – jau šią savaitę įvyko tam tikrų pasikeitimų automobilių aikštelėse šalia RVUL.

Vietų neužtenka

Ligoninės Dokumentų valdymo ir komunikacijos skyriaus vyr. specialistė Asta Bagdonavičienė informavo, kad ligoninei priklausančioje teritorijoje užtvarais atitvertos aikštelės nuo šiol yra skirtos tik darbuotojų transportui.

„Užtvarų sistema veikia automatiniu būdu, specialiomis kameromis nuskaitydama automobilių valstybinius numerius ir įleisdama tas transporto priemones, kurių numeriai užregistruoti duomenų bazėje. Darbuotojams skirtose aikštelėse yra apie 370 parkavimo vietų.

Pacientams ir lankytojams paliktos aikštelės, esančios prie Konsultacijų centro ir Skubios pagalbos skyriaus priėmimo, talpinančios kiek daugiau nei 120 automobilių. Neįgaliesiems taip pat yra išskirta atskira stovėjimo zona prie pagrindinio ligoninės įėjimo. Norime pabrėžti, kad automobilių stovėjimo vietos nėra apmokestinamos, nes teko girdėti ir tokių gandų“, – teigiama ligoninės komentare.

Pacientams ir lankytojams paliktos aikštelės, talpinančios per 120 automobilių.

Taip pat, anot RVUL, ambulatorinės reabilitacijos procedūroms automobiliu atvykstantys pacientai, turintys judėjimo funkcijos sutrikimų, į teritoriją įleidžiami pagal Ambulatorinės reabilitacijos skyriaus registratūros iš anksto pateiktus sąrašus.

„Užtvarų sistema aktyvuota nuo šio antradienio (liepos 20 d.) ir pirmosiomis dienomis yra tam tikros sumaišties – tai natūralu, nes visoms naujovėms prigyti reikia laiko.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Automobilių stovėjimo aikštelės prie RVUL
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Automobilių stovėjimo aikštelės prie RVUL

Šiuo metu, pasitelkę apsaugos darbuotojus, atidžiau stebėsime, kad būtų laikomasi tvarkos – darbuotojai nestatytų savo transporto priemonių pacientams skirtose aikštelėse, o neįgaliesiems skirtose vietose stovėtų tik turintys tokią teisę automobiliai“, – tikino ligoninės atstovė.

Prioritetai – gydymas

Ligoninės atstovai pripažįsta, kad problema dėl automobilių statymo yra didžiulė, tačiau tvirtina negalį jos išspręsti tuoj pat.

Ligoninėje dirba beveik 2 tūkst. žmonių, kasdieniai pacientų srautai taip pat skaičiuojami šimtais. Parkavimo klausimas vis dar išlieka opus.

„Deja, neturime galimybės užtikrinti parkavimo nei kiekvienam savo darbuotojui, nei visiems pacientams ar lankytojams. Ligoninėje dirba beveik 2 tūkst. žmonių, kasdieniai pacientų srautai taip pat skaičiuojami šimtais. Parkavimo klausimas vis dar išlieka opus, nes net ir būdami viena didžiausių ligoninių nesame pajėgūs išspręsti miesto infrastruktūros problemų.

Šiuo metu pagrindinį dėmesį skiriame operacinių, palatų ir medicininės įrangos atnaujinimui, nes svarbiausias sveikatos priežiūros įstaigos prioritetas visgi yra pacientų gydymo kokybė.

Bet tikrai suprantame patogaus ir visiems prieinamo parkavimo būtinybę, todėl labai sveikintume sostinės valdžios ar net ir privataus verslo iniciatyvas, kurios padėtų pagerinti parkavimo situaciją, o jei šioje srityje būtų kažkokių tikslinių investicinių projektų – juose būtinai dalyvautume“, – teigiama A.Bagdonavičienės pateiktame RVUL komentare.

Šalia kitos didžiosios Vilniaus ligoninės – Santaros klinikų – automobilių statymo problema irgi spręsta ne vienerius metus. Dabar ten veikia daugiaaukštė stovėjimo aikštelė, vis dėlto ji mokama, tad tebegirdimi nepatenkintų gyventojų priekaištai, kad atvykę į ligoninę pacientai ar jų artimieji užstato jų kiemus, trukdo eismui.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

19:03
03:55
01:01

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Interviu 15MAX
15MAX
15MAX
Parašykite atsiliepimą apie Gazas