Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 30d. 15:05

Prireiks kantrybės: darbų įkarščiui ruošiasi likusi Kauno Vilniaus gatvės dalis

Kauno Vilniaus gatvės rekonstrukcija
Kauno miesto savivaldybės nuotr. / Kauno Vilniaus gatvės rekonstrukcija
Beveik prieš 3 savaites prasidėjęs Kauno Vilniaus gatvės kapitalinis remontas įsibėgėjo – nuo Rotušės aikštės iki Birštono gatvės jau nuimta grindinio danga ir pradėta požeminių komunikacijų rekonstrukcija. Nuo rugpjūčio 2 dienos veiksmas persikels į kitą gatvės dalį, besitęsiančią iki pat Laisvės alėjos. Dėl gyventojų saugumo ši atkarpa taip pat bus laikinai uždaryta bent iki Kalėdų.

„Jau nuo kitos savaitės kantrybe teks apsišarvuoti likusios Vilniaus gatvės gyventojams ir verslininkams. Čia bus kasamos gilios tranšėjos, galinčios siekti iki 4 metrų, todėl joks eismas nebus įmanomas.

Kapitalinis remontas prasidėjo sklandžiai ir viskas vyksta pagal planą. Rangovų atliekamus darbus prižiūri archeologai“, – savivaldybės išplatintame pranešime spaudai teigė Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Kauno miesto savivaldybės nuotr./Kauno Vilniaus gatvės rekonstrukcija
Kauno miesto savivaldybės nuotr./Kauno Vilniaus gatvės rekonstrukcija

Pasak MB „Praeities tyrimų instituto“ direktoriaus Simono Sprindžio, pirmasis archeologinių tyrimų etapas artėja pabaigos link. Tolesni darbai taip pat bus vykdomi bendradarbiaujant su rangovais.

„Svarbu paminėti, kad net ir aptikus archeologinių vertybių, gatvės kapitalinio remonto darbai nebus stabdomi ar neįmanomi. Net jei archeologams ir reikėtų detaliau ištyrinėti vieną ar kitą vietą, rangovas savo darbus tuo metu galėtų vykdyti šalia“, – teigė S.Sprindys.

Bendrovė „Kauno vandenys“ dar šiais metais planuoja iš pagrindų atnaujinti giliai po žeme esančius nusidėvėjusius centralizuotus vandentiekio ir nuotekų tinklus. Taip pat bus atskirta mišri nuotekų surinkimo sistema, kuri pagerins bendrą situaciją mieste.

Kol vyks Vilniaus gatvės kapitalinis remontas, statybvietėje taip pat darbuosis bendrovės „Kauno energija“, ESO ir „Kauno gatvių apšvietimas“. Tik atlikus darbus po žeme bus atnaujintas grindinys.

Vieną seniausių miesto pėsčiųjų gatvių papuoš atnaujinti šviestuvai ir kiti mažosios architektūros elementai.

Visus darbus planuojama užbaigti iki kitų metų vasaros.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie Gazas