Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Radarai ir fotokameros nemažina avaringumo, tai tik priemonė papildyti biudžetą

Vaizdo stebėjimo kamera
Antano Bubnelio nuotr. / Vaizdo stebėjimo kamera
Šaltinis: 15min
0
A A

Denverio mieste, Kolorado valstijoje buvo atliktas auditas, kurio metu nustatyta, kad fotokameros, fiksuojančius greičio viršijimo ir važiavimo per raudoną šviesoforo signalą atvejus, nemažina avaringumo, o tiesiog sukuria daugiau įplaukų į biudžetą.

Auditoriaus ataskaitoje rašoma: „Denverio policija nepateikė jokių įrodymų, kad fotokameros su radarais teigiamai paveikė visuomenės saugumą keliuose“. Gyventojai šias sistemas mato tik kaip būdą papildyti biudžetą. Todėl ateityje visuomenė gali priešintis tokių įrenginių vystymui. Jeigu sistema neteikia jokios naudos visuomenei, ji turi būti išjungta.

Nuo 2002 metų mieste pradėtos naudoti mobilios fotokameros, kurios sumontuotos automobiliuose ir gali būti perkeliamos į bet kurią vietą. Ši sistema pasiteisino. Visuomenei ji naudinga, avaringumo skaičius sumažėjo būtent dėl šių radarų.

Stacionarūs greičio matuokliai nepasiteisino, nes vairuotojai juos tiesiog įsidėmi. Todėl saugumas keliuose nuo to nepagerėjo. Sukritikuotos buvo ir fotokameros, kurios fiksuoja vairuotojus, kurie važiuoja degant raudonam šviesoforo signalui. Sumontavus šią sistemą buvo prailgintas geltonos šviesos intervalas. Deja, avaringumas šiose sankryžose buvo sumažėjęs dar iki to, kai buvo sumontuota ši sistema. Be to, ji daro daug klaidų. Užtenka bent  porą milimetrų užriedėti ant STOP linijos ir vairuotojas būna nufotografuotas.

Kaip bebūtų, tačiau Denverio miesto valdžia teisinasi tuo, kad šios eismo saugumo sistemos padeda papildyti miesto biudžetą 7 milijonais dolerių per metus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas