Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 24d. 07:51

Reaktyvinis „Harley-Davidson“ pasiekia 320 km/val. greitį

Reaktyvinis „Harley Davidson“
Gamintojo nuotr. / Reaktyvinis „Harley Davidson“

Du reaktyviniai varikliai ant dviejų ratų, ir viršyti 320 km/val. greitį – vieni juokai. Jei tik atsirastų tokių nutrūktgalvių, „Harley Davidson“ ras, ką jiems pasiūlyti. Galbūt įspūdingiausią gyvenime pasivažinėjimą motociklu. Reaktyviniu „Harley Davidson“ motociklu.

1926-ųjų gamybos plento lenktynėms skirto motociklo „Harley Davidson“ pagrindu auksinių rankų meistras Robertas Maddoxas sukonstravo „Harley Davidson SportJet“ – unikalų motociklą, 100 km/val. greitį, spurtuodamas iš vietos, pasiekiantį vos per 5 s.

Gamintojo nuotr./Reaktyvinis Harley Davidson
Gamintojo nuotr./Reaktyvinis „Harley Davidson“

„Raketžmogiu“ (angl. „Rocketman“) save vadinantis motociklų technikos virtuozas reaktyvinį motociklą sukonstravo motociklų lenktynininkui iš Ilinojaus valstijos (JAV). Anot mechaniko, kuris prieš perleisdamas motociklą užsakovui pats jį išmėgino penkis sykius, „plieno žirgas ant asfalto rieda lygiai ir stabiliai“, nors turi tiek galios, „kad galėtų nutraukti vairuotojo rankas“.

Beveik visą motociklą (išskyrus padangas, ratlankius ir stabdžius) R.Maddoxas savo parduotuvėje Medforde (Oregonas, JAV) pagamino pats – taip pat ir reaktyvinius galios agregatus. Raketinius žaisliukus vyriškis pradėjo surinkinėti dėl pramogos, tačiau netrukus tai virto pelningu verslu.

„Slapta“ R.Maddoxo svajonė – vieną gražią dieną „pasibalnoti“ porą kitą savųjų „petardų“ ir jomis pakilti į kokių 6 km aukštį.

Gamintojo nuotr./Reaktyvinis Harley Davidson
Gamintojo nuotr./Reaktyvinis „Harley Davidson“

Reaktyvinių atrakcionų šios „auksinės rankelės“ yra prigaminusios pačių įvairiausių – pradedant reaktyviniu kartu (angl. go-kart), baigiant reaktyviniu automobiliu ir traukos lenktynių (angl. drag racing) motociklu. Beje, meistras planuoja vieną iš jų – reaktyvinį automobilį – parduoti. Informaciją apie tai vyras skelbs savo tinklalapyje MaddoxJets.com.

R.Maddoxas reaktyviniais varikliais susižavėjo gana netikėtai – kai su bičiuliu išmėgino šuolių su uždelstu parašiuto išsiskleidimu (angl. skydiving) varžybas. Tuomet jis nusprendė, kad šioje rungtyje visai nepamaišytų riaumojantis reaktyvinis dalykėlis.

Mėnesį prasikrapštęs dirbtuvėse, R.Maddoxas triumfuodamas iš jų išsinešė pirmąjį savo gamybos reaktyvinį variklį. Tačiau sveikas protas paėmė viršų, ir nutrūktgalviškų užmojų „pakaustyti“ parašiutus savadarbiu reaktyviniu patobulinimu oregonietis atsisakė.

Laikui bėgant, jo reaktyviniai agregatai darėsi vis didesni ir vis geriau pritaikomi. Dabar meistras puoselėja planus sukurti reaktyvinį variklį traukos lenktynių automobiliui, greitaeigiui vandens kateriui ir net impulsinei reaktyvinei raketai (angl. pulsejet powered thrust rocket).

VIDEO: Bob Maddox Pulsejet engine Motorcycle !

Technologijos.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:44
00:10
24:14

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas