Dabar populiaru
Publikuota: 2016 birželio 17d. 12:24

„Regitra“ dėl antplūdžio gali didinti egzaminų ir vairuotojo pažymėjimo įkainius

Atvirų durų diena „Regitroje“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Atvirų durų diena „Regitroje“

Atsižvelgdama į būsimų vairuotojų poreikį per kuo trumpesnį laiką nuo išlaikyto teorijos egzamino sėkmingai įveikti ir likusį vairavimo praktikos įgūdžių patikrinimą valstybės įmonė „Regitra“ metų pradžioje ėmėsi organizacinių priemonių egzamino laukimo eilei sutrumpinti, rašoma pranešime.

„Regitroje“ daugėja laikančių egzaminus

Pirmų penkių mėnesių rezultatai palyginti su atitinkamu pernai metų laikotarpiu rodo, jog bendras priimtų egzaminų kiekis išaugo 10,5 proc. – aptarnauta beveik 5,25 tūkst. asmenų daugiau. Iš viso nesibaigus pirmajam šių metų pusmečiui vairavimo praktikos egzaminą laikė 55,1 tūkst. būsimų vairuotojų. Didžiausią jų dalį (43,2 tūkst.) sudarė teisės vairuoti B kategorijos transporto priemonę siekiantys asmenys. Lengvųjų automobilių egzaminų priimta 8,2 proc. arba 3,3 tūkst. daugiau.

Lengvųjų automobilių egzaminų priimta 8,2 proc. arba 3,3 tūkst. daugiau.

„Džiaugiuosi, kad filialų vadovams pavyko organizuoti egzaminuotojų darbą taip, kad įspūdingai išaugo sezoninių transporto priemonių, turiu galvoje motociklininkus, egzaminų priėmimas“, – sako „Regitros“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas.

Motociklų (A kategorijos be apribojimų) egzaminų priimta 65 proc. arba 0,55 tūkst. daugiau. Augo ir žemesnių motociklų kategorijų, kurias paprastai įgyja jaunimas ir šį skaičių galima prognozuoti pagal demografinę šalies statistiką.

„Regitra“ pagelbėjo ir verslui – nepaisant metų eigoje pasitaikiusių „Regitros“ egzaminams naudojamų C, CE transporto priemonių gedimų dėl eismo įvykių, išaugo ir profesionalių vairuotojų, siekiančių vairuoti krovinines ar keleivines transporto priemones, egzaminavimo rodiklis.

Kokia vidutinė egzamino trukmė?

Valstybės įmonėje „Regitra“ 2016–2019 m. veiklos strategijoje numatyta, kad vidutinė trukmė nuo egzaminuojamojo asmens užsiregistravimo egzaminui datos iki teorijos egzamino laikymo datos būtų ne ilgesnė kaip 20 kalendorinių dienų, o vairavimo praktikos egzaminui – ne ilgesnė nei 45 kalendorinės dienos.

„Regitroje“ per metus apsilanko apie 1 mln. gyventojų – beveik 750 tūkst. kreipiasi dėl transporto priemonių registracijos paslaugų, likę – dėl egzaminų ir vairuotojų pažymėjimų keitimo.

Klientų aptarnavimo metodikos skyriaus duomenimis, „Regitroje“ per metus apsilanko apie 1 mln. gyventojų – beveik 750 tūkst. kreipiasi dėl transporto priemonių registracijos paslaugų, likę – dėl egzaminų ir vairuotojų pažymėjimų keitimo.

„Regitra“ šiemet priėmė daugiau egzaminuotojų – pirmąją atranką balandį sėkmingai įveikė 13 kolegų: 4 įgijo papildomą specializaciją, 9 buvo priimti naujai. Birželį antruoju etapu egzaminuotojų gretas papildė 7 kolegos, 4 iš jų „Regitroje bus nauji žmonės; du nauji egzaminuotojai jau pradėjo darbą Vilniuje ir Klaipėdoje.

Papildoma informacija apie egzaminuotojų atrankos procedūrą

Egzaminuotojų atrankos prieš priimant į darbą procesas trunka kelis mėnesius:

Tokia situacija ateityje gali lemti egzaminavimo bei vairuotojų pažymėjimo išdavimo paslaugų įkainio didinimą.

1. Pirmiausia yra testuojami filialų vadovų atrinktų pretendentų į egzaminuotojus vairavimo įgūdžiai ir elgsena, testo vaizdo įrašus peržiūri „Regitros“ Egzaminų metodikos skyrius.

2. Tuomet atrinkti kandidatai išklauso įvadinį teorinių mokymų ciklą (24 akad. val. kursas).

3. Trečias etapas – asmeninių savybių ir bendravimo testas, kurį atlieka profesionalūs psichologai.

4. Tuomet vykdomas šiuos etapus praėjusių kandidatų žinių patikrinimas (įskaita).

5. Įskaitą išlaikę pretendentai toliau mokomi praktinio darbo ir teisės aktų (136 akad. val. kursas) bei stebėtojo teisėmis dalyvauja „Regitros“ egzaminavimo veikloje.

6. Mokymų pabaigoje vyksta egzaminas, kurį išlaikiusiems pretendentams suteikiami įgaliojimai egzaminuoti ir jie gali būti įdarbinti.

„Regitra“ atkreipia dėmesį, kad klientų poreikis, jog įmonė priimtų daugiau egzaminų, vadinasi ir turėtų daugiau transporto priemonių, ir daugiau egzaminuotojų, ateityje gali lemti egzaminavimo bei vairuotojų pažymėjimo išdavimo paslaugų įkainio didinimą.

Temos: 1 „Regitra“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

02:13
02:24
00:57

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas