Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 31d. 18:31

Rusijos policininkai apgaule bando pasipelnyti iš vairuotojų

Naujasis 200 tūkst. Baltarusijos rublių banknotas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Naujasis 200 tūkst. Baltarusijos rublių banknotas

Apie Rusijos policiją Europoje sklando legendos. Vieni faktai priverčia nusijuokti, kiti – griebtis už galvos. Šį kartą siūlome atkreipti dėmesį į tai, kaip Rusijos policininkai bando papildomai pasipelnyti iš vairuotojų, piktnaudžiaudami įstatymu.

Ištisinės linijos kirtimas Rusijoje gali užtraukti baudą nuo 2 iki 20 tūkst. rublių. Policininkai ypač mėgsta tokius vairuotojus, kurie nieko blogo nenorėdami užvažiuoja ant ištisinės linijos. Tuomet tokios transporto priemonės yra stabdomos, o vairuotojams išrašomos baudos. Pareigūnai, kurie turėtų prižiūrėti tvarką Rusijos keliuose, kartais sukuria juose dar daugiau betvarkės, kad priverstų eismo dalyvius važiuoti ant ištisinės linijos ir susikuria sau darbo, o kitaip tariant, niekam ne paslaptis, gauti papildomų lėšų šeimos atostogoms.

Situacija Nr. 1

Patys policijos patruliai ant kelio padeda kliūtį. Tai gali būti medžio šaka, malka, padanga, ar kiti sunkesni daiktai. Kliūtis yra padedama taip, kad transporto priemonės apvažiuodamos kliūtį, bent šiek tiek užvažiuotų ant ištisinės linijos. Tuomet, už kelių šimtų metrų stovintys patruliai pradeda uoliai dirbti savo darbą. Stabdomos šį reikalavimą pažeidusios TP, o vairuotojai dažniausiai priversti duoti kyšį.

Kaip išvengti tokių situacijų? Kadangi tokių, kurie sustoja ir patraukia kliūtį nuo kelio Rusijos keliuose faktiškai nėra, tuomet lengviausias ir paprasčiausias būdas, po kurio neteks bendrauti su policijos pareigūnais, tai apvažiuoti kliūtį per dešinę pusę. Jei tai neįmanoma, tuomet kliūtį būtų gerai nufotografuoti. Tam tinka ir profesionalus foto aparatas ir paprasta foto kamera esanti mobiliajame telefone. Dar geriau, jei įmanoma viską nufilmuoti. Žinoma, tai apsunkina kelionę, tačiau leidžia išvengti neplanuotų išlaidų, nes turint tokius įrodymus policijos pareigūnai negalės bausti.

Situacija Nr. 2

Keliuose, kur yra ilga atkarpa, kurioje negalima lenkti, inspektoriai laukia lėtaeigių transportų priemonių arba patys suorganizuoja, kad jis ten pastoviai važinėtų. Paprastai taip elgiamasi ilgose įkalnėse arba nuokalnėse.

Čia vienintelis sprendimas – tiesiog nelenkti tokios transporto priemonės, kol tai draudžia kelio ženklai ar ženklinimas. Gaištamas laikas, vairuotojai nervuojasi tačiau tokia ta Rusijos kasdienybė.

Cargonews.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Gazas