Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 31d. 15:39

Rytinė Europos Sąjungos siena išsivadavo iš vilkikų gniaužtų

Medininkuose – vilkikų eilės
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Medininkuose – vilkikų eilės

Vilkikų eilė pasienyje su Muitų sąjungos valstybėmis ėmė pastebimai tirpti, o šią savaitę situacija pasikeitė kardinaliai. Pasienio postuose švilpauja vėjai, vilkikų nematyti.

Prieš pat šventes Lietuvos pasienyje su Baltarusija eilėse laukė apie 1000 vilkikų. Kaip visada sudėtingiausia situacija buvo Medininkų ir Lavoriškių sienos kirtimo punktuose.

Eilė sparčiai tirpo

Pasienyje vilkikų vairuotojams eilėse laukti nebetenka. Tiesa, sunkiojo transporto srautas yra gerokai sumažėjęs. Lavoriškių, Raigardo ir Šalčininkų postuose laukiančių vilkikų nebėra. Medininkuose eilėje stovi 10 vilkikų.

Latvijos pasienio postuose – Grebneve, Silene, Paterniekuose, Terehove – eilių šiuo metu taip pat nėra.

Medininkuose – vilkikų eilės
Medininkuose – vilkikų eilės

Kalta netobula infrastruktūra?

Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas „Lietuvos radijui“ teigė, kad tradicinių eilių problemą pasienyje su Rusija ir Baltarusija būtų galima išspręsti modernizavus pasienio postų infrastruktūrą.

Pasak departamento direktoriaus pavaduotojo R.Paigozino, dabar tenka optimizuoti pareigūnų darbą, kad eilės sumažėtų. Kaip teigiama, eilės taip pat susidaro prieš stačiatikių Kalėdas, kai į Rusiją keliauja įvairios dovanos ir kitos prekės.

Medininkuose – vilkikų eilės
Medininkuose – vilkikų eilės

Pasienyje su Baltarusija ir Rusija per šventes susidarius didelėms vilkikų eilėms vidaus reikalų ministras gruodžio 25 dieną nurodė Valstybės sienos apsaugos tarnybai (VSAT) padidinti pasienio kontrolės punktuose dirbančių pareigūnų skaičių.

Temos: 1 Medininkai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie Gazas