Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 06 11, 18:14

Šakių rajone vyko istorinės motociklų technikos sąskrydis „Senas motociklas 2013“

Tik spėję pakrikštyti savo naują buveinę ir vėliavą, birželio 8-9 dienomis dalis Biržų senovinės technikos klubo „Ekipažas“ narių dalyvavo istorinės motociklų technikos sąskrydyje „Senas motociklas 2013“ Šakių rajone Pavilkyje, kurį ekipažiečiai organizavo su Vilkaviškio „Senų vežimų klubu“ bei Šakių rajono Patašinės klubu „Senas motociklas“.
Voldemaras Vidugiris gavo prizą už originaliausią ekipažą
Voldemaras Vidugiris gavo prizą už originaliausią ekipažą / Ramūno Aišporo nuotr.
Temos: 2 Motociklas Šakiai

Sąskrydžio tikslas - populiarinti senovines – istorines transporto priemones, vienyti bendraminčius bendrai veiklai, ugdyti vairavimo meistriškumą ir kultūrą. Sąlyga motociklui – jis turi būti ne jaunesnis nei 30-ies metų, kelyje motociklą vairuoja „A“ kategorijos vairuotojo pažymėjimą turintis dalyvis, vairuotojas ir keleiviai žygio metu privalo dėvėti šalmus,  rekomenduojama ir akių apsauga.

„Ekipažo“ klubo prezidentas Voldemaras Aišporas sakė, kad pademonstruoti savo plieninius žirgelius panoro 9 biržiečiai: pats Voldemaras, Narcizas Mikšys, Vilius Trečiokas, Aloyzas Vosylius, Voldemaras Vidugiris, Lionginas Velička, Lionginas Poška, Grigorijus Antonovas, Valdas Šeškus, su jais kartu keliavo dar ir 8 keleiviai. 

Šeštadienį iš ryto susirinkus Pavilkijo autokroso trasoje, patvirtinus registraciją, gavus dalyvių korteles ir registracijos numerius bei papusryčiavus, visa didžiulė motociklų kolona pradėjo žygį maršrutu Pavilkijys – Zyplių dvaras – Gelgaudiškio dvaras - Šakiai – Jurbarkas – Panemunės pilis – Raudonės pilis – Veliuona – keltas per Nemuną (Vilkynė) – Pavilkijys. Žygio ilgis asfaltu – 134 kilometrai, jį keliauninkai su sustojimais įveikė per 7 valandas.

V.Aišporas pasakojo, kad sąskrydyje  dalyvavo iš viso 60 motociklų ir motorinių dviračių bei apie 100 dalyvių. Savo eiga žygyje dalyvavo 52 motociklai ir 85 dalyviai, finišą pasiekė 51 motociklas, vieną teko pargabenti. Smulkių gedimų buvo ir daugiau, bet žygio metu visiems padėjo techninės pagalbos automobiliai. Motociklų kolona vietomis ištįsdavo per kilometrą. Visi biržiečiai  sėkmingai įveikė žygio trasą.

Grįžus pavakare į pagrindinę bazę Pavilkijyje, laukė palapinių statymas, vakarienė su Romo „ypatingoji trioške“, biržietišku alumi ir gira, linksma muzika, dalyvio pažymėjimų ir nominacijų įteikimas.

Prizas už originaliausią ekipažą atiteko biržiečiui Voldemarui Vidugiriui, paguodos prizas įteiktas kitam biržiečiui Valdui Šeškui. Kartu buvo paskelbta, kad patys seniausi sąskrydyje yra du 1939 m. gaminti BMW markės motociklai,  o vyriausiam vairuotojui – 76 metai. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas