Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šalia Vilniaus oro uosto intensyviai tikrinami taksi automobiliai – vienas taksistas sprukdamas pervažiavo tikrintojui kojas

Taksistai tikrinami Vilniaus oro uoste ir šalia Geležinkelio stoties.
Vilniaus m. saviv. nuotr. / Taksistai tikrinami Vilniaus oro uoste ir šalia Geležinkelio stoties.
Šaltinis: 15min
0
A A

Dvi savaites intensyviai kontroliuojantys sostinės taksi vairuotojus Vilniaus savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai tvirtina susidūrę ne tik su daugybe pažeidimų, bet ir nukentėję. Vienas iš tikrintojų buvo partrenktas automobilių durelėmis ir jam pervažiuotos kojos. Savivaldybės darbuotojas gydosi namuose.

Nuolatiniai patikrinimai nuo liepos 26-osios vyksta šalia Vilniaus oro uosto. Būtent iš užsieniečių dažniausiai sulaukiama priekaištų, kad Vilniaus taksi yra brangesnis nei Londono ar Stokholmo. Sostinės savivaldybės Saugaus miesto departamento direktoriaus pavaduotojas ir Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Marius Švaikauskas patvirtino – patikrinimų metu užfiksuojama išties daug pažeidimų.

Dirba be licencijų

Dalis taksistų dirba neturėdami jokių licencijų, juos pareigūnai vadina nelegalais. „Per šias dvi savaites iš viso surašyti 88 administracinės teisės pažeidimų protokolai asmenims, kurie pažeidė arba taksi taisykles, arba komercinės veiklos reikalavimus. Surašyti 5 protokolai už komercinės ar ūkinės veiklos tvarkos pažeidimus, tai vadinamieji nelegalai, dirbantys be jokių licencijų. Jiems gresia bauda nuo 500 iki 1000 Lt“, – teigė M.Švaikauskas. 

Vilniaus m. saviv. nuotr./Savivaldybės darbuotojai tvirtina tikrinantis ir savo įmonės taksistus.
Vilniaus m. saviv. nuotr./Savivaldybės darbuotojai tvirtina tikrinantis ir savo įmonės taksistus.

Kur kas daugiau protokolų surašyta dėl keleivių vežimo lengvaisiais automobiliais taisyklių pažeidimų – 66. Už tai gresia bauda nuo 50 iki 100 Lt. Paklaustas, kokie tie pažeidimai, M.Švaikauskas išvardija ne vieną. Tai ir netvarkingi ar atjunginėjami taksometrai, skaitiklių persukinėjamas, kai keleivis nemato. Be to, taksometrai būna neatestuoti, tad sunku nustatyti, ar teisingas sumas jie rodo.

„Kai pradėjome vykdyti akciją, per dieną po 20 protokolų surašydavome. Tai labai dideli skaičiai, nesitikėjome. Tie visi nelegalūs taksistai, kurie nori greitai užsidirbti, būtent ir renkasi Vilniaus oro uostą ar Geležinkelio stotį, kur pagauna gerą klientą, atveža iki centro už 120 Lt. Tokių atvejų turėjome ne vieną. Mes norime tą nesąžiningumą išgyvendinti. Turėjome svečių iš Švedijos, kurie stebėjosi, kad pas juos taksi kainuoja pigiau nei Vilniuje“, – kalbėjo M.Švaikauskas.

Taksistai nepatenkinti ir reikalavimu keleiviui pateikti kelionės čekį, neretai veža juos aplinkiniais keliais. Tą irgi bandoma tikrinti, sekant taksi mašinas.

Vis dėlto intensyvi kontrolė Oro uosto teritorijoje atnešė gerų rezultatų – pažeidėjų čia sumažėjo. Tiesa, tai viešosios tvarkos saugotojų itin nenudžiugino, kadangi nelegalūs, be reikalingų dokumentų dirbantys taksistai paprasčiausiai persikėlė į kitą patogią vietą – šalia Geležinkelio stoties.

Linkę nepaklusti

Savivaldybės darbuotojai susiduria ir su kita problema – taksistai ne visada sustoja, kai juos stabdo darbuotojai mėlynomis uniformomis. Pagal keleivių vežimo lengvaisiais automobiliais taisyklas, patvirtintas Susisiekimo ministerijos, taksi vairuotojai sustoti privalo, o nepaklususiems gresia administracinė atsakomybė ir bauda.

Patikrinti vairuotojo dokumentų jie nespėjo – taksistas spruko durelėmis parblokšdamas tikrintoją ir dar pervažiuodamas jam abi kojas.

„Mums darbą palengvintų, jeigu turėtume mėlynus švyturėlius, bet nei Susisiekimo ministerija, nei Policijos departamentas tam nepritaria, nors mes vieninteliai galime tikrinti taksi veiklą ir bausti nelegaliai dirbančius“, – apgailestavo M.Švaikauskas.

Vienas itin nemalonus incidentas, kurį paminėjo M.Švaikauskas, įvyko ketvirtadienio vakarą, kai darbuotojai pastebėjo be plafono, bet su veikiančiu taksometru važiuojantį automobilį. Tačiau patikrinti vairuotojo dokumentų jie nespėjo – taksistas spruko durelėmis parblokšdamas tikrintoją ir dar pervažiuodamas jam abi kojas.

„Iškvietėme policiją, įvykis užfiksuotas. Tas vairuotojas ieškomas, jis mums yra žinomas, nustatėme jo tapatybę. Bet darbuotojas dabar gydomas ambulatoriškai, turi nedarbingumo lapelį“, – sakė M.Švaikauskas.

Anot savivaldybės Saugaus miesto departamento direktoriaus pavaduotojo, tikrinami visų taksi bendrovių automobiliai ar individualiai dirbantys taksistai, neaplenkiant ir savivaldybės įmonės „Vilnius veža“. „Esame ir „Vilnius veža“ vairuotojui protokolą surašę, bet tai vienas atvejis iš 88“, – teigė M.Švaikauskas.

Sostinės taksi verslo atstovai pastaruoju metu vis garsiai kalba apie tai, kad juos bandoma išstumti iš rinkos. Vilniaus oro uosto teritorija, kurioje leista dirbti vos dviem taksi bendrovėms ir penkiems individualia veikla užsiimantiems fiziniams asmenims. Viena iš įmonių yra savivaldybės įkurta „Vilnius veža“, dėl ko taksistai dar kartą pasipiktino, kad ši įmonė yra proteguojama ir jai kuriamos išskirtinės sąlygos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas