Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 rugpjūčio 3d. 08:55

Saugantis koronaviruso svarbios ne tik kaukės: ką turi žinoti kiekvienas viešojo transporto keleivis

Nuo rugpjūčio 1 d. autobusuose ir troleibusuose, kaip ir kitose viešose uždarose patalpose, vėl būtina dėvėti apsaugines veido kaukes. SĮ „Susisiekimo paslaugos“ primena keleiviams svarbiausias taisykles, kurių būtina laikyti keliaujant viešuoju transportu, kad kelionės būtų saugios ir sklandžios.

„Net ir pasibaigus karantinui beveik visos dezinfekcijos, švaros, atstumo ir kitos priemonės Vilniaus viešajame transporte buvo paliktos – taip siekėme užtikrinti maksimalų keleivių ir vairuotojų saugumą. Apie apsauginių kaukių dėvėjimą keleivius nuolat informavome įvairiais kanalais – taip pat ir pačiose stotelėse esančiose švieslentėse, viešojo transporto ekranuose, garsiniais pranešimais autobusuose ir troleibusuose, skatinome keleivius rūpintis savimi ir aplinkiniais", – sakė SĮ „Susisiekimo paslaugos" direktorė Modesta Gusarovienė.

Priminimas, kurį mato Vilniaus viešojo transporto keleiviai
Priminimas, kurį mato Vilniaus viešojo transporto keleiviai

Pasak jos, šiuo metu apie kaukių dėvėjimo, taip pat ir kitas higienos taisykles informuosime dar aktyviau, organizuosime ir viešojo transporto kontrolės akcijas. Didžiausių srautų stotelėse ir viešajame transporte kontrolieriai stebės situaciją, primins keleiviams, jog būtina dėvėti kaukes. Žinoma, tikimės ir pačių keleivių sąmoningumo – ne tik viešajame transporte, o ir kitose uždarose viešose erdvėse.

Tiek stotelėse, tiek viešajame transporte keleivių prašoma laikytis saugaus atstumo, stengtis užimti sėdimas vietas, o stovint palikti erdvės šalia stovinčiam. Jei keleiviai pastebi, kad autobusas ar troleibusas pilnas, rekomenduojama palaukti kitos transporto priemonės.

SĮ „Susisiekimo paslaugos“ nuotr./Daugėjant koronaviruso atvejų Vilniaus viešajame transporte intensyvinami veiksmai, užtikrinantys vairuotojų ir keleivių saugumą.
SĮ „Susisiekimo paslaugos“ nuotr./Daugėjant koronaviruso atvejų Vilniaus viešajame transporte intensyvinami veiksmai, užtikrinantys vairuotojų ir keleivių saugumą.

„Susisiekimo paslaugos" atidžiai stebi keleivių srautus, ypač – piko metu, ir pagal galimybes koreguos tvarkaraščius, transporto priemonių talpą, jei to prireiks.

Kasdien viešojo transporto vežėjai parkuose valo kiekvienos transporto priemonės išorę bei saloną. Kruopščiai išvalomas ir dezinfekuojamas kiekvieno autobuso, troleibuso salonas, grindys, plaunama išorė.

SĮ „Susisiekimo paslaugos“ nuotr./Troleibusai ir autobusai kasdien dezinfekuojami.
SĮ „Susisiekimo paslaugos“ nuotr./Troleibusai ir autobusai kasdien dezinfekuojami.

Vairuotojų ir keleivių apsaugai jau nuo pat karantino pradžios fiziškai juostomis atskirtos viešojo transporto vairuotojų darbo vietas. Jie nepardavinėja vienkartinių popierinių bilietų, o keleiviai įlipti ir išlipti iš viešojo transporto gali per vidurines ir galines duris.

Vilniečiai ir miesto svečiai greitai ir bet kuriuo metu gali įsigyti bilietus mobiliosiose programėlėse m.Ticket ar Trafi. Ketinantys už kelionę mokėti Vilniečio kortele gali patogiai naudotis e.savitarna: https://mano.vilniustransport.lt/ ir papildyti Vilniečio kortelę bilietais arba pageidaujama suma pildyti e.piniginę.

Sostinės viešojo transporto keleivių patogumui Vilniečio kortelę įsigyti ir pildyti norimais bilietais galima 281 fizinėje bilietų platinimo vietoje – įmonės „Susisiekimo paslaugos" Klientų aptarnavimo centruose Gedimino pr. 9A arba Geležinkelio g. 16 (Vilniaus geležinkelio stotis, centriniai rūmai), „Rimi", „Maxima" prekybos centruose, „Narvesen", „Lietuvos spauda" ir „Spauda" kioskuose, „Lietuvos paštas" skyriuose, „PayPost" prekybos taškuose.

Naujausi tvarkaraščiai visuomet skelbiami www.stops.lt, programėlėse m.Ticket, Trafi, teirautis galima ir telefonu 85 210 7050.

Kontrolieriai primena, kad kaukės būtinos

Pirmadienį Vilniaus autobusais ir troleibusais keliavusius keleivius pasitikę kontrolieriai priminė, kad kaukės viešajame transporte būtinos, taip pat rekomendavo laikytis kitų saugumo taisyklių.

Pirmosios akcijos rezultatai puikūs: skaičiuojama, kad maždaug 90 proc. keleivių Vilniaus viešajame transporte kaukes dėvi. Akcijos akimirkos – nuotraukų galerijoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešimas spaudai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

58:09
00:32
06:29

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie Gazas