Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 birželio 13d. 13:18

Seimo nariai vienbalsiai priėmė griežtas Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas

Vairuotojas
„Regitros“ nuotr. / Vairuotojas

Seimas rytiniame posėdyje priėmė Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas, kuriomis nutarė patikslinti reikalavimus dviračių vairuotojams, nuostatas dėl papildomų mokymų pradedantiems vairuotojams, dėl teisės vairuoti motorines transporto priemones, jos atėmimo ir grąžinimo ir kt. Už šiuos teisės akto pakeitimus balsavo visi 87 balsavime dalyvavę Seimo nariai.

Pagal priimtas ir nuo liepos 1 d. įsigaliosiančias pataisas pradedantieji vairuotojai 2 metams išduodamą galiojantį vairuotojo pažymėjimą turės teisę pakeisti į 10 metų galiojantį vairuotojo pažymėjimą nebaigę papildomo vairuotojų mokymo, jeigu per 2 metus nebus pažeidę KET reikalavimo už kurį šiame įstatyme numatytas papildomas vairuotojų mokymas arba nebus sukėlę eismo įvykio, dėl kurio buvo sutrikdyta eismo dalyvio sveikata. Pradedantysis vairuotojas, pažeidęs KET papildomus mokymus privalės baigti per vienus metus nuo pažeidimo padarymo datos.

„Tai gera žinia visiems drausmingiems vairuotojams, kurie nebus baudžiami privalomais mokymais vien dėl to, kad pradėjo vairuoti transporto priemonę. Jiems nereikės švaistyti pinigų mokymams, be to, papildomų lėšų nereikės leisti ir specialiai steigiant naujus praktinio mokymo centrus – šios idėjos atsisakyta“, – sako Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis. 

Papildomi mokymai, jeigu jų prireiks, bus rengiami jau esamose vairavimo mokyklose. Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisomis įtvirtinta, kad papildomi mokymai bus privalomi tiems pradedantiems vairuotojams, kurie sukėlė eismo įvykį ir jo metu buvo sutrikdyta eismo dalyvių sveikata. Taip pat – Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimo atvejais, susijusiais su vairuotojų pareigų pėstiesiems, lenkimo taisyklių, eismo reguliavimo signalų nesilaikymu, nustatyto greičio viršijimu ir transporto priemonių vairavimu, kai nustatomas lengvas neblaivumo laipsnis (nuo 0,2 promilės iki 0,4 promilės). 

Papildomi mokymai lauks pradedančiųjų vairuotojų, pažeidusių KET reikalavimą, susijusį su vairuotojų pareigų pėstiesiems, lenkimo taisyklių, draudimo vairuotojams naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, eismo reguliavimo signalų nesilaikymu, taip pat ir įspėjamųjų signalų naudojimo, važiavimo per sankryžas, vairuotojų naudojimosi saugos diržais, motociklininko šalmais pažeidimais, nustatyto greičio viršijimu daugiau kaip 10 km/h ir transporto priemonių vairavimu, kai nustatomas lengvas neblaivumo laipsnis (nuo 0,2 iki 0,4 promilės), taip pat sukėlusių eismo įvykį, kurio metu buvo sutrikdyta eismo dalyvių sveikata, motorinių transporto priemonių vairuotojų, kuriems teisė vairuoti buvo atimta dėl KET pažeidimų. Seimas nusprendė atsisakyti nuostatos, kad vairuotojų papildomas mokymas turi būti organizuojamas tik praktinio mokymo centruose.

Įstatyme taip pat įtvirtinama, kad teisė vairuoti C, CE, C1, C1E, D, DE, D1, D1E kategorijos transporto priemones galios ne ilgiau kaip 5 metus nuo vairuotojo pažymėjimo išdavimo dienos. Vairuotojo pažymėjimai, kaip ir šiuo metu, bus išduodami ne ilgesniam kaip 10 metų laikotarpiui. Be to, teisės akte įtvirtinama pareiga motorinių transporto priemonių vairuotojams tikrintis sveikatą Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatytu periodiškumu.

Pagal naujas nuostatas prižiūrint suaugusiajam važiuoti važiuojamąja kelio dalimi dviračiu bus leidžiama ne jaunesniems kaip 8 metų asmenims.

Seimas nusprendė griežtinti reglamentavimą dėl teisės vairuoti transporto priemones atėmimo ir grąžinimo. Asmeniui, iš kurio teisė vairuoti transporto priemones bus atimta dėl teisės pažeidimo padarymo vieniems metams ir ilgiau, teisė vairuoti transporto priemones bus grąžinama tik pasibaigus šios teisės atėmimo laikui ir baigus papildomą vairuotojų mokymą bei perlaikius vairavimo egzaminą. Asmeniui, padariusiam teisės pažeidimą būnant neblaiviam arba apsvaigusiam nuo narkotikų, vaistų ar kitų svaigiųjų medžiagų, teisė vairuoti transporto priemones galės būti grąžinama tik įvykdžius jau minėtus reikalavimus ir po medicininės ir švietėjiškos atestacijos. Ne anksčiau kaip po 10 metų teisė vairuoti transporto priemones būtų gražinama asmeniui, jei ši teisė iš jo bus atimta du kartus už tai, kad jis bus padaręs teisės pažeidimą būdamas neblaivus arba apsvaigęs nuo narkotikų, vaistų ar kitų svaigiųjų medžiagų, taip pat asmeniui iš kurio teisė vairuoti transporto priemones bus atimta tris kartus.

Priimtame dokumente Seimas patikslino reikalavimus dviračių vairuotojams. Pagal naujas nuostatas prižiūrint suaugusiajam važiuoti važiuojamąja kelio dalimi dviračiu bus leidžiama ne jaunesniems kaip 8 metų asmenims. Gyvenamojoje zonoje dviračių vairuotojų amžius, kaip nustatyta ir šiuo metu, nebus ribojamas. Važiuodamas važiuojamąja kelio dalimi dviračio vairuotojas privalės dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba dviračio priekyje turės degti baltas šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas. Važiuojant keliu tamsiuoju paros metu arba kai blogas matomumas, bus privalomi abu reikalavimai.

Šiuo metu įstatyme yra įtvirtinta, kad valstybinio numerio ženklus draudžiama uždengti apsauginėmis medžiagomis, lankstyti ar kitaip keisti jų formą, jie neturi būti apgadinti, užteršti ar surūdiję. Seimas nusprendė papildyti šią nuostatą ir nustatyti, kad tuo atveju, kai vežamas prie motorinės transporto priemonės galinės dalies pritvirtintas dviratis uždengs valstybinio numerio ženklą, motorinės transporto priemonės gale gerai matomoje vietoje turės būti pritvirtinta valstybės įmonės „Regitra“ išduota lentelė su valstybiniu numeriu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Video

08:53
19:00
00:45

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas