Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Senovinės technikos paroda Pasvalyje dalyvius priviliojo iš visų Baltijos šalių

Parodos akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Parodos akimirka
Šaltinis: Specialiai gazas.lt iš Pasvalio
0
A A

Šeštadienį Pasvalyje surengta jau tradicija tapusi senovinės technikos paroda „Eugenijau, mes važiuojame VI“. Šešerius metus organizuojamas renginys jau antrus metus vyksta be jo sumanytojo Eugenijaus Malinausko, kuris pernai netikėtai mirė pakirstas širdies ligos.

Po Eugenijaus Malinausko mirties renginio organizavimą perėmė jo draugai ir bendraminčiai, kurie pakeitė šventės pavadinimą. „Mes važiuojame“ paroda tapo „Eugenijau, mes važiuojame“ renginiu.

Šventė į Pasvalį priviliojo ne vieną tūkstantį senovinės technikos gerbėjų, kurie galėjo ne tik pasižvalgyti į išblizgintus automobilius, bet ir pasėdėti kai kuriuose modeliuose.

Bene labiausiai žiūrovus viliojo masyvūs ir galingi amerikietiški automobiliai, tokie kaip „Cadillac Eldorado“, „Buick Riviera“ ar „Cadillac deVille“. Smegduobių parke išsirikiavo ir senovinė sovietinė technika – milicijos automobiliai ir motociklai. Netrūko ir itin retų egzempliorių, automobilių netgi mediniais ratais.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Parodos akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Parodos akimirka

„Mes su Eugenijumi viską ir pradėjome, tad jaučiame jo dvasią čia. Jaučiame, kad jis šią paroda mato iš viršaus ir džiaugiasi, kad jo darbai pratęsti. Mūsų tikslas buvo pagerbti Eugenijų. Šis renginys – jo iniciatyva. Tai tarsi mūsų, senovinės technikos mylėtojų sezono atidarymas. Eugenijus padarė daug, kad mes vystytume šitą veiklą. Šiandien mes pratęsėme jo idėjas ir sakome: „Eugenijau, mes važiuojame“. Šiemet į renginį susirinko daugiau žmonių nei pernai. Transporto priemonių turime apie 120, dar yra ir neregistruotų dalyvių“, – sakė vienas iš renginio organizatorių Alfredas Zigmantas.

Organizatoriai pastebi, kad pastaruoju metu automobilių parką parodose papildo vis daugiau naujų veidų. Dauguma naujokų – jaunimas, vėl sugrįžusių prie senovinės technikos. Anot pašnekovo, jaunimas vėl pradėjo vertinti „Žigulius“, tad parodoje buvo galima pamatyti ne vieną išpuoselėtą eksponatą.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Parodos akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Parodos akimirka

„Mes vertiname kiekvieną atvykusį, kurie stengiasi, puoselėja techniką ir dalyvauja. Gal pas jį šiandien žigulys, bet galbūt rytoj bus mersedesas. Visi automobiliai yra vertingi, svarbu, kad žiūrovai turėtų ką pamatyti, o dalyviai – parodyti. Šiemet dalyviai atvyko net iš Estijos, ko niekada nėra buvę. Daugiau latvių turime. Mes pas latvius važiuojame, jie pas mus. Draugaujame nuo pat šio renginio pradžios“, – pasakojo organizatorius Gitautas Žičkus.

Anot organizatorių, šiek tiek dalyvių nuviliojo renginys Estijoje, kuris vyksta sekmadienį. Ten organizuojamas senovinės technikos turgus, tad dalis dalyvių, ypač iš Latvijos, išvyko ten.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Parodos akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Parodos akimirka

„Eugenijau, mes važiuojame“ renginio organizatoriai žiūrovams bei dalyviams šiemet pasiūlė ir vieną naujovę – „Drandalietų slalomą“. Jame galėjo varžytis senovinė technika. Tiesa, nesudėtinga trasa priviliojo vos kelis dalyvius, panorusius išbandyti savo retro automobilių manevringumą.

Vėliau šventę tradiciškai pratęsė antro pasaulinio karo mūšio inscenizacija, lėktuvų antskrydis, koncertas ir, galiausiai, tradicija jau tapęs lazerių šou.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Paroda Pasvalys
Parašykite atsiliepimą apie Gazas