Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 7d. 10:51

Skaitytojas pasipiktino: policija pažeidė Kelių eismo taisykles?

Skaitytojo nuotr.
Skaitytojo nuotr.

15min redakciją pasiekė skaitytojo vaizdo įrašas, kuriame užfiksuotas policijos ekipažas, galimai pažeidžiantis Kelių eismo taisykles (KET). Pasidomėjome, ar pareigūnai tikrai jas pažeidė.

Vilniuje, Geležinio Vilko gatvėje, užfiksuotas policijos ekipažas, kuris viršijo leistiną greitį, tačiau važiavo be įjungtų švyturėlių.

Kaip galima matyti vaizdo įraše, atkarpoje, kurioje leidžiama važiuoti 60km/h, pareigūnai greitį viršija net 30km/h.

Skubėjo į iškvietimą

Tiesa, susisiekus po policijos atstovais paaiškėjo, kad patruliai visgi vyko į iškvietimą, tačiau nebuvo įsijungę švyturėlių.

„Pagal pateiktą video medžiagą ir duomenis pavyko išsiaiškinti, kad š.m. liepos 3 d. Vilniaus aps. VPK Kriminalistinių tyrimų skyriaus pareigūnų ekipažas skubėjo į iškvietimą dėl vagystės Ukmergės g.

Atsiprašome dėl galimai netinkamo pareigūnų elgesio. informuojame, kad užfiksuotas vaizdo įrašas perduotas Vilniaus apskrities VPK vadovybei ir bus priimti atitinkami sprendimai“, – rašoma policijos atsakyme.

Gali ir nepaisyti KET

Kai kurių Kelių eismo taisyklių punktų, važiuodami įjungtais švyturėliais, pareigūnai gali ir nepaisyti.

XVIII skyriaus 186-asis punktas sako, kad specialiųjų transporto priemonių vairuotojai, turintys leidimus naudoti mėlynus ir raudonus švyturėlius ir specialiuosius garso signalus, gali naudotis įjungtais mėlynais ir raudonais (arba tik mėlynais) švyturėliais ir specialiaisiais garso signalais tik tuo atveju, kai tai būtina gelbėjant žmogaus gyvybę, sveikatą ar turtą, užtikrinant viešąją tvarką ir eismo saugumą, sulaikant įtariamus padariusius teisės pažeidimą asmenis, eskortuojant ir lydint Lietuvos Respublikos vadovybės apsaugos įstatymo 2 straipsnio 2 dalyje nurodytus saugomus asmenis.

Specialiųjų transporto priemonių vairuotojai, važiuodami kelyje su įjungtais mėlynais ir raudonais (arba tik mėlynais) švyturėliais (kurie turi būti matomi 360º kampu) ir specialiaisiais garso signalais, gali nepaisyti Taisyklių V, X, XIII, XIV, XV, XVI, XVII, XVIII, XIX, XXI, XXII skyrių ir 1–3 priedų reikalavimų ir pasinaudoti pirmenybe tik tuo atveju, jeigu nepakenks eismo saugumui, ir tik tada, kai įsitikina, kad jiems duodamas kelias. Šia teise taip pat naudojasi transporto priemonių, kurias lydi specialiosios transporto priemonės, vairuotojai.

Taigi, remiantis šiuo punktu, pareigūnai gali nepaisyti ir XV-ojo skyriaus, kuriame kalbama apie leistiną važiavimo greitį. Tačiau, kad tai darytų nepažeisdami taisyklių, vis tik turi įjungti švyturėlius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:05
02:14
01:11

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie Gazas