Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skraidymas lėktuvu yra ekonomiškesnis negu važiavimas automobiliu

„All Nippon Airways“ lėktuvo papuošimo vizualizacija
„Scanpix“/AFP/„All Nippon Airways“ nuotr. / „All Nippon Airways“ lėktuvo papuošimo vizualizacija
Šaltinis: 15min
0
A A

Nors ir atrodo, kad tai, ką perskaitėte antraštėje yra visiški paistalai, taip anaiptol nėra. Nesenai atliktas tyrimas Mičigano universiteto transporto institute atskleidė, kad vienam žmogui nukeliauti tam tikrą atstumą pigiausiai kainuoja lėktuvu.

Pagrindinis dalykas, pagal kurį buvo daromas tyrimas – reikalingas degalų kiekis vienam keleiviui pergabenti. Pasirodo, kad pervežti žmogų automobiliu, kainuoja dukart daugiau, negu perskraidinti lėktuvu.

Žinoma, šie skaičiai atsirado visai neseniai, kadangi keliasdešimt metų atgal, važiavimas automobiliu buvo žymiai pigesnis, negu skraidymas lėktuvais.

Tiriant šiuos du keliavimo būdus nustatyta, kad vieno keleivio skraidinimas vidutinio dydžio lėktuvu, atsieina apie 11 litrų kuro šimtui kilometrų įveikti, o automobiliu – beveik du kartus daugiau.

Šie tyrimai padaryti Jungtinėse Amerikos Valstijose, reikia atkreipti dėmesį, kad ten automobiliai suvartoja žymiai daugiau kuro negu Europoje, o lėktuvai – tie patys visame pasaulyje.

Todėl galima daryti išvadą, kad Lietuvoje šie skaičiai nesiskirtų taip drąstiškai, tačiau faktas lieka toks, kad žmogaus transportavimas lėktuvu atsieina pigiau.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas