Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 17d. 22:49

Stetiškių gyventojų problema: rami gatvė virto tranzitine

Rytinis eismas Kaune
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Eismas
Panevėžiečiai, gyvenantys Stėtiškėse, Gėlainių gatvėje, skundžiasi, kad jų gatve automobiliai laksto kaip pasiutę – ne visada leistinu greičiu. Be to, šioje gatvėje suintensyvėjo eismas, mat Beržų ir V.Alanto gatvių sankryžoje veikia „išmanusis“ šviesoforas.

Prašė padėti

Naujienų portalui JP paskambinusi Gėlainių gatvės gyventoja Aldona G. (pavardė redakcijai žinoma) pasakojo, kad anksčiau jų gatvėje buvo ramu.

„Tačiau dabar mūsų rami Gėlainių gatvė tapo tranzitine. Tai atsitiko dėl „išmaniojo“ šviesoforo, kuris įrengtas Beržų ir V.Alanto gatvių sankryžoje. Todėl vairuotojai, norėdami aplenkti šį šviesoforą, lekia, kirsdami sankryžos kampą. Be to, važiuoja gatve ne visada leistinu greičiu. Ne visoje Gėlainių gatvėje yra šaligatviai, todėl eiti reikia atsargiai ir dairytis, kad neužvažiuotų automobilis. Manau, kad iki nelaimės vienas žingsnis“, – pasakojo moteris ir svarstė, gal vertėtų gyventojų bendruomenei prašyti įrengti greitį ribojančius kalnelius, arba pastatyti greičio ribojimo papildomus ženklus.

Panevėžiečiai, gyvenantys Gėlainių gatvėje, skundžiasi, kad jų gatve automobiliai laksto kaip pasiutę – ne visada leistinu greičiu.
Pasitars su gyventojais

Stetiškių bendruomenės pirmininkas Raimondas Markevičius teigė žinąs apie Gėlainių gatvės gyventojus kamuojančias problemas.

„Yra tiesos apie Gėlainių gatvę. Teko bendrauti su minėtos gatvės gyventojais ir jie skundėsi, kad padaugėjo automobilių ir, kad jie gatve važiuoja viršydami greitį. Teks pasitarti su gyventojais ir priimti sprendimą, ką daryti. Galbūt tikrai verta įrengti greitį ribojantį kalnelį arba prašyti, jog būtų pastatytas kelio eismo ženklas, ribojantis greitį“, – svarstė bendruomenės pirmininkas.

Važinėja tik tos gatvės gyventojai

Panevėžio miesto savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjo pavaduotojas Darius Linkonas tikino, jog kol kas nieko neteko girdėti apie Gėlainių gatvės gyventojus kamuojančią problemą.

„Neteko girdėti, bet žinau, kad tokia gatvė Panevėžio mieste yra. Tačiau, manau, kad šia gatve naudojasi tik šios gatvės gyventojai ir ja važinėja. Kita vertus, Savivaldybė automobilių važiavimo greičių nereguliuoja. Dėl šios problemos gyventojams vertėtų kreiptis į policiją. Gal pareigūnai galėtų pastebėti gatvę ir ja važiuojančius automobilius. Be to, gyventojai galėtų kreiptis į Savivaldybę dėl greitį ribojančio kalnelio įrengimo. Tačiau kalneliai dažniausiai įrenginėjami ties iškiliomis perėjomis, todėl negaliu pasakyti, ar toks kalnelis gali būti įrengtas Gėlainių gatvėje“, – aiškino D.Linkonas.

Gali surašyti prašymą

Tuo tarpu Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyrio vyresnysis specialistas Tadas Martinaitis sako, kad Gėlainių gatvės gyventojai dėl greitį ribojančio kalnelio įrengimo ar kelio ženklų pastatymo turėtų kreiptis į Panevėžio miesto savivaldybę.

„Panevėžio miesto gatvėmis, jeigu nėra įrengto papildomo kelio ženklo su nurodytu galimu greičiu, galima važiuoti 50 km/h, bet, jeigu yra kelio ženklas, nurodantis gyvenamąją zoną, greitis būtų ribojamas iki 20 km/h. Tačiau, manau, tokio ženklo šioje gatvėje nėra. Jeigu šios gatvės gyventojai nori, kad kartais budėtų policijos pareigūnų ekipažas, jiems reikėtų parašyti prašymą ir jį atsiųsti mums per elektroninę sistemą epolicija.lt. Prašymai ir skundai yra registruojami ir į juos atsižvelgiama – policija reaguoja“, – patarė T.Martinaitis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Jūsų Panevėžys“/www.jp.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

07:31
01:47
00:31

Esports namai

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie Gazas