Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 18d. 06:13

Subliuško Kauno valdžios pasididžiavimas: naujose gatvėse atsivėrė duobės

Duobės Zanavykų gatvėje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Duobės Zanavykų gatvėje

Duobėtų kelių sostine ne vienerius metus pašaipiai vadintas Kaunas ir vėl sulaukė kritikos. Gyventojai pastebi, kad neseniai sutvarkytose gatvėse atsirado įdubos, duobės, o Žaliakalnyje atsivėrė smegduobė. Savivaldybės atstovas Aloyzas Pakalniškis paaiškino, kad priežastys gali būti įvairios, o miestiečius, pastebėjusius įgriuvas, ragino pranešti avarinei tarnybai.

Kauno valdžios pasididžiavimas – gerėjantys miesto keliai – ėmė ir subliuško. Gyventojai pastebi, kad neseniai sutvarkytas gatves jau išmargino duobės, o Žaliakalnyje netgi atsivėrė smegduobė. Sutapimas ar ne, tačiau neretai asfaltas įdumba šalia kanalizacijos šulinių. „Ar darbai atlikti nekokybiškai? Kas už tai atsakingas“, – domisi kauniečiai.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Duobė V.Putvinskio gatvėje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Duobė V.Putvinskio gatvėje

Savaitgalį Kaune vaikštinėjęs 15min fotografas pastebėjo, kad duobės atsivėrė įvairiose gatvėse: K.Donelaičio, Aušros, P.Višinskio, Dzūkų, Kęstučio, A.Mickevičiaus, P.Kalpoko, Maironio, Kapsų, Zanavykų, V.Putvinskio.

Jo teigimu, duobės gatvėje atsiranda dėl įvairių priežasčių – pavyzdžiui, padidėjus oro temperatūrai asfalto dangos įkaista ir suminkštėja, dėl ko pradeda smegti į gruntą.

Situaciją pakomentuoti sutiko Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas A.Pakalniškis. Jo teigimu, duobės gatvėje atsiranda dėl įvairių priežasčių – pavyzdžiui, padidėjus oro temperatūrai asfalto dangos įkaista ir suminkštėja, dėl ko pradeda smegti į gruntą.

„Per eilę metų yra įvykę tiek kanalizacijos avarijų, tiek vandentiekio, kai kur yra paplautas gruntas, būna ir šulinių nesandarumų“, – 15min paaiškino jis.

Anot A.Pakalniškio, įdubos ar įgriuvos susiformavimą gali lemti visi išvardyti pavyzdžiai.

„Į visus atvejus reaguojame operatyviai, o operatyvumą lemia ir pilietiški miestiečiai. Kauniečiai išvydę įgriuvą ar duobę kviečiami nedelsiant apie tai pranešti miesto avarinei dispečerinei telefonu 8 800 20000“, – ragino Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Duobė Kapsų gatvėje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Duobė Kapsų gatvėje

Ten, kur įgriuvos atsiranda dėl nekokybiškai atliktų darbų, – tikino pašnekovas, – savivaldybė visuomet kreipiasi į darbų rangovą ir reikalauja kuo skubiau sutvarkyti probleminę vietą.

15min primena, kad balandžio mėnesį gerėjančiais miesto keliais nevengiantis pasigirti Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, dėl nekokybiškai sutvarkytos automagistralės, pažėrė kritikos susisiekimo ministrui Rokui Masiuliui.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Duobė K.Donelaičio gatvėje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Duobė K.Donelaičio gatvėje

„Juokinga, kai tai yra pagrindinė mūsų magistralė, ir už Kryžkalnio link pajūrio kelias, asfalto danga primena man filmą, kurį žiūrėjau jaunystėje – „Smėlio karjerų generolai“. Ten vaikai, kišenvagiai lakstydavo su sulopytomis kelnėmis – lopas ant lopo. O čia išgirdau, kad praėjusių metų Kelių direkcijos pinigų neįsisavinta. Ar nemoka susisiekimo ministras kelių tvarkyti? Tai atsiųskite jį į Kauną, į kursus“, – rėžė meras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas