Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 20d. 11:47

Sukčiai, pasinaudoję „Regitros“ vardu, iš moters „už egzaminą“ išviliojo 900 Eur

Atvirų durų diena „Regitroje“ (2019)
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Atvirų durų diena „Regitroje“ (2019)

Sukčiai, norintys išvilioti pinigus iš lengvatikių, pasitelkia vis naujesnių būdų. Šią savaitę „Regitra“ paviešino atvejį, kai moteris apgavikams už bevertį popiergalį sumokėjo 900 Eur.

Atvykusi laikyti į Alytaus „Regitrą“ praktikos egzamino ir pateikusi suklastotą pažymą, moteris labai nusivylė – „Regitros“ darbuotojai iškart nustatė, kad teorijos egzamino moteris nelaikė. Taigi praktikos egzaminą ji matė kaip savo ausis be veidrodžio.

Nuostolis – dvigubas. Ir teorinių žinių trūkumas (o egzaminą vis tiek reikės laikyti), ir vėjais paleisti 900 Eur. Juk už tokią sumą moteris du kartus galėjo praeiti mokymo kursą (teoriją su praktika) vairavimo mokykloje.

Patiki ne tik pinigus, bet ir asmens duomenis

Sukčiai internete skelbiasi tokias paslaugas teikiantys už 600–800 eurų. Lengvatikiai suklastotų dokumentų pirkėjai jiems patiki ne tik pinigų sumas, bet ir asmens dokumetus: paso, medicininės pažymos kopijas.

O štai pernykštis atvejis Šiauliuose. Po B kategorijos praktikos egzamino darbuotojui pranešus, kad egzaminas neišlaikytas, asmuo paprašė grąžinti sumokėtus pinigus už neva iš anksto pažadėtą teigiamą įvertinimą.

„Noriu pakviesti visus būti sąmoningus ir nepasikliauti sukčių melagystėmis apie lengvesnius kelius gauti vairuotojo pažymėjimą. Tokiu būdu prarasite ne tik savo pinigus, tačiau galite įkliūti ir į finansines machinacijas apie tai nieko net nenutuokdami. Jokiu būdu neatiduokite savo asmens dokumentų ar jų kopijų nepažįstamiems asmenims“, – pasakojo „Regitros“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas.

Paprastai, siekiant išvilioti pinigus, yra pasakojamos istorijos apie tai, kad asmuo turi artimą draugą, dirbantį „Regitroje“ arba policijoje, kuris yra „padėjęs“ ne vienam žmogui. Išgalvoti pavyzdžiai tarsi sukuria pasitikėjimo jausmą, o sukčiaus raginimai greičiau apsispręsti, nes jis neva neturi laiko, dažnai tampa lemiamu veiksniu.

Pastebima, jog dažniausiai tokiais pasiūlymais susižavi asmenys, kurie yra praradę teisę vairuoti, arba jauni žmonės, neseniai grįžę iš užsienio ir galimai turintys papildomų pinigų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

08:17
00:52
08:29

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas