Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 28, 14:24

Sunku patikėti: karo fronte – šarvuota ukrainiečių „Pobeda“

Populiarus Ukrainos automobilinių naujenų portalas „Topgir“ pasidalijo įdomia žinute apie šarvuotą antikvarinę „Pobedą“.
Šarvuota ukrainiečių „Pobeda“
Šarvuota ukrainiečių „Pobeda“ / Terrorology nuotr.

Visai neseniai „Topgir“ pasakojo apie apynaujį „Porsche Cayenne“, kuriuo buvęs Kijevo gyventojas važinėja karo fronte.

Tačiau, kaip jau rašė 15min, karo fronte galima pamatyti pačių įvairiausių transporto priemonių: nuo rusiškų NIVA ir UAZ iki šiuolaikinių „Porsche“. Tačiau net ir „Topgir“ žurnalistai nustebo, gavę šarvuoto istorinio „Pobeda“ nuotrauką. Leidinys negali pateikti tikslios informacijos, kas yra šio automobilio savininkas ir kas jį taip paruošė frontui, nes jos nepateikė ir pirminis šaltinis.

Tačiau situacija paradoksali: kovai su Rusijos okupantais ukrainiečiai naudoja vieną sėkmingesnių šios šalies automobilių pramonės kūrinių.

Ko verta rusiška „Pobeda“

GAZ M20 Pobeda

  • Gamybos metai: 1946–1958;
  • Jei originalus – 2.0 l darbinio tūrio 4 cilindrų benzininis variklis;
  • Generuoja 50 AG;
  • Maksimalus greitis – 105 km/val.

Itin retai komplimentų sulaukiančios SSRS automobilių pramonės istorijoje yra keletas išimčių, kai nuo konvejerių nuriedėdavo originalios konstrukcijos ir sąlyginai geri automobiliai. Vienas tokių pavyzdžių – „GAZ-M20 Pobeda“.

Karo metais projektuotas ir tobulintas automobilis buvo pirmasis turėjęs elektrinius valytuvus, mirksinčius posūkių signalus, elektrinį šildytuvą ir AM bangų radiją. „Pobedos“ aptakus korpusas be išsikišusių sparnų, žibintų, pakojų buvo to meto naujovė – nedaug tuometinių automobilių pasaulyje turėjo tokius kėbulus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas