Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sunkvežimių „Formulė-1“ prasidės balandžio 24-ąją

Sunkvežimių lenktynės Belgijoje
Lenktynių organizatorių nuotr. / Sunkvežimiai
Šaltinis: Cargonews.lt
0
A A

Jau artėjantį savaitgalį „Formulės 1“ gerbėjai sulauks 2015 m. čempionato starto – Australijos „Grand Prix“ lenktynėmis prasidės naujas sezonas. O iki Europos sunkvežimių čempionato pirmojo etapo – dar kiek daugiau nei mėnuo. Valensijos trasoje Ispanijoje vilkikų varikliai visu garsu riaumos balandžio 24 dieną.

Lenktynėms – 30 metų

Kad sunkvežimių vairuotojai širdyje yra šiek tiek (o gal ir ne šiek tiek…) lenktynininkai, turbūt nereikia įrodinėti. Tačiau Tarptautinė automobilių federacija FIA, svarbiausiu prioritetu vadinanti saugumą keliuose, ir šios sunkios bei labai galingos technikos vairuotojams pasiūlė galimybę išbandyti techniką ne bendro naudojimo keliuose, o trasose.

Didžiausiose, greičiausiose ir garsiausiose Europos trasose. Todėl nuo 1985 metų vyksta lenktynės, kurios buvo vadinamos įvairiai – ir čempionatais (jie vyko 1985–1993 m.), ir FIA taurės varžybomis (1994–2005 m.), o nuo 2006–ųjų vilkikų vairuotojai kovoja dėl Europos čempiono vardo.

Tos kovos būna ypač atkaklios, kadangi techninis reglamentas riboja vilkikų greitį iki 160 km/val. Tad labai daug kas priklauso nuo vairuotojo meistriškumo, nes variklių galingumas (paprastai didesnis nei 1000 „arklių“) čia jau nebėra pagrindinis kriterijus. Beje, variklių darbinis tūris apribotas iki 12 litrų.

Nuo 2010 metų ant aukščiausio garbės pakylos laiptelio kopė tik MAN sunkvežimių vairuotojai

Dominuoja MAN

Nuo 2010 metų ant aukščiausio garbės pakylos laiptelio kopė tik MAN sunkvežimių vairuotojai. Iš ispano Antonio Albacetės (2005, 2006 ir 2010 m. čempiono) greičiausio vilkiko vairuotojo vardą perėmęs vokietis Jochenas Hahnas trejus metus iš eilės įrodinėjo, jog neturi lygių. MAN TGS ir TG modelio vilkikai puikiai tiko šiam greičio išbandymui, todėl nieko stebėtino, jog 40–metis vokietis skindavo vieną pergalę po kitos.

Ir komandų įskaitoje sėkmingiausiai kovoja būtent MAN vilkikus pasirinkusios ekipos. Pernai komandinę nugalėtojų taurę iškovojo „Truck Sport Lutz Bernau“ ekipos lenktynininkai.

Intriguojanti sezono atomazga

Tačiau jo pergalių seriją nutraukė 29 metų vengras Norbertas Kissas. Ir nutraukė po labai atkaklios kovos. 2014 metų spalį Prancūzijos Le Mano trasoje, kur vyko paskutinės žemyno čempionato lenktynės, trys sportininkai turėjo teorinių šansų iškovoti nugalėtojo vardą. N.Kissui rimčiausią konkurenciją sudarė jau minėti triskart Europos čempionai – J.Hahnas ir A.Albacete.

N.Kissas sugebėjo išnaudoti savo pranašumą, o jam padėjo ir liaudies išmintis: „kur du pešasi, trečias – laimi“

Vengras turėjo minimalią persvarą, tačiau per dvi lenktynių dienas vyksta net 4 važiavimai, todėl situacija buvo neaiški iki pat finišo. Vis dėlto N.Kissas sugebėjo išnaudoti savo pranašumą, o jam padėjo ir liaudies išmintis: „kur du pešasi, trečias – laimi“.

Galutinėje įskaitoje N.Kissas pelnė 401 tašką, J.Hahnas – 383, A.Albacete – 377.

Iš viso varžybose pernai dalyvavo 19 lenktynininkų, gynusių 8 komandų garbę.

2015 m. sezonas

Kad galėtų rungtis šiose prestižinėse varžybose, gamintojai privalo pagaminti ne mažiau 50 vienetų vilkikų  – būtent tokio skaičiaus automobilių reikia tam, kad gamintojo pagaminti modeliai atitiktų lenktynėms keliamus reikalavimus.

Pamatyti šias varžybas be didesnio vargo galima ir savo akimis – sunkvežimių Europos čempionato etapai vyks Vengrijoje ir Čekijoje. Ir toliau nuo Lietuvos esančiose dar 8 trasose.

Kol greičiausi Lietuvos žiedinių lenktynių meistrai svajojo apie F1, į savotišką sunkvežimių „pirmąją formulę“ atėjo keturi lenktynininkai iš Čekijos ir du vengrai. Tiesa, nei lenkų, nei automobilių sporte nemažai garsenybių turinčių estų šiose varžybose kol kas nematome. Lietuvos, Latvijos ar Rusijos atstovų – taip pat. Bent jau kol kas.

2015 m. Europos sunkvežimių žiedinių lenktynių čempionato kalendorius:

Balandžio 24 d. Ispanija
Gegužės 14 d. Austrija
Gegužės 23 d. Italija
Birželio 20 d. Prancūzija
Birželio 28 d. Vokietija
Rugpjūčio 28 d. Čekija
Rugsėjo 5 d. Vengrija
Rugsėjo 19 d. Belgija
Spalio 2 d. Ispanija
Spalio 9 d. Prancūzija

Cargonews.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas