TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Švarūs stiklai – didesnis saugumas

Plaunamas stiklas
sxc.hu nuotr. / Plaunamas stiklas
Šaltinis: 15min
0
A A

Saulei ridenant vos virš horizonto, automobilių su nešvariais langais šeimininkai susiduria su blogu matomumu, konstatuojama „IAM Drive & Survive“ atlikto tyrimo išvadose.

„Nešvarūs automobilio stiklai yra viena iš priežasčių kodėl vairuotojai esant prastam apšvietimui susiduria su blogu matomumu. Ypač, saulei esant vos virš horizonto. Tai ypač aktualu žiemą, kai saulė teka vėlai, o leidžiasi – anksti“, – sako Simonas Elstow, vairavimo mokymo specialistas.

Džiugu, kad tyrimą atlikusi kompanija nepaliko vairuotojų patiems sugalvoti išvadų. Jie parengė šešis punktus kaip nuo to apsisaugoti.

1. Automobilyje turėkite gerus akinius nuo saulės. Pageidautina, su antirefleksine danga. Jie tikrai padės.
2. Jei jūs nematote kelio, nebijokite padaryti saugiausio dalyko – sustoti. Atkreipkite dėmesį į iš paskos važiuojančius automobilius – jie susiduria su ta pačia problema ir jūsų gali nematyti.
3. Jei saulė jums šviečia į nugarą, turėkite galvoje, kad priešinga kryptimi važiuojantiems ji šviečia į akis.
4. Saulei atsispindint galinio vaizdo veidrodėliuose, praverstų žvilgtelėti pro petį ar nėra automobilių besirikiuojančių jus lenkti.
5. Automobilio stiklų apiplovimo bakelyje derėtų turėti gero langų plovimo skysčio, o ne vandens. Stiklui aplipus vabalais vanduo tik pablogins matomumą.
6. Įsijunkite žibintus. Nors dar ne tamsus paros metas, jūsų matomumas pagerės kelis kartus. Ir nors mūsų keliuose žibintus reikia naudoti visą laiką, turėkite tai galvoje keliaudami. Taip pat tai aktualu automobiliams su dienos žibintų funkcija.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas