Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tarpušvenčio problema – vairavimas išgėrus „vieną kitą“ taurelę

Neblaivus prie vairo
123rf.com / Neblaivus už vairo
Šaltinis: 15min
0
A A

Pastaruoju metu vairuotojų galvos skausmu buvo tapusios blogos oro sąlygos, tačiau tarpušvenčiu avaringumui mūsų šalies keliuose įtakos gali turėti ir priežastys, kurių neabejotinai galima išvengti. Draudikai pastebi, kad vis dar ganėtinai dažna avarijų keliuose priežastimi tampa tai, jog vairuojama išgėrus „vieną kitą“ taurelę svaigaus alkoholinio gėrimo.

Draudimo bendrovės BTA specialistų teigimu, tarpušvenčiu, nuo gruodžio 26 d. iki sausio 2 d., kasmet įvyksta apie 500–600 eismo įvykių, kurių nuostoliams kompensuoti draudimo bendrovė kasmet išmoka apie 1,5 mln. litų draudimo išmokų. Pažymėtina, kad šiuo laikotarpiu vidutiniškai 30–50 avarijų keliuose atsitinka dėl vairuotojų, neatsispyrusių vienai kitai taurelei alkoholinio gėrimo, kaltės.

„Savaitę iki Naujųjų, jau atšventę Kalėdas artimiausių žmonių rate, žmonės lanko draugus, svečiuojasi pas giminaičius, kurių su šventėmis neturėjo progos pasveikinti anksčiau, taip pat dalyvauja šventiniuose įmonių vakarėliuose. Nors tokių susibūrimų metu paprastai išgeriama taurė vyno ar neatsispiriama pagundai pakelti taurelę stipresnio alkoholinio gėrimo, tačiau taupant pinigus, nekviečiamas taksi, o į namus vykstama nuosavu automobiliu. Prie vienos kitos taurelės pridėjus blogas eismo sąlygas, prastą matomumą nakties metu, iki nelaimės lieka vos vienas žingsnis. Deja, bet sėdant prie vairo vis dar nepagalvojama, kad sukėlus eismo įvykį, avarijos nuostolius, kurie gali siekti nuo 2,5 iki 10 tūkst. litų, tektų atlyginti pačiam“, – sakė draudimo bendrovės BTA Žalų reguliavimo departamento direktorė Karolina Karpova.

Specialistės teigimu, alkoholio vartojusio avarijos kaltininko neišgelbėtų net ir turimas kasko draudimas. Sukėlus eismo įvykį, kuomet įvykio kaltininkas buvo apsvaigęs nuo alkoholio, jis pats turėtų atlyginti ne tik kito, avarijoje apgadinto automobilio remonto išlaidas, bet ir pačiam susiremontuoti savąjį. „Negana to, tektų sumokėti nemažą baudą policijai, o taip pat iš tokio vairuotojo greičiausiai būtų atimtas ir vairuotojo pažymėjimas. Ką jau bekalbėti, jeigu avarijoje būtų susižalotas žmogus – kaltininkui tektų atlyginti dar ir išlaidas už suteiktas medicinos paslaugas ir neturtinę žalą. Todėl savo klientams norime patarti: prieš sėsdami prie vairo atsisakykite tos vienos vienintelės taurelės arba namo vykite taksi. Taip išvengsite ne tik nelaimės, bet ir skaudžių jos pasekmių“, – patarė K.Karpova.

Draudimo bendrovė BTA yra viena didžiausių Lietuvoje veikiančių ne gyvybės draudimo bendrovių. Šiemet per pirmus tris metų ketvirčius BTA atlygino nuostolių turtui ir sveikatai 17,5 tūkst. fizinių ir juridinių asmenų, iš viso už 59 mln. litų, o tai kas mėnesį sudaro apie šešių milijonų litų draudimo kompensacijų sumą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas