Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tauragės rajono administracija ketina pirkti elektromobilį

„Nissan LEAF“
„Nissan LEAF“
Šaltinis: „Tauragės kurjeris“
1
A A

Tauragės valdininkai ruošiasi dar vienam pirkiniui – įsigis elektromobilį. Tiesa, kiek jis kainuos, kol kas neatskleidžiama. Už Europos Sąjungos lėšas greta savivaldybės administracijos pastato ketinama įrengti dvi elektromobilių įkrovimo stoteles. Skelbiama, kad jose krauti savo elektromobilius galės visi Tauragės rajono gyventojai.

Visi tai visi, tačiau savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus žiniomis, tokių automobilių Tauragėje niekas neturi.

Paklausta, ar tikrai Tauragės rajono savivaldybės administracija ruošiasi pirkti elektromobilį, kiek jis kainuos ir kas juo važinės, savivaldybės mero atstovė spaudai Vytautė Čėsnaitė pateikė štai tokį atsakymą: „Pasaulyje vis labiau propaguojama ir skatinama ekologiška transporto plėtra. Tauragės rajono savivaldybė neatsilieka ir siekia tapti pačiu ekologiškiausiu miestu Lietuvoje. Vienas iš planuojamų pirkinių yra elektromobilis, kuris bus ne mero, o visos administracijos. Juo naudotis galės visi savivaldybės darbuotojai, bus vežiojami svečiai, delegacijos. Perkant elektromobilį bus atsisakoma vieno iš dabar turimų automobilių.

Planuojama įrengti dvi įkrovos vietas, kuriomis nemokamai galės naudotis visi turintys elektromobilius

Elektromobilių įkrovos vieta numatyta prie savivaldybės esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje, Respublikos g. 2. Planuojama įrengti dvi įkrovos vietas, kuriomis nemokamai galės naudotis visi turintys elektromobilius. Įkrovos vietas planuojama įrengti už Europos Sąjungos lėšas. Kiek lėšų numatyta elektromobiliui įsigyti kol kas pasakyti negaliu, nes tai dar yra tik idėjiniai planai“.

Susisiekti ir apie planuojamą pirkinį pasiklabėti su Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriumi Modestu Petraičiu ir rajono meru Sigitu Mičiuliu jų tarnybinių telefonų numeriais kaip visada nepavyko. Rajono vadovai į skambučius neatsiliepė. Su „Tauragės kurjeriu“ kalbėti sutiko šiuo metu atostogaujanti savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė. Pasak jos, elektromobilio įkrovimo vietas pagal darnaus judumo planą planuojama įrengti už Europos Sąjungos lėšas.

„Mes darnaus judumo planą pasirengsim. Jame bus numatyta, kur reikia tas įkrovos vietas daryti. Kiek elektromobilis gali kainuoti, tikrai nepasakysiu, tik žinau, kad įkrovimo vietos nebrangios. Lietuvoj jau dabar jų yra, prie magistralinių kelių, ten, tiesa, jos brangesnės. Mes važiavom ir domėjomės Vilniuje, prie Operos ir baleto teatro yra elektromobilių įkrovimo vieta. Tai ten labai paprasta – atvažiavai ir pasikrovei“, – kalbėjo G.Pukelytė.

Bendraus judumo planą Tauragės rajono savivaldybės administracijos užsakymu, laimėjusi konkursą, už beveik 12 tūkstančių Eur rengia Vilniaus bendrovė „Plentprojektas“.

Nors Tauragėje, G.Pukelytės žiniomis, žmonės elektromobilių neturi, šis savivaldybės sprendimas propaguos juos įsigyti.

„Visoje Lietuvoje, kur tik darnaus judumo planas rengiamas, siūloma propaguoti elektromobilius. Kas tuo automobiliu važinės, kuriems darbuotojams jis bus skirtas, nežinau, čia savivaldybės administracijos direktorius ar meras galėtų atsakyti“, – sakė G.Pukelytė.

Kada savivaldybės administracija jau turės elektromobilį, G.Pukelytė negalėjo atsakyti, stotelės jam įkrauti gali būti įrengtos rajono biudžeto lėšomis, vėliau Europos Sąjungos paramos fondai šias išlaidas kompensuos.

„Nissan“ elektromobilis LEAF kainuoja nuo 30 tūkstančių Eur. Skelbiama, kad tokie automobiliai, juos įkrovus, nuvažiuoja iki 250 km, tačiau nuvažiuotas atstumas priklauso nuo vairavimo stiliaus ir važiavimo sąlygų.

„Tauragės kurjeris“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas