Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 2d. 20:07

Tauragės savivaldybė užsimojo miestelėnus nemokamai vežioti elektrobusais

Elektrinio autobuso idėja Tauragėje buvo pristatyta jau prieš kelerius metus
„Tauragės kurjerio“ nuotr. / Elektrinio autobuso idėja Tauragėje buvo pristatyta jau prieš kelerius metus

Tauragės savivaldybė pasiskelbė perkanti tris elektra varomus autobusus. Jie važinėtų į Jovarų, Žalgirių mikrorajonus, taip pat – Taurus. Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis feisbuko paskyroje paskelbė, kad jau parengtos pirkimo sąlygos, kad elektrobusų maršrutai bus ne tik dažnesni nei dabar, bet ir tikimasi, kad keleiviai galės jų paslaugomis naudotis nemokamai.

Kaip pranešė savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis, savivaldybė ketina pirkti du ne mažesnius nei 24 vietų ir vieną ne mažesnį nei 34 vietų elektra varomus autobusus. Tauragės autobusų parko direktorius Rimantas Martinavičius patikslino, kad autobusai būtų nedideli – nurodytas bendras keleivių, vairuotojo ir stovimų vietų skaičius.

Pasak R.Martinavičiaus, elektrobusus planuojama išnaudoti maksimaliai, kad keleiviams būtų kuo patogiau. Autobusai kursuotų kas 25 minutes. Stotelėse būtų elektroninės informacinės lentos, kuriose būtų skelbiama informacija, po kiek laiko atvažiuos autobusas.

Ar iš tiesų bus galima jais važinėtis nemokamai, Tauragės autobusų parko direktorius sakė nežinąs – kol kas tai tėra pasvarstymai. Mažeikiai ir Skuodas jau praktikuoja nemokamus miesto maršrutus, kad keleiviai persėstų iš savo automobilių į autobusus, ir gatvėje būtų mažiau transporto priemonių, o tai reiškia – mažiau terštų aplinką.

Kada tokie elektrobusai turėtų pasirodyti Tauragės miesto gatvėse? R.Martinavičius sako, kad realiausia, jog 2019 metų pradžioje.

„Tai ne mūsų, o savivaldybės projektas. Tauragės autobusų parkas bus kaip partneris. Projekto įgyvendinimas nebus lengvas, nes gamintojų labai mažai. Bando olandai, savo padaliniuose surinkinėja ispanai, vengrai, bet jų kainos aukštos, čekai ir lenkai. Lenkai yra pagaminę 500 tokių autobusų“, – sakė Tauragės autobusų parko direktorius.

R.Martinavičius atskleidė, kad šiuo metu Tauragės autobusų parkas atnaujina savo autobusus. Septynis naujus turės jau per artimiausias savaites.

„Tauragės kurjeris“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas