Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Techninės apžiūros įmonės padarys lengvatą vežėjams

Techninė apžiūra
Algimanto Brazaičio nuotr. / Techninė apžiūra
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos vežėjų sąjunga pasiekė visoms nedidelėms transporto kompanijoms svarbų susitarimą su Techninės apžiūros įmonių asociacija „Transeksta“ – nuo šiol ruošdamiesi sunkvežimio patikrai vairuotojai galės pasinaudoti kontrolierių įranga ir patys pasireguliuoti stabdžius.

Visi Lietuvoje veikiantys valstybinės techninės apžiūros centrai yra prilyginti „A“ tipo kontrolės įstaigoms, kurios negali atlikti jokių kitų funkcijų ar darbų (remontuoti automobilių, pardavinėti atsarginių detalių etc.), išskyrus tiesioginę – tikrinti transporto priemonių „sveikatą“ ir eliminuoti iš gatvių grėsmę kitiems eismo dalyviams keliančias mašinas. Deja, tokia griežta sistema kartais sukuria papildomų rūpesčių vežėjams.

„Mažosios transporto įmonės, turinčioms tik po keletą krovininių automobilių, neturi savo remonto bazės bei brangios diagnostinės įrangos. Todėl neretai net ir stengiantis tinkamai pasiruošti techninei apžiūrai, gauti kontrolierių „palaiminimo“ nepavyksta: iš esmės techniškai tvarkingo sunkvežimio kai kurios sistemos nebūna tinkamai sureguliuotos. Dėl to kai kurių smulkmenų tenka vykti į pakartotinę apžiūrą, o tai sukelia ženklius laiko ir tuo pačiu finansinius nuostolius“, – pastebi Lietuvos vežėjų sąjungos Transporto politikos sekretorius Gintautas Ramaslauskas.

Jo teigimu, tai ypač akivaizdu kalbant apie sunkvežimių stabdžių sistemą. Techninės apžiūros metu patikrinus stabdžių efektyvumą ir nustačius neatitikimus galiojantiems reikalavimams, transporto priemonės vairuotojas daugeliu atvejų galėtų pašalinti šį trūkumą tiesiog techninės apžiūros atlikimo vietoje, atlikdamas nesudėtingus stabdžių reguliavimo veiksmus, remdamasis kontrolinių prietaisų parodymais. Bėda ta, kad privalomosios techninės apžiūros atlikimo tvarkoje tokių reguliavimo veiksmų atlikimas nėra numatytas. Kartais kontrolieriai savo nuožiūra suteikia tokią galimybę, tačiau padėdami vežėjams formaliai jie daro nusižengimą.

Gintautas Šlėderis
Gintautas Šlėderis

Asociacijos „Transeksta“ direktorius Gintautas Šlėderis savo ruožtu pripažino, kad nedidelėms transporto įmonėms įsigyti stabdžių stendą praktiškai neįmanoma: naujas, net ir paprasčiausios konstrukcijos, toks daiktas kainuoja apie 50 000 eurų, o leidžiantis tikrinti pakrauto vilkiko stabdžius – apie 70 tūkst.

„Mes ilgokai diskutavome, kaip nepažeidžiant įstatymų pagelbėti vežėjams, ir panašu, kad radome visus tenkinantį sprendimą, suteikiant papildomą stabdžių patikros su reguliavimo galimybe paslaugą. Nuo šiol visi norintys galės pasinaudoti techninės apžiūros stotyse esančiais stabdžių stendais ne privalomosios patikros metu, o tada, kada kils abejonių dėl šios sistemos efektyvumo.

Šia papildoma paslauga galės naudotis vairuotojas ar transporto įmonės mechanikas, atvairuojantis automobilį į TA stotį. Užpildęs atitinkamą prašymą ir patvirtinęs, kad turi reikiamą kompetenciją, jis visus reikiamus darbus atliks pats. Vėliau kontrolierius tik patikrins, ar problema iš tiesų buvo susijusi tik su reguliavimu, ir užfiksuos stabdžių sistemos parodymus. Tikimės, kad ši naujovė apsaugos nuo laiko gaišimo ir papildomų išlaidų“, – teigia G. Šlėderis.

Kiek kainuos tokia paslauga turės nuspręsti pačios techninės apžiūros įmonės, tačiau tikėtina, kad tai atsieis apie 25-35 eurus. T. y. žymiai mažiau, nei prarandama per vieną dieną sunkvežimiui „nedirbant“, o ieškant galimybės patekti į specializuotą servisą.

Nusprendę pasinaudoti šia paslauga turės naudotis savo atsivežtais techniškai tvarkingais įrankiais ir asmens apsaugos priemonėmis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Vilkikas
Parašykite atsiliepimą apie Gazas