Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Telšių vairuotojams – atmintinės apie kyšį ir gresiančią atsakomybę

Korupcija – vienas iš neteisėtų reiškinių, su kuriuo, žengiant žingsnį po žingsnio, kasdien kovoja prieš kelerius metus policijoje įkurtų Imuniteto padalinių pareigūnai. Pagrindinė jų misija – demaskuoti kyšininkavimo atvejus ir neteisėtus pareigūnų veiksmus.
Akcija „Kyšis išpurvina“
Akcija „Kyšis išpurvina“ / Telšių apskrities VPK nuotr.

Tačiau, kaip pastebi Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto skyriaus viršininkas Alfonsas Meškys, antikorupcinės programos priemones būtina vykdyti jas nukreipiant ne tik į policijos pareigūnus, bet ir į tą visuomenės dalį, kuri, siekiant išvengti atsakomybės už įvykdytus pažeidimus, vis dar ryžtasi pareigūnams siūlyti pinigus.

Kyšio davimas – rimtas pasekmes užtraukiantis nusikaltimas.

„Kyšio davimas – rimtas pasekmes užtraukiantis nusikaltimas, kai tuo tarpu Kelių eismo taisykles pažeidę asmenys atsiperka tik administracine bauda. Tad siekiame, jog eismo dalyviai suprastų šį skirtumą ir rūpindamiesi savo ateitimi, nebandytų papirkti policijos pareigūnų“, – akcentavo A.Meškys.

Siekiant didinti Telšių rajono eismo dalyvių nepakantumą korupcijai ir bendromis jėgomis padėti užtikrinti skaidrų policijos pareigūnų darbą, prisidėdami prie šalyje vykdomos antikorupcinės akcijos „Kyšis išpurvina“, Telšių apskr. VPK Imuniteto skyriaus pareigūnai bendravo su vairuotojais, lankėsi eismo dalyvių susibūrimo vietose.

Telšių apskrities VPK nuotr./Akcija „Kyšis išpurvina“
Telšių apskrities VPK nuotr./Akcija „Kyšis išpurvina“

Atsižvelgiant į Telšių apskr. VPK ir Telšių r. savivaldybės pasirašytą bendradarbiavimo sutartį, Imuniteto skyriaus viršininkas A.Meškys aplankė už viešąją tvarką atsakingą Telšių rajono savivaldybės vyriausiąjį specialistą Artūrą Stirbį bei supažindinęs jį su vykdoma antikorupcine akcija skatino prisidėti prie jos sklaidos.

„Pagrindinis akcijos tikslas – kuo daugiau gyventojų, ypač vairuotojų, supažindinti su informacija ir gresiančia baudžiamąja atsakomybe kyšį siūlant policijos pareigūnui. Tik dirbdami išvien ir garsiai kalbėdami apie korupcinių apraiškų mažinimą, galime sukurti sąžiningą ir atsakingą visuomenę“, – pokalbio su A.Stirbiu metu dėstė pareigūnas.

Telšių apskrities VPK nuotr./Akcija „Kyšis išpurvina“
Telšių apskrities VPK nuotr./Akcija „Kyšis išpurvina“

Informacinius lankstinukus apie kyšio sąvoką bei galimus padarinius, Imuniteto skyriaus viršininkas dalijo ir Telšių mieste sutiktiems vairuotojams. Ragindamas susipažinti su pateikta informacija, A.Meškys užsuko ir pas VĮ „Regitra“ Telšių filialo vadovą Vilmantą Ramoną, nes, kaip žinia, būtent šioje įstaigoje apsilanko didelis skaičius transporto priemonių vairuotojų.

Pastebėjus bet kokius neteisėtus policijos pareigūnų veiksmus ar susidūrus su galimo kyšininkavimo atveju, gyventojai raginami nedelsiant informuoti Telšių apskr. VPK Imuniteto skyriaus pareigūnus, tel. 8 679 51640, bendruoju pagalbos telefonu 112 arba paskambinti nemokamu anoniminiu pasitikėjimo telefonu (8 444) 60345.

Telšių apskrities VPK nuotr./Akcija „Kyšis išpurvina“
Telšių apskrities VPK nuotr./Akcija „Kyšis išpurvina“

Sąžiningo vairuotojo atmintinė:

Kyšis – bet koks atlygis, kuris siūlomas, žadamas ar duodamas policijos pareigūnui už tai, kad šis priimtų asmeniui palankų sprendimą. Kyšiu laikomi ne tik pinigai, tačiau ir įvairios prekės, paslaugos ar kiti daiktai.

Pakanka vien siūlymo ar pažadėjimo duoti kyšį policijos pareigūnui, kad asmuo būtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.

Jokios baudos grynaisiais pinigais policijos pareigūnui negali būti mokamos. Todėl bet koks grynųjų pinigų davimas policijos pareigūnui bus vertinamas kaip kyšis.

Telšių apskrities VPK nuotr./Akcija „Kyšis išpurvina“
Telšių apskrities VPK nuotr./Akcija „Kyšis išpurvina“

Daugelyje policijos automobilių įrengtos vaizdo kameros, o asmens bendravimas su policijos pareigūnu įrašomas. Bet kokie asmens neteisėti veiksmai bus užfiksuoti.

Pasiūlius, pažadėjus ar davus kyšį Tau gali grėsti baudžiamoji atsakomybė iki 7 metų laisvės atėmimo.

Davęs kyšį, net iki 15 metų negalėsite būti ramus, kad tokie duomenys nepasieks teisėsaugos ir nebus pateikti įtarimai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius