Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 sausio 26d. 15:30

Trakiškis piktinasi snieguotomis Trakų gatvėmis, kelininkai sako valę jau dukart, tačiau kol nenustos snigti – geriau nebus

Snieguotos Trakų gatvės
Ryčio Mežonio nuotr. / Snieguotos Trakų gatvės

Žiema pažėrė tiek sniego antradienį, kiek jau nematėme apie dešimtmetį ar net dar ilgiau. Kai taip stipriai sninga ir pusto, kelininkai priversti nuolat sukti ratus, tačiau vis tiek eismo sąlygos didžiojoje Lietuvos dalyje sudėtingos. Trakiškiai skundžiasi, kad net Trakų pagrindinės gatvės sunkiai išvažiuojamos. Jas prižiūrinti bendrovė teisinasi jau valiusi dukart, dabar darbuotojai ilsisi.

Antradienis Lietuvoje – snieguotas. Sinoptikai gerų žinių neturi ir sniego gausiai žada ne tik antradienį, bet ir trečiadienį, o kai kur ir visas kitas šios savaitės dienas.

Į kiemą sukti nedrįso

Tačiau net ir suprasdami, jog itin švariai per tokį snygį nuvalyti kelių neįmanoma, žmonės turi pastabų kelininkams. 15min paskambinęs trakiškis Rytis Mežonis, pats dirbantis saugaus vairavimo treneriu, pasakojo, kad Trakuose pagrindinės gatvės visiškai nevalytos, o įsukti į kiemus ir paskui iš jų išvažiuoti net ir profesionalo įgūdžiai gali nepadėti.

„Vidurys savaitės, važinėja žmonės, kurie gali, turi darbinių reikalų. Aš irgi taip pat – grįžau iš Vilniaus į Trakus, sniegas nenuvalytas, ant važiuojamosios dalies kokie 20 centimetrų pagrindinėje Vytauto gatvėje. Važiuoju ir matau, kaip mašina pagrindinėje gatvėje mėgina stabdyti ir ją užneša taip, kad ji vos neatsiduria ant šaligatvio, kur eina mergaitė su rogutėmis, kurios vos nepartrenkė. Čia jau buvo paskutinis lašas.

Tada mėginu įvažiuoti į savo daugiabučio kiemą ir suprantu, kad įvažiuoti negaliu, o ir išvažiuoti nebepavyks paskui“, – pasakojo Rytis.

Jis buvo priverstas statyti mašiną mokamoje aikštelėje šalia savo daugiabučio, tad paskambino į Trakų gatves valančią įmonę „Trakų paslaugos“, kuri rūpinasi ir mokėjimu už parkavimą:

Ryčio Mežonio nuotr./Snieguotos Trakų gatvės
Ryčio Mežonio nuotr./Snieguotos Trakų gatvės

"Ten man atsakė, kad jeigu palikau automobilį mokamoje vietoje ir nesumokėjau, gausiu baudą. Į klausimą, kur man palikti tokiu atveju mašiną, nes iš kiemo paskui nebegalėsiu išvažiuoti, atsako, jog nurodymo dėl mokesčio netaikymo nėra gavę. O kai paklausiau, kodėl nevalo gatvių, jie man atsakė, kad kol nenustos snigti, jie nevalys. Esą ryte gatvės buvo valytos."

Aš irgi taip pat – grįžau iš Vilniaus į Trakus, sniegas nenuvalytas, ant važiuojamosios dalies kokie 20 centimetrų pagrindinėje Vytauto gatvėje.

O jeigu nelaimė?

Jo teigimu, „Trakų paslaugos“ informavo, kad šiuo metu visas įmonės transportas dirba – „išvažiavo valyti prioritetinių kelių“.

R.Mežonis sako dar kartą nupasakojęs situaciją, kaip atrodo Trakų gatvės, kaip jose net dideli sunkvežimiai, atvežę prekes į vietos parduotuves, slidinėja po visą kelią. O šaligatviais vaikšto žmonės, dažnai – vaikai, besimėgaujantys žiemiškomis pramogomis.

„Iki nelaimės čia labai mažai trūksta. Nes 20 centimetrų sniego sluoksniai pagrindinėje Trakų gatvėje. Aš nekalbu apie nevalytus kiemus, tai suprantama, bet pagrindinė gatvė, pagrindinė gija, kuria važiuoja ne tik vietiniai, bet ir žmonės į Aukštadvarį, Elektrėnus, Alytų, yra paprasčiausiai pamiršta. Aš dvi valandas prasėdėjau mašinoje, nė vieno valytuvo nemačiau“, – pasakojo R.Mežonis.

Iki nelaimės čia labai mažai trūksta. Nes 20 centimetrų sniego sluoksniai pagrindinėje Trakų gatvėje.

Jis sako apsilankęs ir Trakų seniūnijoje, tačiau išgirdo, kad miesto vadovai kelininkams jokių pretenzijų neturi.

Rytis sakė, kad dėl judėjimo ribojimo tarp savivaldybių, policija maždaug 19 val. šalia Trakų pasistato postą ir neįleidžia į miestą tų, kurie tam neturi leidimo. Tačiau jeigu toks postas atsiras ir antradienio vakarą, gali tapti avarijų priežastimi – esą sustoti toje vietoje beveik neįmanoma net profesionaliems vairuotojams.

Valys trečią kartą per parą

„Trakų paslaugų“ vadovas Mantas Orintas 15min sakė, kad nėra taip, jog Trakų gatvės antradienį būtų nevalytos. Esą kelininkai dirbo ir naktį, ir anksti ryte – valoma buvo 1 valandą naktį, tada 7 valandą ryte.

„Dar važiuosime penktą valandą popiet. Nuolatos važiuojame ir valome, bet kai tiek sniego krenta... Yra tam tikras laikas, per kurį reikia ir pailsėti darbuotojams, ir technikai pailsėti. Bet kokiu atveju, stengiamės visuomet reaguoti į gyventojų skundus dėl trūkumų ir į seniūnijos pastebėjimus. Visą laiką prašome ir kantrybės.

20 centimetrų turbūt nėra. Atrodo, 10 centimetrų yra tokia tolerancijos riba prie esamų sąlygų, dabar gal yra truputį daugiau. Bet netrukus važiuosime valyti dar kartą. Tai darysime tam tikrais intervalais tol, kol situacija pagerės“, – sakė M.Orintas.

Ši bendrovė valo tik Trakų miesto gatves, rajone dirba kiti kelininkai.

Eismo sąlygos sunkios visur, išskyrus Klaipėdą

Kaip praneša Lietuvos automobilių kelių direkcija, 13 val. duomenimis, dėl buvusio ir besitęsiančio snygio ir pūgos sudėtingos eismo sąlygos visoje Lietuvoje: „Pagrindinių kelių dangos su šlapio ar pažliugusio sniego provėžomis, vietomis su prispausto arba puraus sniego sluoksniu iki 10–15 cm. Mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai su prispaustu sniegu, vietomis su puraus sniego sluoksniu iki 20 cm, slidūs.

Slidžius kelių ruožus valo ir barsto AB „Kelių priežiūra“, tačiau vairuotojų prašome atsižvelgti į kelio dangos būklę ir rinktis saugų, o ne maksimaliai leistiną greitį bei laikytis didesnio nei įprasta saugaus atstumo.

Pietų, vidurio ir šiaurės Lietuvoje siaučia pūga, kitur šalyje snygis. Be kritulių kol kas tik Klaipėdos r. Oro temperatūra nuo 1 laipsnio šalčio iki 3 laipsnių šilumos.“

VIDEO: Kaip atrodo ekstremali kelininkų naktis per pūgą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

01:00:04
01:26
01:59:13

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas