Dabar populiaru
Publikuota: 2016 birželio 27d. 08:56

„Transeksta“ nustatė, kaip TA kontrolieriai turės elgtis su kyšininkais

Techninė apžiūra
Algimanto Brazaičio nuotr. / Techninė apžiūra

Lietuvos techninės apžiūros įmones vienijanti asociacija „Transeksta“ sukūrė korupcijos užkardijimo sistemą. Joje kruopščiai išdėstyti visi įmanomi korupcinio pobūdžio veiksmai ir požymiai, kaip juos atpažinti. Čia pateikta ir detali instrukcija, kaip užfiksuoti ir kam pranešti apie neteisėto atlygio siūlymus ar reikalavimus. 

Kyšio siūlytoją techninės apžiūros kontrolierius turės įspėti apie tokio veiksmo neteisėtumą ir už tai gresiančią atsakomybę. Asmeniui susipratus ir atsisakius ankstesnio ketinimo, techninė apžiūra bus pratęsta iki jos pabaigos. Priešingu atveju techninės apžiūros kontrolierius turėtų nutraukti patikros procedūrą ir raštiškai užfiksuoti kyšio siūlymo faktą. Šis pranešimas patektų į teisėsaugos struktūrų – policijos ir STT – rankas.

Už pilietiškumą ir bekompromisį savo pareigų atlikimą techninės apžiūros kontrolieriams numatomas paskatinimas, sieksiantis iki 500 eurų. Taip bus paskatinti UAB „Tuvlita“ kontrolieriai, kurie pirmieji Lietuvoje įgyvendina antikorupcinę programą techninės apžiūros stotyse.

Kyšis
Kyšis

O kaip elgtis klientams, jeigu neteisėtam atlygiui provokuotų techninės apžiūros kontrolierius? Tokia rekomendacija sudaryta ir transporto priemonių vairuotojams, kurie ją gali aptikti Antikorupcijos priemonių plane.

„Tikimės, kad naujai įdiegtos priemonės bus veiksmingos ir padės efektyviai užkirsti kelią korupcijai. Tyrimai rodo, kad nepaisant anksčiau vykdytos kovos su šiuo blogiu, vis dar netrūksta atkakliai siūlančių kyšius. Pvz., vien per savaitę Panevėžio įmonėje užfiksuota 17 tokių atvejų“, – teigia Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacijos valdybos pirmininkas Antanas Dadurka.

Šalies techninės apžiūros įmonių darbuotojams pateiktos smulkiai išdėstytos instrukcijos. Jos padės kontrolieriams suvokti apie siūlomą kyšį, kokia forma jis bebūtų pateikiamas – pinigus palikus automobilyje, įkišus tarp dokumentų, bandant perduoti tiesiogiai pokalbio metu ar per tarpininkus, taip pat esant užuominoms apie siūlomas dovanas, paslaugas ar kitas neteisėto atlygio formas.

Apie provokuojančius neteisėtam atlygiui veiksmus darbuotojas bus skatinamas materialiai ir moraliai raštu pranešti techninės apžiūros centro vadovybei net ir tuo atveju, jeigu kyšio siūlytojas atsisakytų savo pirminio ketinimo. Informacija apie tokį atvejį teisėsaugos struktūrų nepasiektų. Visgi susisteminta informacija apie tokius atvejus bus paviešinta taip pat paskleista vieningoje techninės apžiūros įmonių informacinėje sistemoje.

„Mes nesiekiame nubausti visų, galbūt klaidingai suvokusių galimybę už neteisėtą atlygį gauti techninės apžiūros patvirtinimą ir tuo pačiu kuo daugiau nesusivokusių žmonių perduoti teisėsaugos institucijoms. Mūsų tikslas – korupcijos užkardymas ir prevencija", – teigia A.Dadurka.

Nuo liepos pradžios korupcijos užkardymo sistema pradės veikti visose techninės apžiūros stotyse.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie Gazas