Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gegužės 1d. 16:37

Transporto priemonėms – supaprastinta leidimų tvarka

Sulaikytas vilkikas
VSAT nuotr. / Vilkikas

Nuo gegužės pradžios galios paprastesnė tvarka, pagal kurią sunkiasvorėms transporto priemonėms išduodami leidimai važiuoti valstybinės reikšmės keliais.

Susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio įsakymu, Valstybinės kelių transporto inspekcijos (VKTI) leidimo bus galima prašyti tiesiogiai, faksu, paštu arba elektroniniu būdu. Prašymą galės pateikti ne tik transporto priemonės savininkas ar valdytojas, bet ir jo įgaliotas asmuo. Mokesčio sumokėjimo dokumento pateikti nereikės, duomenys apie sumokėtą mokestį bus gaunami iš Valstybinės mokesčių inspekcijos.

Leidimas važiuoti vieną kartą bus laikomas išduotu, kai informacija apie išduotą leidimą ir jo kopija bus paskelbti VKTI interneto svetainėje.

Savininkui ar valdytojui nereikės gauti leidimo iš savivaldybės važiuoti jų teritorijose esančiomis gatvėmis, kurios yra valstybinės reikšmės kelių tąsa. VKTI išduotas leidimas galios važiuoti ir šiomis gatvėmis.

Nuo gegužės supaprastinamos nuostatos dėl policijos dalyvavimo važiuojant didžiagabaritėmis transporto priemonėmis. Kai kuriais atvejais atsisakoma policijos palydos ir numatoma leisti naudoti automobilių palydą su įjungtais oranžiniais žybčiojančiais švyturėliais.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas