Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 26d. 11:35 , Atnaujinta: 2021 vasario 26d. 12:15

Trečiadienį Lietuvoje rengiama vairuotojų ir vairavimo instruktorių protesto akcija „Atidarom Regitrą“

 „Regitra“ vairavimo instruktorius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / „Regitra“ vairavimo instruktorius

15min ne kartą rašė apie karantino metu kylančias problemas ir vairuotojų bendruomenės nepasitenkinimą. Būsimieji vairuotojai nepatenkinti, kad nuo gruodžio vidurio negali laikyti vairavimo praktikos egzaminų. O vairavimo mokyklų instruktoriai – kad negali mokyti. Protesto akcija socialiniuose tinkluose jau gavo pavadinimą „Atidarom Regitrą“.

Informacija ir temomis dalinkitės el. paštu gazas@15min.lt

Vairavimo instruktorių bendruomenė nepatenkinta, jų teigimu, neadekvačiais suvaržymais. „Kodėl grožio salonai, kur su klientais bendraujama mažesniu nei 2 metrų atstumu, gali dirbti, o Regitros darbuotojai, kurie net pertvarom atsitvėrę savo automobiliuose, negali bendrauti su norinčiais gauti vairuotojo pažymėjimą“, – klausia viena protesto akcijos organizatorių Neringa P.

Juo labiau, kad ir vairavimo instruktoriai imasi visų būtinų saugumo priemonių: dezinfekuoja automobilius, juos vėdina, naudoja kaukes.

Neringą P. ir jos bendraminčius jungtis prie protesto paskatino gyvenimiška situacija – visą žiemą su mažu vaiku į miestą turėjo važinėti autobusu, nes negalėjo gauti vairuotojo pažymėjimo dėl karantino suvaržymų. Pasak pašnekovės, neturėdami galimybės gauti vairuotojo pažymėjimą (t.y., laikyti praktinio vairavimo egzaminą), šiuo sudėtingu laiku daug žmonių praranda ir galimybes įsidarbinti.

Derina leidimus protesto akcijai

Neringos P. teigimu, šiuo metu derinami leidimai su savivaldybėmis rengti protesto akciją kitą trečiadienį keliuose Lietuvos miestuose. Nes, pagal galiojančią tvarką, leidimo nereikia, jei susirenka iki 15 žmonių. Tačiau, organizatorių teigimu, norinčių protestuoti yra gerokai daugiau.

Tad, kol iki galo neaišku, kuriuose miestuose bus gauti leidimai akcijai, aiškesnio protesto scenarijaus organizatoriai neturi.

Vilniuje ir Klaipėdoje rengti protesto akciją leidimas jau gautas. Vilniaus savivaldybė leido protestuoti aikštėje prie Seimo.

„Regitra“ žada ilginti darbo laiką, kai bus leista organizuoti egzaminus

Primename, kad įmonė „Regitra“ paskelbė, kad kol kas vairavimo praktikos egzaminai stabdomi iki kovo 31 d. Tokia situacija, siekiant stabdyti COVID-19 plitimą, tęsiasi nuo gruodžio 16 d. Kokio ilgio laukiančių egzamino eilė susiformuos per tris mėnesius? 15min šaltinių duomenimis, šiuo metu eilėje laukia apie 10 tūkst. asmenų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Pasitikrinkite žinias bandomajame „Regitros“ egzamine

Įmonės „Regitra“ atstovė Emilija Bardauskienė patvirtino, kad iki vasario 28 d. iš viso iš praktikos egzaminų išregistruota apie 10,9 tūkst. asmenų. E.Bardauskienės teigimu, „Regitra“ per mėnesį visoje Lietuvoje gali priimti apie 11 tūkst. praktikos egzaminų. Šis skaičius gali ir augti, egzaminuojant ilgiau ar papildomomis dienomis.

„Regitra“ yra pasiruošusi atnaujinti praktikos egzaminų veiklą, kai situacija šalyje pagerės. Saugumo sumetimais visuose egzaminų automobiliuose yra įrengtos specialios pertvaros, atskiriančios klientą nuo egzaminuotojo. Jos buvo įrengtos dar pirmojo karantino metu.

„Esant poreikiui ir tam, kad būtų reguliuojami srautai, įmonė planuoja egzaminuoti ilgiau arba papildomomis dienomis“, – kalbėjo E.Bardauskienė apie situaciją, kai vyriausybė leis rengti praktinio vairavimo egzaminus.

Atlikite „Regitros“ egzamino testą namuose

Pabandykite teorinį egzaminą išlaikyti 15min: vienoje skaidrėje pateikiamas klausimas, kitoje – teisingi atsakymai:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

29:16
13:53
01:02

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas