Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Triukšmą sukėlusi transporto priemonių išregistravimo tvarka gali būti pakeista

Eilės Kauno „Regitroje“
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Eilės Kauno „Regitroje“
Šaltinis: 15min
0
A A

Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas atmeta oponentų teiginius, kad praėjusią savaitę vykusiam masiniam transporto priemonių „Regitroje“ išregistravimui buvo nepasirengta. Tačiau, nepaisant to, daug triukšmo sukėlusi tvarka gali būti atšaukta.

Antradienį ministras Seime atsakinėjo į parlamentarų klausimus dėl praėjusią savaitę vykusio beveik milijono transporto priemonių išregistravimo. Liepos 1-ąją priėmus Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas, rugsėjo 29-ąją beveik 880 tūkst. techninės apžiūros arba civilinės atsakomybės draudimo neturinčių transporto priemonių buvo išregistruota. 

Seimo nariai Andrius Kubilius ir Eligijus Masiulis mano, kad Vidaus reikalų ministerija tinkamai nepasirengė šiems pakeitimams, neinformavo gyventojų apie pasekmes, o pati VĮ „Regitra“ nebuvo pasirengusi masiniam transporto priemonių išregistravimui ir žmonėms sukėlė daug nepatogumų. 

D.A.Barakauskas Seime teigė priešingai – jo nuomone, išregistravimui buvo pasiruošta, jo taisyklės numatytos laiku, žmonės buvo informuoti iš anksto, o „Regitros“ darbo laikas pakoreguotas taip, kad būtų galima aptarnauti daugiau klientų.

Tiesa, tai kai kuriuose miestuose neveikė – Kaune vairuotojai, „Regitros“ padalinyje nusprendę išregistruoti transporto priemonę, turėjo laukti po kelias valandas. Vilniuje eilės taip pat buvo didesnės nei paprastai.

Praėjusią savaitę kalbėdamas Žinių radijuje, Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė teigė priešingai ir atsiprašinėjo nukentėjusių žmonių. 

„Spręsdami šią pataisą, šias problemas, Seimo nariai nepagalvojo apie kitą sluoksnį – motorolerių savininkus, motociklų, priekabų savininkus, kurių žmonės neeksploatuoja visus metus. Todėl aš manau, kad mes, kaip Seimas, turime prisiimti atsakomybę, kad ne taip išsamiai diskutavome“, – sakė L.Graužinienė.

Numerių negrąžinus, baudos nebus

2014-ųjų liepos 1-ąją priimta įstatymo pataisa siekiama, kad šalies eisme nedalyvautų techniškai netvarkingos ar neapdraustos transporto priemonės. 

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, valstybinius numerius taip pat reikia grąžinti, tačiau jeigu žmogus jų neatiduoda, sankcijos netaikomos.

Techninės apžiūros ar civilinės atsakomybės draudimo neturinti transporto priemonė (automobilis, motociklas, priekaba ar kitas eisme dalyvaujantis objektas) per 90 dienų yra automatiškai išregistruojamas.

To išvengti norintys savininkai gali sustabdyti savo transporto priemonės registraciją iki vienerių metų laikotarpiui.

Dauguma jų tą padaryti susizgribo tik paskutinėmis dienomis ir „Regitroje“ susidarė spūstys, o internetinė prieiga išregistravimui dėl didelio lankytojų srauto tapo nepasiekiama.

Nespėjusiems sustabdyti transporto priemonės registracijos, ji buvo panaikinta. Norėdamas iš naujo įregistruoti savo automobilį, savininkas turi iš naujo praeiti registracijos procedūras bendra tvarka.

„Regitros“ atstovė spaudai Laimutė Užupė teigė, kad pagal šiuo metu galiojančią tvarką valstybinius numerius taip pat reikia grąžinti, tačiau jeigu žmogus jų neturi ir neatiduoda, jokios sankcijos netaikomos.

Pataisos gali būti atšauktos

L.Užupė neatmetė galimybės, kad liepos 1-ąją įsigaliojusi tvarka dėl automatinio išregistravimo ir numerių grąžinimo bus pakeista, nes keli Seimo nariai yra pateikę pasiūlymų naujosios tvarkos atsisakyti – neva ji tik didina administracinę naštą transporto priemonių valdytojams.

Pasiūlyme rašoma, kad turi būti išbraukiama nuo liepos 1 d. įsigaliojusi įstatymo nuostata, numatanti, kad apgadintus automobilius ar motociklus Lietuvoje galima privalomai išregistruoti remiantis vien draudimo bendrovių išvadomis.

Negalima bausti žmonių už tai, kad jie motociklais žiemą nevažinėja.

Jeigu pasiūlymas bus priimtas, draudimo įmonės, atsakingos už avarijų metu padarytų žalų administravimą, tik teiktų informaciją apie apgadintų transporto priemonių būklę techninės apžiūros duomenų bazei ir jų registrui. Jei transporto priemonių pažeidimai turės tiesioginės įtakos eismo saugumui, joms neeilinė techninė apžiūra būtų privaloma.

Taip pat norima atsisakyti įstatymo reikalavimo transporto priemonių savininkams turėti visus metus galiojantį civilinės atsakomybės draudimą. Siūloma atsižvelgti į tai, kad kai kurios transporto priemonės, pavyzdžiui, motociklai, išvažiuoja į gatves tik šiltuoju metų laiku.

„Negalima pažeisti elementarių transporto priemonių savininkų teisių ir bausti juos už tai, kad, pavyzdžiui, motociklais žiemą nevažinėja“, – sakė pasiūlymo iniciatorius, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas E. Masiulis.

SKAITYTOJO ISTORIJA apie naują tvarką: kodėl „Regitroje“ dingo automobilio duomenys.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas