Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 15d. 20:11

Užtvaras išgąsdino vilniečius: bijo, kad neprivažiuos greitoji ar ugniagesiai

Įvažiavimas į Vilniaus Kalvarijų g. 9 ir 9A kiemus
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Įvažiavimas į Vilniaus Kalvarijų g. 9 ir 9A kiemus

Vilniuje netoli Žaliojo tilto gyvenantys žmonės tikina netekę normalaus įvažiavimo į savo namų kiemus. Jiems tenka važinėti siauru, vos 3,2 m pločio keliuku, kuris kartais dar būna apstatytas automobiliais. Taip yra, nes gyventojų naudotą įvažiavimą užtvėrė šalia mokamą stovėjimo aikštelę įrenginėjanti bendrovė. Pastaroji tvirtina, kad tai jų nuomojamas sklypas ir buvęs įvažiavimas tėra jo dalis.

Pastatė užtvarą

Vilnietis Andrius 15min skundėsi, kad užtvarą įrengusi bendrovė „DK investicijos“ uždarė įvažiavimą į dviejų namų – Kalvarijų g. 9 ir 9A – kiemus. Esą iki šiol būtent šituo įvažiavimu naudojosi gyventojai, tačiau suplanavusi naują mokamą aikštelę bendrovė juos nuskriaudė. Dabar šie žmonės priversti sukti į savo kiemus kitu, siauru keliuku.

„Kitą įvažiavimą turime, bet jis yra vos 3,2 m pločio, siauras ir dar nuolat užstatomas“, – skundėsi Andrius.

Ant sienų šalia šio įvažiavimo dabar priklijuota skelbimų, kuriuose – net keli įspėjimai: „Namų gyventojai prašo neužstatyti įvažiavimo į kiemą. Apie paliktą automobilį bus nedelsiant pranešta policijai. Kiemas skirtas tik namo gyventojams.“

Tokių skelbimų pakabintas ne vienas, tačiau ar jie tikrai suveiks, gyventojai nėra tikri. Esą miesto centre net ir mokamoje vietoje ne visada rasi vietą mašinai, tad užstatomas kiekvienas laisvesnis žemės lopinėlis. Jų įvažiavimas taip pat, tada net ir su lengvuoju automobiliu pravažiuoti ne visada įmanoma. „Nesu tikras, ar to pakanka privažiuoti specialiųjų tarnybų transportui“, – baiminasi viename iš šių namų gyvenantis Andrius.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Įvažiavimas į Vilniaus Kalvarijų g. 9 ir 9A kiemus
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Įvažiavimas į Vilniaus Kalvarijų g. 9 ir 9A kiemus

Kovoti su naujaisiais kaimynais gyventojai bandė savo jėgomis – mėgino patraukti atvežtus blokus, tačiau tuomet jiems buvo parodytas leidimas užtvarą įrengti. Tačiau jie vis tiek stebisi ir piktinasi: kodėl to užtvaro nebuvo galima įrengti tik ties įvažiavimu į aikštelę? Esą tuomet įvažiavimu naudotis toliau galėtų ir gyventojai.

„Tai sklypo dalis“

„ADC Parking“ stovėjimo aikštelę šalia Kalvarijų g. 9 ir 9A namais įrenginėjančio bendrovės „DK investicijos“ direktorius Tadas Baraišis 15min tvirtino, kad, nors šiuo įvažiavimu, gyventojai ir naudojosi ne vienerius metus, jis tėra privataus sklypo dalis.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Įvažiavimas į Vilniaus Kalvarijų g. 9 ir 9A kiemus
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Įvažiavimas į Vilniaus Kalvarijų g. 9 ir 9A kiemus

„Gyventojai naudojosi privačiame sklype esančiu keliu. Mes šį sklypą nuomojamės. Bet gyventojų minimas kelias yra sklypo teritorijoje, nėra jokio servituto, paprasčiausiai žmonės daug metų neteisėtai naudojosi šituo taku. Kadangi tie žemės savininkai nieko ten nedarė, tad žiūrėjo pro pirštus“, – sakė T.Baraišis.

Jo teigimu, galvodami apie sklypo nuomą jie situacija domėjosi ir Vilniaus miesto savivaldybėje, kur sužinojo, kad šie du namai turi privažiavimą iš kitos pusės.

„O dėl kelio pločio – važiuojamoji dalis to kelio, kuriuo gyventojai naudojasi dabar, ir to įvažiavimo, kuriuo naudojosi per privatų sklypą, yra identiška – 3,2 m. Tad pasakymai, jog greitoji ar gaisrinė čia privažiuos, o ten neprivažiuos, yra paremti emocijomis“, – kalbėjo bendrovės direktorius.

T.Baraišis pripažino, kad zona aplink šią teritoriją – A.Juozapavičiaus gatvė ir jos prieigos – labai užkimšta automobiliais, rasti net ir mokama vietą vairuotojui čia nelengva, todėl mašinų pristatoma ir daugiabučių kiemuose. Tad ir šis pravažiavimas būdavo užstatomas.

Važiuojamoji dalis to kelio, kuriuo gyventojai naudojasi dabar, ir to įvažiavimo, kuriuo naudojosi per privatų sklypą, yra identiška – 3,2 m, – sakė T.Baraišis.

„Tai jau spręsti turėtų policija. Juk jeigu koks nors pilietis užstato važiuojamąją dalį, pareigūnai turi visas priemones tą automobilį patraukti. (...) Dabar tas kiemas gerokai ištuštėjęs, nes parkuojasi tikrai nedaug gyventojų. Jie, mačiau, pasikabinę skelbimą, kad daro susirinkimą dėl klausimų, kaip būtų galima kiemą užsitverti“, – tikėdamasis, kad gyventojai ir patys ras sprendimą, kaip apsaugoti stovėjimo vietas savo kieme, kalbėjo T.Baraišis.

Aikštelės įrengimo darbai tebevyksta.

Viskas teisėta

Vilniaus savivaldybės Saugaus miesto departamento Administracinės veiklos skyriaus vedėjas Gintaras Leperskas taip pat patvirtino T.Baraišio žodžius.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Įvažiavimas į Vilniaus Kalvarijų g. 9 ir 9A kiemus
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Įvažiavimas į Vilniaus Kalvarijų g. 9 ir 9A kiemus

„Kalvarijų g. 7 yra suformuotas žemės sklypas, kurio savininkas – fizinis asmuo, o pagal panaudos sutartį sklypą valdo juridinis asmuo. Sklypui ir pravažiavimui per jį nėra nustatytas servitutas, kuris leistų kitiems asmenims naudotis sklypu ar pravažiavimu per jį. Sklypo teisėtas valdytojas pravažiavime (savo valdomo sklypo ribose) turi teisę įrengti eismo reguliavimo priemones, šiuo atveju pakeliamą užtvarą, jei tai suderina su policija. Toks suderinimas yra, tad užtvarai įrenginėjami teisėtai“, – situaciją pakomentavo G.Leperskas.

Savivaldybė tvirtina ketinanti apgenėti želdynus, kad gyventojams būtų patogiau patekti į namų Kalvarijų g. 9 ir 9A kiemą, nes jie šiuo metu apsunkina įvažiavimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

03:39
01:19
00:58

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie Gazas