Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 15d. 09:04

Vairuotojai skaičiuoja nuostolius, o degalus panaudoja dažų teptukams plauti

Neaiškios kilmės kuras iš degalinės
Neaiškios kilmės degalai iš degalinės

Balandžio pabaigoje rašėme, kad Panevėžio rajone Švenčiuliškiuose esančios degalinės lankytojai į automobilių bakus prisipylė neaiškaus marmalo. Automobiliai stojo ir gedo. Vietoje dyzelio balkšvas skystis buvo pardavinėjamas visą šeštadienį. Degalinė dirba toliau, tačiau policija laukia ekspertų išvadų, o nukentėjusieji tikisi žalos atlyginimo.

Priminsime, kad paskutinį balandžio savaitgalį Panevėžio rajone, Švenčiuliškių gyvenvietėje, kuri ribojasi su Krekenava, degalinėje žmonės prisipylė niekam tikusio skysčio. Geso ne tik automobiliai, bet ir traktoriai.

Sąmyšis kilo jau nuo penktadienio pietų. Šeštadienio rytą prie degalinės jau rikiavosi nepatenkinti klientai. Vieni jau buvo apsilankę pas meistrus ir iš bakų išsiurbę neaiškios kilmės skystį.

Nukentėjusieji negalėjo susisiekti su degalinės savininku, o personalui buvo nurodyta ir toliau prekiauti. Pardavėjos taip ir darė. Galiausiai įsikišo policijos pareigūnai.

Prekybą teko nutraukti, pradėtas tyrimas. Panevėžio policija patikslino, kad lygiai 14 nukentėjusiųjų parašė pareiškimus ir nori atgauti patirtus nuostolius. Ekspertų išvadų dėl cisternos turinio dar nėra ir jų teks laukti dar porą savaičių.

Tiekėjas švarus – ką tik buvo pylęs degalus kitur

Degalinės atstovai šešėlį bandė mesti ant tiekėjų – neva, įpylė į stacionarią antžeminę cisterną kažko neaiškaus. Degalus atvežusios bendrovės vadovas patikino, kad pareigūnams jie neįdomūs – tas pats automobilis sėkmingai dirba toliau.

Buvo patikrintas visas degalų kelias – nuo terminalo iki jau minėtos Švenčiuliškių degalinės. Tiekėjas tos pačios cisternos turinį ką tik buvo pylęs netoliese esančioje bendrovėje. Ten dyzelis buvo švarutėlis.

Tokie veiksmai, kai nepatenkinti žmonės jau stovi degalinėje ir tęsiama prekyba, nesuvokiami.

Tiekėjas teigė, kad jam pačiam su degalinės savininku susisiekti nepavyko ir pareiškė, jog šioje istorijoje jo akimis pats baisiausias dalykas – ne cisternos turinys, o elgesys su klientais.

„Kas daug dirba, žino, jog visko gyvenime gali nutikti. Pamenu atvejų, kai požeminės cisternos prakiuro ir prisipildė sukilusio gruntinio vandens. Būna visko. Jei žmonės skundžiasi degalų kokybe, reikia tuoj pat stabdyti prekybą ir tikrinti. Man tokie veiksmai, kai nepatenkinti žmonės jau stovi degalinėje ir tęsiama prekyba, nesuvokiami. Taip pat svarbus momentas – degalinės savininkas turi rūpintis savo cisternomis ir reguliariai jas valyti“, – kalbėjo tiekėjas, primindamas, jog jo bendrovė taip pat turi kelias veikiančias degalines, o tiekėjais dirba keliems tūkstančiams įmonių ir degalinių.

Sunaudos dažymo teptukams plauti

Jau rašėme, kad vienas vietinis jaunas meistras Lukas nusprendė išsiaiškinti, kodėl šeštadienio rytą sulaukė tiek daug klientų. Šeštadienį jis atvyko į degalinę ir prisipylė degalų į plastikinę talpą. Palaukė 20 minučių – turinys susisluoksniavo lyg kokteilis.

Atidaryto degalų bako turinys
Atidaryto degalų bako turinys

Vietinis gyventojas Egidijus teigia, kad jis, kaip ir kiti dar 13 nukentėjusiųjų, parašė pareiškimą policijoje ir nurodė, kokią žalą patyrė: „Man siurblio remontas kainavo per 180 eurų. Už degalus jau neprašau – jau naudoju dažų teptukų plovimui.“

Tarp nukentėjusiųjų jis matė ir tokių, kurių vertė rinkoje viršija 20 tūkst. eurų.

Egidijus neabejoja, kad jis yra vienas iš mažiausiai nukentėjusiųjų. Jis spėjo laiku sustoti, todėl pakako siurblį perrinkti, išplauti, pakeisti kai kurias detales. Paprastam automobiliui toks remontas būtų siekęs 400-500 eurų, tačiau tarp nukentėjusiųjų jis matė ir tokių, kurių vertė rinkoje viršija 20 tūkst. eurų.

Vyras priminė, kad, naudojant žarną, šiek tiek skysčio jam buvo patekę į burną: „Jokio dyzelio skonio nepajutau. Atrodė lyg vanduo. Tiesa, sudėties nepasakysiu, bet dažus nuplauna.“

Egidijus savo ausimis girdėjo, kaip parduotuvės personalas kaltino visus nukentėjusiuosius – ko perka, jei nepatinka? Tuomet visi piktinosi, ar jie kalti, kad degalinėje blogi degalai.

Degalinės lankytojo nuotr./Iš bako išsiurbtas skystis
Degalinės lankytojo nuotr./Iš bako išsiurbtas skystis

„Po to karto toje degalinėje nesilankiau ir jau vargu ar besilankysiu. Prisiminiau, kad ir kiti degalai man ten atrodydavo įtartini. Kažkada pildavau dujas – netraukė. Pildavau benziną į žoliapjovę – čiaudėdavo. Dabar jau viskas baigta“, – nukirto vyras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas