Dabar populiaru
Publikuota: 2016 gegužės 19d. 19:03

Vairuotojai sutaupys: nuo birželio 1-os atsisakoma techninės apžiūros lipdukų

Anuliuojama techninė apžiūra
Techninės apžiūros lipdukas

Birželio 1-ąją naujai įregistruojamos transporto priemonės ant valstybinių numerių ženklų nebeturės techninės apžiūros lipdukų. 50 centų kainavusių lipdukų (po 25 centus už vieną) atsisakoma, nes jų tiesiog nebereikia – patikrinti, ar transporto priemonės techninė apžiūra galioja, policija gali į specialią duomenų bazę įvedusi valstybinį numerį.

„Mes policijai teikiame duomenis elektroniniu būdu, yra mainai su policijos informacinėmis sistemomis. Policija ir dabar tikrina“, – apie planuojamą naujovę sakė Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacijos „Transeksta“ direktoriaus pavaduotojas Audrius Glėbus.

Techninės apžiūros lipdukai iš esmės nėra reikalingi ir šiandien: policijos pareigūnai duomenis apie transporto priemones tikrina elektroniniu būdu Kelių transporto priemonių registre. Lipdukas reikalingas tik dėl paprastesnio identifikavimo, ar techninė apžiūra vis dar galioja.

Tuo pačiu būdu kelių policija gali patikrinti ir transporto priemonės privalomojo civilinės atsakomybės draudimo galiojimą.

Daugiau pasikeitimų techninės apžiūros procese nenumatoma: žalią lapą su apžiūros duomenimis vežiotis vis dar reikalinga, kaip ir civilinės atsakomybės draudimo poliso originalą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

01:06
02:24
01:41

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas