Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 14d. 08:00

Vairuotojai, už stiklo palikę telefono numerį, tampa sukčių taikiniu

Automobilių parkavimo ypatumai Trakuose
Automobilių parkavimo ypatumai (asociatyvinė nuotr.)

Turbūt dažnai tenka susidurti su situacija, kai neleistinoje vietoje trumpam palikęs automobilį vairuotojas už stiklo ar valytuvo užkiša lapelį su savo telefono numeriu. Tokiu būdu tarsi atsiprašo tų, kuriems taip paliktas automobilis trukdo pravažiuoti. Ir suteikia galimybę greitai susisiekti, jei automobilis taptų nepageidaujama kliūtimi.

Taip nutinka kokioje siauroje senamiesčio gatvelėje ar prie prekybos centro. Dažniausiai automobilį su savo numeriu palikęs vairuotojas pasiteisina: juk tik trumpam.

Tačiau nėra didelio skirtumo – trumpam ar nelabai. Vis tiek kyla pavojus, kad toks vairuotojas taps ne tik kitų eismo dalyvių pykčio strėlių taikiniu, bet ir sukčių auka. Kaip tai vyksta?

Ši schema labai populiarėja Rytų Europoje, itin paplitusi Rusijoje (netrukus suprasite, kodėl), tačiau migruoja ir į Vakarų valstybes.

TAIP PAT SKAITYKITE: Važiuojate į Rusiją? Saugokite valstybinius numerius!

15min jau rašė apie lietuviškų automobilių numerių vagystes Maskvoje. Tai – sena problema. Ne visuomet vagys numerius pasisavina. Dažniausiai paslepia ir prašo išpirkos.

Tokia praktika naudojasi ir naują sukčiavimo bangą sukėlę apgavikai. Portalas „Avtovzgliad“ gavo net kelis panašius skundus.

Palikęs automobilį ne taip, kaip reikalauja KET ir už lango užkišęs savo telefono numerį, vairuotojas netrukus sulaukia skambučio iš nepažįstamo numerio. Dažniausiai tokiems ne vietoje palikusiems automobilius vairuotojams paskambina „praeivis“. Jis pasakoja atsistiktinai ėjęs pro šalį ir matęs piktavalius, kurie žaibiškai nusuko (ar išėmė iš rėmelių) registracijos numerius. Ir galįs suteikti naudingos informacijos, kur tuos numerius rasti.

Be abejo, ne už dyką. Toks geradaris prašo į banko sąskaitą pervesti „tik“ 20 Eur už pirminę informaciją. Arba dar kartą tiek, jei informaciją reikėtų „tikslinti“.

Sukčiams tokie vairuotojai – lengvas grobis. Paprastai su jais susiekti nekyla sunkumų. Nenorėdami gaišti laiko, daugelis ilgai nesiginčija ir už simbolinę sumą sužino, kad jų automobilio registracijos numeriai įmesti į šiukšlių dėžę stotelėje ar paslėpti ant spaudos kiosko stogo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas