Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vairuotojams – prietaisas, fiksuojantis visus greičio matuoklius

Trečiadienio rytinis policijos reidas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Trečiadienio rytinis policijos reidas
Šaltinis: Remiamas turinys
Turinio kontrolė – redakcijos rankose, projekto partneris tik inicijuoja ar palaiko temos viešinimą
1
A A

Policijai stiprinant kovą su greičio viršytojais ir savo automobilių parką papildžius naujomis mašinomis su greičio matuokliais, kilo ažiotažas dėl neva „nelegalių“ radarų detektorių, kurie padeda aptikti greičio matuoklius. Pasirodžius informacijai apie tokių prietaisų „nelegalumą“, tiek hibridiniais vaizdo registratoriais prekiaujančios bendrovės, tiek policijos pareigūnai ramina – nieko nelegalaus nėra. Maža to – policija sako, kad tokių prietaisų naudotojai turi tokį pat tikslą, kaip ir jie – užtikrinti, kad eismas vyktu saugiu ir leistinu greičiu.

Perspėja pypsėjimu

Kaip aiškina radarų detektoriais prekiaujančios parduotuvės „GPS meistras“ direktorius Ričardas Pūkas, radarų detektorių funkcija yra viena iš „Neoline“ hibridinių vaizdo registratorių funkcijų. Skirtingai nei antiradarai, radarų detektorius tik informuoja apie greičio matuoklį.

„Įjungtas antiradaras blokuoja, iškraipo signalus ir kitaip trukdo įrangai, kuri fiksuoja važiuojančio automobilio greitį, todėl yra draudžiamas įstatymų. Tuo tarpu radarų detektorius tik informuoja apie greičio matuoklius, tačiau niekaip jų nepaveikia, todėl jis nėra nelegalus ar kaip nors kitaip draudžiamas Lietuvoje“, – sako parduotuvės „GPS meistras“ direktorius.

Kaip veikia detektorius? Radarų detektorius skanuoja įvairius dažnius ir aptikęs greičio matuoklio skleidžiamą signalą, apie jį informuoja vairuotoją. Vairuotojas įspėjamas pypsėjimu. Taip pat ekrane rodomas greitis – kuo arčiau yra greičio matuoklis, tuo intensyvesnis perspėjantis signalas ir didesnėje skalėje rodomas signalo stiprumas.

Gamintojo nuotr./Hibridinis vaizdo registratorius
Gamintojo nuotr./Hibridinis vaizdo registratorius

Toks prietaisas atpažįsta ne tik stacionarius greičio matuoklius, tačiau ir visus kitus: rankiniais greičio matuokliais „apsiginklavusius“ pareigūnus ar policijos automobiliuose esančius prietaisus. Tiesa, yra greičio matavimo prietaisų, kurie daugumai greičio detektorių nėra įkandami – tai vidutinio greičio matuokliai ir išmaniosios sankryžos. Vidutinio greičio matuokliai fiksuoja vidutinį greitį: vairuotojas užfiksuojamas įvažiavęs į kelio atkarpą ir po to to išvažiuojant iš jos. Jei vidutinis greitis viršija leistinąjį, tuomet laukia nemalonumai. Išmaniosios sankryžos su greičio matuokliais kovoja kitais metodais – užfiksavus leistiną greitį viršijusį vairuotoją, sankryžoje esantis šviesoforas sustabdo eismą – automatiškai įsižiebia raudonas šviesoforo signalas.

Tačiau kai kurie gamintojai jau pradėjo spręsti šią problemą. Hibridinis vaizdo registratorius „Neoline“ informuoja apie lazerinius matuoklius bei yra kone vienintelis įrenginys pranešantis apie vidutinio greičio matavimo atkarpas, slaptas policijos kameras sankryžose. Patogu tai, kad prietaisas informuoja, kada stebima atkarpa baigiasi – apie tai informuojančių kelio ženklų nebūna. Šiuo metu ruošiama ir programinė įranga, kuri informuos apie išmaniąsias sankryžas, taip išplečiant radarų detektoriaus galimybes.

VIDEO: Vidutinio greičio matuokliai kelyje ir Hibridinis registratorius Neoline

Taip pat hibridiniai vaizdo registratoriai pranešinės apie išmaniąsias sankryžas, kurios fiksuoja ne greitį, o ar automobilis yra draustas, su technine apžiūra ir t.t. Tokios slaptai filmuojančios sankryžos yra Vilniuje, Klaipėdoje, o greitu metu – ir Kaune.

„Telieka priminti vairuotojams, kad eismo kultūra visų pirma priklauso nuo mūsų pačių, todėl reikėtų laikytis saugaus greičio ne tik naudojant radarų detektorių, bet nuolat“, – sako parduotuvės „GPS meistras“ savininkas R.Pūkas.

Tikslas – kaip ir policijos

VIDEO: Nežymėta policijos Škoda ir hibridinis registratorius NEOLINE COP-9000

Parduotuvės „GPS meistras“ atstovo žodžius patvirtina ir policijos pareigūnai. Kiek anksčiau Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus vyresnioji specialistė Marija Kazanovič yra sakiusi, kad radarų detektoriai tik įspėja vairuotoją, kad jis važiuotų lėčiau. Tokį patį tikslą – kad vairuotojai važiuotų saugiai ir neviršytų greičio – turi ir policija, todėl detektoriaus veikimas nesikerta su saugaus eismo principais.

„Jūsų nurodyta įranga netrukdo matuoti greitį, o tik informuoja apie greičio matavimo prietaiso buvimą. Vairuotojų informavimas – kelio ženklais, ar kitokiais būdais, atlieka prevencinę, įspėjamąją reikšmę, skatina neviršyti leistino važiavimo greičio. Atsižvelgiant į tai, tokią įrangą naudoti teisės aktai nedraudžia“, – teigė M.Kazanovič.

Tiek Kelių eismo taisyklėse, tiek Administracinių nusižengimų kodekse nėra užsimenama apie draudimą naudoti greičio matuoklius fiksuojančius prietaisus. Baudos gresia tik tiems vairuotojams, kurie naudoja greitį matuoti trukdančias priemones ir daiktus, kurie vadinasi antiradais. Už tokį pažeidimą numatyta bauda nuo 30-50 eurų, su tokio prietaiso konfiskavimu.

Daugiau informacijos apie hibridinius vaizdo registratorius sužinosite telefonu 8 37 208164, el.paštu uab@todesa.lt arba atvykę į parduotuvę Kaune, Jonavos g. 204a. www.GPSmeistras.lt

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas