Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 8d. 12:45

Vairuotojų klastos: automobiliai apgadinami tyčia

Automobilių susidūrimas prie Stirnų ir Stumbrų gatvių sankryžos
„Youtube.com“ Stop kadras / Asociatyvinė nuotr. Avarija

Draudikai skelbia, kad daugėja atvejų, kai vairuotojai tyčia apgadina automobilius, kad gautų draudimo išmokas, „Žinių radijui“ sakė „Gjensidige Baltic“ Lietuvos filialo Transporto žalos sureguliavimo skyriaus vadovas Agnius Gučius. Pasak jo, pernai penktadaliu padaugėjo neteisėtų bandymų gauti draudimo išmokas už apgadintus automobilius.

„Jeigu situacija toliau nesikeis, ateityje prognozuojamas tik (tokių sukčiavimo atvejų – red.) augimas. Mažėjimui pagrindų kol kas nėra“, – laidoje „Žvilgsnis“ sakė A.Gučius.

Pasak jo, tai dažniausiai daroma dviem atvejais: kada norima atsikratyti sugedusiu ar rinkoje nepopuliariu automobiliu arba kai tam tikros grupuotės automobilius naudoja kaip uždarbio šaltinius.

A.Gučiaus teigimu, draudimo išmokos kartu su galiojančiais teisės aktais yra tikrai didelės, kadangi draudikams yra labai nepalanki situacija, nustatant žalą, jos dydį ir t.t. Jis pabrėžia, kad draudimo išmokų apskaičiavimo principas yra ydingas.

„Pats žalos atlyginimas transporto priemonei yra ydingas, ir jį būtina keisti, norint sutvardyti sukčius ir padaryti rinką stabilesnę. Tai susiję daugiau su tuo, kad pats draudikas daugeliu atveju yra ne kaip žalos nustatytojas, o kaip piniginė“, – sakė A.Gučius.

Jo teigimu, sprendžiant situaciją, reikėtų žiūrėti į kaimyninių šalių praktiką, kur yra apribota galimybė gauti draudimo išmoką grynaisiais pinigais po eismo įvykio.

„Remontas turėtų būti privalomas remonto įmonėje, taip mes nušautume du zuikius: taip mes užkirstume kelią tokiems sukčiavimo atvejams ir būtume tikri, kad automobilis, pakliuvęs atgal į eismą, yra tinkamai suremontuotas“, – teigė A.Gučius.

Parengė Ieva Kazlauskaitė

Laida „Žvilgsnis“ transliuojama darbo dienomis 11.05 val.

Žinių radijas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas