Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 balandžio 6d. 10:36

Vairuotojus apėmė pavasarinės nuotaikos pirkti motociklus

Motociklai
„Coffee Racers“ nuotr. / Motociklai
Transporto skelbimų portalo „Autoplius.lt“ duomenimis, kovas ir balandis yra tie mėnesiai, kai portalas kaista nuo motociklų ieškančiųjų ir norinčiųjų parduoti aktyvumo. Vien praėjusį mėnesį jau patalpinta 1031 motociklų skelbimas – dvigubai daugiau nei kurį žiemos mėnesį. Ar šiuo atveju negalioja taisyklė „roges ruošk vasarą, o ratus – žiemą“?

„Šiai transporto rūšiai labai didelę įtaką turi sezoniškumas ir oro sąlygos. Motociklų pardavimų pikas kasmet yra kovo-balandžio mėnesiai. Praeitų metų kovą buvo patalpinta beveik 1400 motociklų skelbimų, balandį – 1366 ir kas mėnesį šis skaičius mažėja. Mažiausiai skelbimų talpinama lapkričio-gruodžio mėnesiais, atitinkamai po 493 ir 450“, – patikslina „Autoplius.lt“ plėtros vadovas Matas Buzelis.

Atšyla oras ir staiga motociklininkai supranta, kad arba neturi motociklo, arba turi seną atsibodusį.

Diktuoja nuotaikos

Motociklų sporto klubo „Coffee Racers“ prezidento ir lenktynininko Adomo Dautarto nuomone, tai padiktuoja pavasarinės nuotaikos. „Atšyla oras ir staiga motociklininkai supranta, kad arba neturi motociklo, arba turi seną atsibodusį“, – juokiasi A.Dautartas. Antravertus, pasak jo, pirkti savo pirmąjį motociklą šaltuoju sezonu gali būti nepatogu tuo, kad reiktų ieškoti garažo jo laikymui per žiemą, jei neturi nuosavo. Be to, žiemą ar lietui lyjant rudenį sunku išbandyti, kaip motociklas važiuoja.

Tačiau A.Dautartas pastebi, kad patyrę motociklininkai ir tie, kurie sezono metu mėgsta treniruotis lenktynių trasose, motociklais dažniau linkę pasirūpinti iš anksto: skelbimų ieško ne tik lietuviškuose, bet ir užsienio portaluose, jei reikia, siunčiasi dėvėtus motociklus net iš JAV.

„Dar reikia turėti omeny, kad lietuviška rinka yra nedidelė – kartais tenka pavargti ieškant tinkamo nenaujo motociklo, detalės ar aprangos, tad pavasarį, kai dažnas peržiūri savo garažą ir spintą ir nori atsikratyti nebetinkamais jiems daiktais, asortimentas natūraliai tampa didesnis ir patrauklesnis“, – sako motociklininkas.

„Coffee Racers“ nuotr./Ratai
„Coffee Racers“ nuotr./Ratai

Galės pirkti ir parduoti gyvai

Atliepdami pavasarinėms nuotaikoms ir poreikiams sporto klubas „Coffee Racers“ balandžio 30 d. „Nemuno žiede“ Kačerginėje, vykstant pirmajam sezono renginiui „Vrooam Track Attack”, organizuos mototurgų. Jame visi norintieji galės parduoti ir pirkti motociklus, detales, šalmus ir kitus motociklinius reikmenis. A.Dautarto teigimu, pernai vykęs pirmasis toks mototurgus pasiteisino, tad šiemet tikisi sulaukti dar daugiau dalyvių.

Populiariausi – gatvei skirti motociklai

„Autoplius.lt“ duomenimis, populiariausi Lietuvoje motociklų gamintojai per pastaruosius trejus metus išlieka tie patys: dominuoja „Yamaha“ motociklų pardavimai, labai nedaug, apie 5 proc., atsilieka „Honda“, kitas pozicijas dalinasi „Suzuki“, „Kawasaki“ ir „Harley-Davidson“. Iš viso per pastaruosius metus – nuo pernai balandžio iki šių metų kovo – motociklų skelbimų portale patalpinta daugiau kaip 10 800.

Tiesa, kaip pastebi M.Buzelis, pasikeitė dominuojančių motorinių transporto priemonių tipai – jei pernai figūravo motorolerių, o užpernai čioperių skelbimai, šiemet daugiausia gatvės („street bike“) tipo motociklų skelbimų. Tuo tarpu lietuvaičių mėgstami sportiniai motociklai užima penktąją vietą – po gatvės motociklų, motorolerių, čioperių ir keturračių.

„Autoplius.lt“ atstovo nuomone, motociklus, kaip ir lengvuosius automobilius, lietuviai yra dažniau linkę pirkti vidinėje rinkoje, apie trečdalis motociklų gali būti įvežti iš užsienio. Tarp tų skelbimų, kuriuose nurodyta parduodamų motociklų pirminės registracijos šalis, dažniausiai įvardijama JAV (290 skelbimų), Vokietija (183), Lietuva (140), D. Britanija (130), Prancūzija (129), Italija (93).

„Coffee Racers“ nuotr./Motociklas
„Coffee Racers“ nuotr./Motociklas

Su dėvėtais šalmais – atsargiai

Be motociklų populiariausi „Autoplius.lt“ portale parduodami motocikliniai daiktai buvo šalmai. Tuomet rikiavosi striukės, batai, kombinezonai, kelnės, pirštinės, apsaugos.

„Coffee Racers“ atstovas A.Dautartas motociklininkams pataria šalmus pirkti ypač atsakingai – dėvėti šalmai gali būti jau daužti ar išformuoti pagal kito žmogaus galvą, tad neužtikrins viso reikiamo saugumo. „Mes rekomenduojame šalmui iš visų ekipiruotės dedamųjų skirti daugiausia finansų. Juk galva – svarbiausia kūno dalis, rizikuoti neverta. Kaip ir apskritai rizikuoti važiuojant be visų reikiamų apsaugų“, – akcentuoja lenktynininkas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

02:04
31:41
24:11

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie Gazas