TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Vasaros ratas“: devyniolikta iš eilės technikos mylėtojų stovykla

Stovykla  „Vasaros ratas“, kurią organizuoja klubas „Auto era“
Autoera nuotr. / Stovykla „Vasaros ratas“, kurią organizuoja klubas „Auto era“
Šaltinis: 15min
0
A A

Devyniolika metų iš eilės – ar galite patikėti, kad tiek laiko gali gyvuoti technikos entuziastus vienijantis renginys? Tokią, jau beveik jubiliejinę sukaktį skaičiuoja tradiciškai rugpjūčio mėnesio pirmąjį savaitgalį vykstantis pačios įvairiausios technikos suvažiavimas - „Vasaros ratas“.

Kažkada, labai seniai, keli bendraminčiai (jų tebuvo dešimt), mėgstantys išskirtinius automobilius, sumąstė savaitgalį ištrūkti į gamtą prie vandens. Ir visa tai kartojasi jau daugybę metų – tik skirtumas tame, kad čia dabar suvažiuoja iki 300 automobilių ir susirenka apie 600-700 žmonių.

Didžiulėje aikštelėje jie išrikiuoja savo automobilius, motociklus ar kitą techniką, pastato palapinių miestelį ir nuo penktadienio iki sekmadienio leidžia laiką bendraminčių būryje: bendraudami, linksmindamiesi, dalyvaudami įvairiuose konkursuose ir sporto žaidynėse.

Šiemet rugpjūčio 4-6 dienomis, dvyliktus metus iš eilės, technikos (automobilių motociklų ir kt.) entuziastai bei mylėtojai rinksis prie Šiemečio ežero, šalia Malūko dvaro, Trakų rajone. Didžiulę teritoriją čia užleis vienas populiariausių Lietuvos rašytojų – Edmundas Malūkas.

Autoera nuotr./Stovykla  „Vasaros ratas“, kurią organizuoja klubas „Auto era“
Autoera nuotr./Stovykla „Vasaros ratas“, kurią organizuoja klubas „Auto era“

Pradžia penktadienį

Kaip jau įprasta, penktadienį (rugpjūčio 4 d.), į „Vasaros rato“ stovyklą pradės rinktis renginio dalyviai, šeštadienį ryte šis procesas turėtų tęstis toliau.

Penktadienį renginio programa gana nedidelė – stovyklos atidarymas, autoklubų prisistatymas, „Miss Vasaros ratas“ rinkimai bei muzika iki paryčių.

Šis renginys turi daug tradicijų, taigi šeštadienį 6 valandą ryto, eilinį kartą vyks gražiausio signalo konkursas. Tuo tarpu vidurdienį prasidės „Vasaros rato“ Olimpinės žaidynės, kurias sudaro tinklinis, virvės tempimas, čiužinių dragas, rato slalomas.

Autoera nuotr./Stovykla  „Vasaros ratas“, kurią organizuoja klubas „Auto era“
Autoera nuotr./Stovykla „Vasaros ratas“, kurią organizuoja klubas „Auto era“

Decibelų dragas

17 valandą visų dėmesio lauks automobilių garso varžybos, kitaip vadinamos decibelų dragu (dB Drag). „Xaudio“ ir „Audio Freakz Lietuva“ pirmą kartą „Vasaros rate“ organizuos savo čempionato ketvirtąjį etapą iš penkių, kurio metu tarpusavyje kausis apie 30 automobilių. Specialiai į šias varžybas atvyksta garso mėgėjai iš Latvijos ir Estijos.

Kiekvienas iš garso varžybose dalyvaujančių automobilių turi įspūdingą garso aparatūrą, o jų skleidžiamas garsas yra smarkesnis nei 146 decibelai, o tai yra reaktyvinio naikintuvo garsas!

Šių varžybų metu, žiūrovai turės galimybę pasėdėti trankią muziką grojančiuose automobiliuose, sudalyvauti žiūrovams skirtose varžybose ir laimėti šaunių prizų.

Autoera nuotr./Stovykla  „Vasaros ratas“, kurią organizuoja klubas „Auto era“
Autoera nuotr./Stovykla „Vasaros ratas“, kurią organizuoja klubas „Auto era“

Automobilių rinkimai

Tradicijos lieka tradicijomis, todėl sekmadienį visiems bus įteikti laimėti prizai bei diplomai.

Šiais metais stovyklautojų taip pat laukia įspūdingiausio, galingiausio ir seniausio automobilio rinkimai. Be to, dar bus renkamas ir žemiausias automobilis, įspūdingiausi ratlankiai ir geriausiai patobulintas automobilis.

Svečiai iš užsienio

Šiemet „Vasaros rato“ stovykla laukia svečių iš Latvijos, Kaliningrado srities ir Baltarusijos. Šios šalies automobilių entuziastai čia žada atvykti pirmą kartą. Pastarieji buvo labai nustebę, kad tokio formato renginys Lietuvoje vyksta jau devynioliktus metus iš eilės. Ypač renginiu domisi ir latviai – į renginį jau užsiregistravo keli braliukų automobilių klubai, atvešiantys į Lietuvą įdomios technikos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas