Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 21d. 19:30

Vienu ratu varomas Biscúter nebuvo žaislas

Vėlesni Biscúter jau turėjo elektrinius starterius ir net atbulinę pavarą. (Harry Pot/Anefo, Wikimedia) Tik prenumeratoriams
Vėlesni Biscúter jau turėjo elektrinius starterius ir net atbulinę pavarą. (Harry Pot/Anefo, Wikimedia)
Mažas ir pigus automobilis kadaise buvo savotiškas laisvės simbolis. Ir „Biscuter“ buvo būtent toks – išlaisvinantis. Nors kai kurie jo technologiniai sprendimai dabar atrodo juokingi.

Europa po Antrojo pasaulinio karo buvo sudėtingoje padėtyje. Sugriauti miestai, didžiulius nuostolius patyrusi pramonė, daugybė sužalotų žmonių, jokio aiškaus kelio į ekonominį klestėjimą.

Tačiau Ispanijos padėtis buvo dar prastesnė – Vakarų santykiai su Francisco Franco diktatūra buvo labai šalti, todėl šalis nesulaukė žymesnės ekonominės paramos. Iš pradžių ji net nebuvo įtraukta į Maršalo planą, pagal kurį JAV Europos atsigavimui skyrė didžiulius pinigus.

Ispanija Antrojo pasaulinio karo metais oficialiai laikėsi neutralios pozicijos, bet atvirai simpatizavo Ašies valstybėms. Tik agresyvi Franco antikomunistinė politika 1951 metais leido JAV pripažinti Ispaniją savo sąjungininke, nors ir po to per maždaug dešimtmetį Ispanija sulaukė mažiau paramos nei kitos Vakarų Europos šalys.

Ir tai dar ne viskas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Nodum.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:14
24:24
19:47

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie Gazas