Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 12 13, 17:01

Viešasis transportas Klaipėdoje: brangs tik į priemiestį

Klaipėdos viešasis transportas kitais metais nebrangs: pabrangs tik kelionės į užmiestį. Pradinukams ir senjorams, vyresniems nei 75 metų, numatomos lengvatos metiniams leidimams. Toks projektas pirmadienį pristatytas Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto posėdyje.
Klaipėdos autobusai pasipuošė Kalėdoms
Klaipėdos autobusai pasipuošė Kalėdoms / Bendrovės nuotr.

Klaipėdos miesto savivaldybės Transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus teigė, kad ir kaip kasmet buvo peržiūrimos kainos viešajam transportui.

Spalį sudaryta darbo grupė išnagrinėjo galimybes Klaipėdos miesto švietimo ir medicinos įstaigų darbuotojams važiuoti viešuoju transportu nemokamai. Skaičiuojama, kad tai kainuotų iki 2,7 mln. eurų per metus. Taip pat buvo peržiūrėti ir dabar galiojantys keleivių pervežimų tarifų dydžiai. Įvertinus dabartinę situaciją, kai dėl pandemijos ženkliai išaugo bendrovės nuostoliai, prognozuojam, kad kitąmet nuostoliai gali sudaryti 1,6 mln. eurų. Įvertinus tai, kad gali kilti kitų profesijų nepasitenkinimas ir atsirasti erdvė piktnaudžiavimui, darbo grupė nerekomendavo numatyti galimybę pedagogams ir medikams autobusais važinėti nemokamai.

Suprasti akimirksniu

  • Klaipėdos mieste nepabrangs
  • Kelionės priemiesčiuose brangtų iki 30 ct.
  • Labiausiai pabrangtų kelionės Klaipėda-Palanga ir Klaipėda-Kretinga maršrutiniais taksi iki 1,8 eur.

Tačiau darbo grupė numatė, kad pradinukai ir senjorai nuo 75 metų miesto autobusais galėtų važinėti įsigiję 10 eurų kainuojantį bilietą.
Buvo atsižvelgta į Talino patirtį. Neseniai Estijos sostinėje viešėjo delegacija iš Klaipėdos, kur įvertinta šio miesto patirtis. Talino valdžia nusprendė, kad reikia pradėti nuo lengvatų ne pagal profesijas, o pagal amžių. Įvertinti, kad vyresnio amžiaus žmonėms saugiau keliauti ne asmeniniais automobiliais, o visuomeniniu transportu.

Šiuo metu asmenims nuo 75 iki 80 metų metinis bilietas kainuoja 127,5 eur. Vyresniems nei 80 metų – 51 eurą.

Komiteto nariai projektui pritarė. Jis dar bus vertinamas tarybos posėdyje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas