TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus gatvėse – 19 naujų autobusų

Vilniaus gatvėmis važinės naujieji „Solaris Urbino 12 CNG“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vilniaus gatvėmis važinės naujieji „Solaris Urbino 12 CNG“
Šaltinis: 15min
0
A A

Į Vilniaus gatves šią savaitę išrieda dar 19 naujų ekologiškų autobusų – „Solaris Urbino 12 CNG“. Kartu sostinėje startuoja naujas socialinis projektas, skirtas Vasario 16-osios signatarams atminti.

Į gatves išriedantys 19 naujų ekologiškų autobusų važinės visais sostinės autobusų maršrutais. „Nauji autobusai – modernūs, pritaikyti neįgaliesiems, šilti. Taip pat startuoja ir naujas socialinis projektas, skirtas Vasario 16-ajai. Dvidešimt autobusų bus apklijuoti Nepriklausomybės akto signatarų atvaizdais, kurie primins vilniečiams, kam turėtumėme būti dėkingi už tai, kad šiandien esame laisvi ir nepriklausomi“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Iki vasario 16 dienos dvidešimt įmonės „Vilniaus viešasis transportas“ autobusų papuoš Nepriklausomybės akto signatarų veidai, trumpi jų gyvenimo aprašymai ar pasiekimai. Šie autobusai taps socialinio projekto „Ar žinote? Kieno parašai išreiškė Lietuvos žmonių valią būti nepriklausomiems?“ dalimi ir beveik visus metus važinės Vilniaus gatvėmis. Taip pat planuojama, kad akcijai paruošti plakatai papuoš ir miesto kolonas. 

„Per dešimtmetį Vilniaus autobusų parkas atnaujintas trečdaliu, tai tikrai didelis ir sveikintinas miesto valdžios pasiekimas. Šie 19 naujų autobusų atneš naudą ir miestiečiams, kurie naudosis viešuoju transporto, ir tiems, kurie juo naudojasi rečiau. Šios transporto priemonės gerokai ekologiškesnės“, – sakė susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Kiekvienas „Solaris Urbino 12 CNG“ autobusas gali pervežti 85 keleivius, jie varomi suspaustomis dujomis.

„Nors vidaus degimo variklis sukonstruotas ir pritaikytas naudoti gamtines dujas bei atitinka Euro 5 ir EEV (angl. Enhanced Environmentally Friendly Vehicle) oro taršos reikalavimus, tačiau jis taip pat nesunkiai gali būti pritaikytas ir biodojų naudojimui. Naujų autobusų skleidžiamas triukšmo lygis neviršija 80 dB, matavimai atlikti remiantis Europos Sąjungos Tarybos direktyva“, – sakė įmonės „Solaris Bus & Coach“ direktorius eksportui Tomaszas Wozniakas.

Autobusas, papuoštas Jono Basanavičiaus atvaizdu
Autobusas, papuoštas Jono Basanavičiaus atvaizdu

Be to, autobusų duryse įmontuota apsauga nuo prispaudimo ir avarinis durų atidarymo jungiklis. O keleivių salonuose sumontuoti šildomi šoniniai šildytuvai. Prie kiekvienų durų įrengti pučiami ventiliatoriai, galintys tiekti tiek šaltą, tiek karštą orą. Naujuose autobusuose įrengti 6 suspaustų gamtinių dujų balionai. Juos pilnai papildžius, autobusai galės įveikti iki 450 km ilgio atstumą.

Planuojama, kad šie autobusai Vilniuje bus eksploatuojami ne mažiau kaip 15 metų. Prieš tai sostinėje autobusų parkas buvo atnaujintas 2003–2006 metais, tuomet buvo įsigyta 14 „Mercedes“ autobusų, 90 naujų „Volvo“. Planuojama, kad per šiuos dvejus metus parkas bus atnaujintas dar 60 naujų transporto priemonių: pernai kovą į gatves jau išvažiavo 18 naujų autobusų, šiais metais parkas bus papildytas iš viso 41 transporto priemone.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas