Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 25d. 10:58

Vilniaus gatvėse po žiemos – mažiau duobių nei prieš metus, bet pinigų remontui skirta daugiau

Vilniaus gatvė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gatvė Vilniuje

Praėjusi žiema palepino kelininkus – sniego beveik nebuvo, tad gatves Vilniaus mieste teko valyti vos kartą kitą, barstyti irgi gana retai. O ir pavasarį sostinės gatvėse atsivėrė mažiau duobių, nei būdavo po žiemų, kai nuolat tai stipriai šalo, tai staiga atšildavo. Kol kas remonto darbai dar nepradėti, bet tam jau ruošiamasi.

Vilniaus gatvės šį pavasarį nėra itin duobėtos, savivaldybės specialistai pripažįsta – situacija nėra prasta. O tam įtakos turėjo švelni žiema. „Prastesnė padėtis žvyrkeliuose, tačiau jau dabar, išėjus pašalui ir pradžiūvus dangai, žvyrkeliai išlyginti greideriais“, – aiškina Vilniaus savivaldybės Eksploatacijos poskyrio vadovas Gintautas Kazimieras Niaura.

Remontuos, kai atšils

Kol kas žvyrkelių lyginimas ir tėra vienas iš nedaugelio darbų, daromų gatvėse. „Gatvės bus pradėtos remontuoti iškart, kai tik leis oro sąlygos – vidutinė paros temperatūra bent savaitę turi viršyti 5 laipsnius šilumos. Taip pat turi pradėti dirbti asfalto gamyklos. Šiuo metu planuojama pradėti dirbto kovo pabaigoje arba balandžio pradžioje“, – teigia G.K.Niaura.

Duobių Vilniaus gatvėse šiemet mažiau, bet pinigų jų lopymui bei kitiems priežiūros bei remonto darbams numatyta daugiau nei prieš metus. Pernai iš Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) buvo skirta beveik 25,772 mln. Lt (7,464 mln. eurų) ir dar 6,490 mln. Lt (1,879 mln. eurų) tikslinių lėšų.

Gatvės bus pradėtos remontuoti iškart, kai tik leis oro sąlygos – vidutinė paros temperatūra bent savaitę turi viršyti 5 laipsnius šilumos, – teigia G.K.Niaura.

Šiemet suma didesnė: iš KPPP Vilniaus miestui skirta 11,664 mln. eurų. Dar planuojama papildomai gauti apie 1,5 mln. eurų tikslinių lėšų.

Šios lėšos bus naudojamos statomiems ir rekonstruojamiems objektams, gatvių priežiūrai, ženklinimui, tiltų ir viadukų priežiūrai, eismo saugumui ir kitoms panašioms reikmėms.

Tvarkys gatves visame mieste

Vilniaus centrinėje dalyje ketinama remontuoti Vasario 16-osios gatvę nuo Gedimino pr. iki Pamėnkalnio g. (remonto iš dalies sulauks ir kelio bortai bei šaligatviai), taip pat Kęstučio gatvę nuo S.Moniuškos g. iki Pušų g. (iš dalies bus suremontuoti ir kelio bortai bei šaligatviai).

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vilniaus gatvė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vilniaus gatvė

Pietinėje miesto dalyje kelininkai dirbs Mokyklos gatvėje Grigiškėse, bus sutvarkytas užvažiavimas iš Savanorių pr. į Galvės g. ir nuvažiavimas iš Galvės g. į Savanorių pr. (prie degalinės). Taip pat Žarijų gatvėje nuvažiavime ir užvažiavime į ir iš Galvės g. bus atnaujinama danga.

Vilniaus šiauriniame rajone remontuoti ketinama Verkių gatvę nuo Kareivių g. iki Žirmūnų g.

Iš KPPP Vilniaus miestui skirta 11,664 mln. eurų. Dar planuojama papildomai gauti apie 1,5 mln. eurų tikslinių lėšų.

Vakarinėje dalyje remonto sulauks Justiniškių gatvė ir Fabijoniškių gatvė, kurios dalyje nuo „Statoil“ degalinės iki S.Stanevičiaus g. ketinama apdoroti paviršių.

Rytinėje miesto dalyje kelininkai darbuosis Gurių gatvėje tarp Minsko pl ir Italų g. (350 m atkarpa), Šiaurės gatvėje nuo V.Žilėno g. iki Rokantiškių g., taip pat Žaliakalnio gatvėje nuo Vaisių g. iki Pergalės g.

Remontuojamų gatvių sąrašas dar turėtų pailgėti, kol kas specialistai galutinio varianto neturi.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas