Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus savivaldybė pasipiktino: Vyriausybė ir ministerijos nori dar daugiau nemokamų automobilių stovėjimo vietų

Automobilių stovėjimo vietos
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vyriausybė nori daugiau nemokamų automobilių stovėjimo vietų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Savo darbą jau baigusi Vyriausybė yra parengusi nutarimo projektą, pagal kurį šalia Vilniaus centre esančių Vyriausybės rūmų ir kai kurių ministerijų bus rezervuota dar daugiau šioms įstaigoms skirtų automobilių stovėjimo vietų. Savivaldybė piktinasi tokiais užmojais, esą dėl to miestas praras per metus daugiau nei 350 tūkst. Lt.

Vyriausybės nutarimo projekte siekiama nustatyti, kad šalia Vyriausybės rūmų ir dešimties ministerijų nebūtų nustatoma vietinė rinkliava už naudojimąsi Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nustatytomis vietomis automobiliams statyti. Šį nutarimą patvirtinus daugiau nemokamų stovėjimo vietų turėtų Vyriausybė, Aplinkos, Finansų, Socialinės apsaugos ir darbo, Susisiekimo, Sveikatos apsaugos, Teisingumo, Ūkio, Užsienio reikalų, Vidaus reikalų, Žemės ūkio ministerijos.

Toks siūlymas siejamas ir su Lietuvos pirmininkavimu Europos Sąjungos Tarybai 2013 metų antrojoje pusėje.

Visi, dirbantys Vilniaus centre, moka už automobilių stovėjimą arba išsiperka ilgalaikį – mėnesinį ar metinį – leidimą statyti automobilį. O šiuo atveju Vyriausybė nori, kad ministerijų darbuotojai ir politikai to nedarytų, – teigė A.Zuokas.

Tačiau šis planas nesužavėjo Vilniaus vadovų. Jie pasipiktino valdininkų norais turėti daugiau galimybių statyti savo automobilius nemokamai pačiame sostinės centre.

Atsakyme ministro pirmininko kanceliarijai, kurį pasirašė Vilniaus meras Artūras Zuokas, rašoma, kad siūlomam nutarimo projektui nepritariama iš esmės. Priežasčių – ne viena.

„Man keistas šis buvusios Vyriausybės kreipimasis. Gal čia net kažkokia kiaulė pakišta būsimai Vyriausybei. Juk turime suprasti – mes esame dirbantys visuomenės tarnai, negalime turėti skirtingų sąlygų lyginant su privačių įmonių darbuotojais. Visi, dirbantys Vilniaus centre, moka už automobilių stovėjimą arba išsiperka ilgalaikį – mėnesinį ar metinį – leidimą statyti automobilį. O šiuo atveju Vyriausybė nori, kad ministerijų darbuotojai ir politikai to nedarytų“, – teigė A.Zuokas.

Meras patikino, kad net savivaldybė tokių leidimų neturi. „Aš, kaip miesto vadovas, neturiu nė vieno leidimo statyti miesto centre automobilio, išskyrus prie Rotušės. Negražu būtų išskirti valstybės institucijas ir supriešinti su privačiu verslu, privačiose įmonėse dirbančiais žmonėmis, kurie moka už visa tai. O jeigu yra kažkam poreikis, yra darbuotojų, kuriems automobilis būtinas, tai ministerija turėtų biudžete numatyti tam lėšų ir rezervuoti vietas pagal miesto nustatytą tvarką“, – kalbėjo Vilniaus vadovas.

Anot mero, panašiai yra šiuo metu, tarkim, Aplinkos ministerija yra sudariusi sutartį dėl 12 rezervuotų automobilių stovėjimo vietų, už kurias kas mėnesį moka po 6 tūkst. Lt vietinės rinkliavos į Vilniaus miesto savivaldybės biudžetą.

„Tai būtų sąžininga. O dabar sumąstomos papildomos privilegijos, nors turėtume įvertinti, kad ir taip valstybinės sistemos atlyginimų vidurkis yra didesnis, negu privačių įmonių“, – sakė A.Zuokas.

Vilniaus savivaldybė įsitikinusi, kad įvykdžius nutarimo reikalavimus pablogės trumpalaikio automobilių statymo galimybės visame mieste, nes būtų panaikintos 4 vietos neįgaliesiems, 44 mokamos ir 46 nemokamos bendro naudojimo stovėjimo vietos, taip pat vienoje gatvės atkarpoje būtų leista automobilius statyti, nors šiuo metu tai draudžiama dėl intensyvaus eismo.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Automobilių stovėjimo aikštelė prie Vyriausybės
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Automobilių stovėjimo aikštelė prie Vyriausybės

Savivaldybė suskaičiavo, kad į miesto biudžetą per metus dėl tokių pokyčių nebūtų surenkama daugiau nei 350 tūkst. Lt. Įsigaliojus naujajam nutarimui prie Vyriausybės ir ministerijų pastatų būtų sudarytos sąlygos privilegijuotai naudotis 232 automobilių stovėjimo vietomis. Šiuo metu šios institucijos naudojasi 132 vietomis. Iš jų 31 vieta rezervuota pagal Rinkliavų įstatymo nuostatą, kad 5-15 metrų pažymėtoje atkarpoje prie valstybės institucijų vietinė rinkliava nerenkama, dėl 13 vietų sudarytos naudojimo sutartys, o dėl dar 88 Vilniaus savivaldybė kreipėsi į Vyriausybę, Vidaus reikalų ir Žemės ūkio ministerijas, išsakydama poziciją, kad šios įstaigos turi sudaryti sutartis ir mokėti rinkliavą.

A.Zuokas nelinkęs sutikti ir su nuomone, kad šių vietų prireiks Lietuvai pirmininkaujant ES Tarybai. „Turime įvertinti Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto situacija. Tai yra miesto gyventojų pajamos. Yra numatytos milijoninės lėšos pasiruošimui pirmininkavimui, tai galima būtų numatyti ir tokį mokėjimą. Kita vertus, jeigu yra valstybiniai renginiai, priimame sprendimus, atidarome gatves, pastatome laikinus ženklus tam tikru momentu tam tikram renginiui. Nė vienas ES prezidentas ar premjeras neatvažiuos 3 mėnesiams ir nestatys automobilio prie kurios nors ministerijos“, – kalbėjo meras.

Siūlymą, kad naujos automobilių stovėjimo vietos atsirastų tik Lietuvos pirmininkavimo ES laikotarpiui, yra pateikusi ir Teisingumo ministerija savo pastabose.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas