Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugsėjo 29d. 11:55

Vilniaus senamiestyje daugėja dviratininkų, o automobilių sumažėjo 10 proc.

Oranžiniai dviračiai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Oranžiniai dviračiai

Transporto srautų ekspertai skaičiuoja, kad nuo 2003 iki 2014 metų Vilniuje žmonių, keliaujančių dviračiais, skaičius centrinėje senamiesčio dalyje vasarą stipriai padidėjo – nuo 0,2 iki 7,5 procentų. Tuo tarpu lengvųjų automobilių srautas sumažėjo 9,9 procentais – nuo 96,1 iki 86,2 procentų.

„Atsiradus galimybei rinktis oranžinius dviračius, tapo gerokai patogiau nuo vieno senamiesčio taško nukeliauti į kitą išsinuomojant dviratį negu tai daryti automobiliu, kuriam papildomai būtina surasti ir vietą, kurioje jį galima palikti būnant susitikime ar darbe. Žinoma, šiems pokyčiams įtakos turėjo ir užsienio turistai, kurie dažnai važinėja dviračiais, bei vilniečiai, keliaujantys su asmeniniais dviračiais“, – teigia įmonės „Vilniaus planas“ transporto specialistai.

Atsiradus galimybei rinktis oranžinius dviračius, tapo gerokai patogiau nuo vieno senamiesčio taško nukeliauti į kitą išsinuomojant dviratį negu tai daryti automobiliu.

Įvažiavimuose ir išvažiavimuose  į senamiesčio centrinę zoną  bendras transporto priemonių eismo intensyvumas 2005 – 2014m. laikotarpyje sumažėjo nuo 5212 iki  4560 transporto priemonių, tai yra 652 transporto priemonėmis mažiau per valandą.

Tam įtakos turėjo senamiesčio pietinio aplinkkelio nutiesimas (Drujos gatvė) nuo Subačiaus gatvės iki Aušros vartų gatvės. Taip pat nemažai įtakojo  ir autobuso maršruto įvedimas į senamiesčio centrinę teritoriją, kuriuo jau naudojasi nemaža dalis vilniečių ir turistų. 

Per dešimtmetį Vilniaus senamiestyje sumažėjo ir krovininių automobilių – jų srautas senamiestyje sumažėjo 0,1 proc. , motociklininkų srautas tuo tarpu išaugo 2,2 proc. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:52
01:12
01:07

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas