Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 16d. 06:01

Vilniaus vairuotojų laukia išbandymai: ruoškitės eismo sunkumams T.Narbuto gatvėje

Liūtis Vilniuje
Valdo Kopūsto / 15min nuotr. / Taip neretai per liūtį atrodo T.Narbuto gatvės dauba Vilniuje.

Pradedama Vilniaus T.Narbuto-Saltoniškių gatvių lietaus nuotekų surinkimo ir valymo sistemos rekonstrukcija. Vairuotojams tai turėtų pridaryti papildomų rūpesčių T.Narbuto ir Saltoniškių gatvėse bei jų prieigose, kadangi eismas čia bus ribojamas. Todėl vilniečiai raginami rinktis kitus maršrutus ir važiuoti Laisvės pr., Ukmergės g. ar per Žvėryną.

Prieš kelias dienas Vilniaus savivaldybė paskelbė, kad pradėjo įgyvendinti „ambicingą paviršinių nuotekų sistemų tvarkymo projektą, kurio metu bus rekonstruotas T.Narbuto-Saltoniškių gatvių paviršinių nuotekų kolektorius“. Naujojo kolektoriaus trasa drieksis apie 1,2 km – nuo T.Narbuto gatvės įdubos, Saltoniškių ir Sėlių gatvėmis iki Upės gatvės, kur bus įrengta paviršinių nuotekų valykla.

Papildomi šuliniai

Rekonstrukcijos metu bus įrengti papildomi lietaus vandens surinkimo šuliniai, paskirstymo kameros, smėlio ir naftos gaudyklės bei taršos monitoringo sistema. Tai turėtų užtikrinti, kad beveik 105 ha plote susidarančios paviršinės nuotekos pateks į nuotekų tinklus ir nebetvindys gatvių. Juk turbūt neretas Vilniaus vairuotojas yra savo kailiu patyręs, kaip per stiprią liūtį T.Narbuto gatvėje susidaro tikras ežeras.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Vyras plaukia baidare per T.Narbuto gatvę.
Luko Balandžio / 15min nuotr./Vyras plaukia baidare per T.Narbuto gatvę.

Anot Vilniaus savivaldybės, T.Narbuto gatvės lietaus nuotekų sistemos rekonstrukciją bendrovė „Grinda“ atliks pati, kadangi tarptautiniai konkursai skelbti keturis kartus, bet nė viena Lietuvos ar užsienio įmonė taip ir nesiryžo imtis tokio projekto. T.Narbuto-Saltoniškių gatvių paviršinių nuotekų tinklo tvarkymo projektą planuojama užbaigti iki 2021 metų. Preliminari šių darbų kaina – 5,14 mln. eurų.

Didžiąją dalį kolektoriaus tiesimo darbų bus atliekama naudojant pažangią požeminio gręžimo (mikrotuneliavimo) technologiją, kuri populiari Europos šalyse. O siekiant kuo mažiau trikdyti įprastą miesto gyvenimą, didžiąją parengiamųjų darbų dalį numatoma atlikti iki rugsėjo 1 d.

Sauliaus Žiūros nuotr./T. Narbuto-Saltoniškių gatvių lietaus nuotekų rekonstrukcija
Sauliaus Žiūros nuotr./T. Narbuto-Saltoniškių gatvių lietaus nuotekų rekonstrukcija

Geriau važiuoti kitur

Kokie bus tie trukdžiai? Kaip 15min paaiškino bendrovės „Grinda“ atstovai, nuo rugpjūčio 16 d. iki rugpjūčio 31 d. T.Narbuto gatvės skiriamojoje juostoje bus įrengiami techninių prieduobių – vertikalių šachtų, tarp kurių bus tiesiamas vamzdynas, – pamatai. Viena tokių prieduobių bus įrengta T.Narbuto g. žemumoje, kita – ties sankryža su Erelių g. Jų įrengimo darbai organizuojami taip, kad transporto eismas T. Narbuto gatve būtų trikdomas kuo mažiau. Vis dėlto vairuotojams pateikiama patarimų, kaip išvengti nepatogumų ir spūsčių.

„Eismas T.Narbuto gatve nebus uždarytas, tik dėl vykdomų darbų abiem kryptimis susiaurės antroji eismo juosta. Jau įrengti apie tai įspėjantys kelio ženklai, rekomenduojamos apvažiavimų schemos, informacija apie vykdomus remonto darbus skelbiama informacinėse švieslentėse ir populiariausiose navigacijos programėlėse“, – teigia „Grinda“.

Eismas T.Narbuto g. nebus uždarytas, tik dėl vykdomų darbų abiem kryptimis susiaurės antroji eismo juosta.

Važiuojant į miesto centrą T.Narbuto gatve ties sankryža su Sėlių gatve įrengtas apsisukimas, tad vairuotojai galės apsisukti ir rinktis aplinkinius maršrutus per Laisvės prospektą. Prasidėjus rugsėjui dangos T.Narbuto gatvėje bus atstatytos, o statybos darbai kelsis į Saltoniškių ir Upės gatves.

Per likusias rugpjūčio savaites vairuotojams „Grinda“ siūlo bent penkis alternatyvius maršrutus.

Penkios alternatyvos

Vykstantiems Laisvės prospektu nuo Karoliniškių pusės rekomenduojama rinktis apylanką Viršuliškių ir Ukmergės gatvėmis.

„Grindos“ nuotr./Apylanka 1 – nuo Karoliniškių
„Grindos“ nuotr./Apylanka 1 – nuo Karoliniškių

Vykstantiems Laisvės prospektu nuo Viršuliškių pusės rekomenduojama rinktis maršrutą Laisvės pr. per Lazdynus ir Geležinio Vilko gatvę.

„Grindos“ nuotr./Apylanka 2 – nuo Viršuliškių
„Grindos“ nuotr./Apylanka 2 – nuo Viršuliškių

Vykstantiems Pilaitės prospektu rekomenduojama rinktis apylanką Laisvės pr. per Lazdynus ir Geležinio Vilko gatvę.

„Grindos“ nuotr./Apylanka 3 – nuo Pilaitės
„Grindos“ nuotr./Apylanka 3 – nuo Pilaitės

Vykstantiems Konstitucijos prospektu link Karoliniškių, Pilaitės rekomenduojama rinktis maršrutą Geležinio Vilko gatve ir Laisvės prospektu; vykstantiems Viršuliškių ar Justiniškių link – apylanką Ukmergės gatve ir Laisvės prospektu.

„Grindos“ nuotr./Apylanka 4 – nuo Konstitucijos pr.
„Grindos“ nuotr./Apylanka 4 – nuo Konstitucijos pr.

Vykstantiems per Konstitucijos pr. (vadinamąjį pedagoginio) žiedą rekomenduojama rinktis maršrutą Saltoniškių ir Sėlių gatvėmis.

„Grindos“ nuotr./Apylanka 5 – nuo Konstitucijos pr. žiedo
„Grindos“ nuotr./Apylanka 5 – nuo Konstitucijos pr. žiedo

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:57
02:07
04:15

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie Gazas